Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana taśmy, nie działa wyświetlacz. J600E

tek 09 Paź 2009 20:22 3410 2
  • #1 09 Paź 2009 20:22
    tek
    Poziom 9  

Samsung J600E- wymiana taśmy ->taśma od J600, ale są takie same.

Mam problem, gdyż wymieniłem taśmę, a lcd nie działa (przed wymianą działał lcd, nie działały klawisze na jeżdżącej klapce).

taśma 1:

Rozebranie telefonu bez kłopotów, wyciągnięcie starej taśmy też spoko (jej wina, bo była pęknięta), włożenie jej (tej starej) z powrotem na miejsce też ok, z małym nazwijmy to 'przeskokiem', co wskazuje, że pasowała tam b.dobrze.

Nowa taśma- próbuję włożyć, wchodzi ciut ciężko. Męczenia i dociskania 10 minut i ją wepchnąłem do gniazdka z płytki od lcd (nie zrobiła tego przeskoku..), polutowałem- spoko. Telefon skręcony, odpalam, a tu.. niestety biały ekran (podświetlony). Dociskanie złącza na płycie głównej nie pomaga, trochę próbowałem docisnąć do gniazdka na lcd, ale lipa- nadal nie działa. ..zastanawiam się czy do lcd za bardzo nie dociskałem potem śrubokrętem, bo teraz w ogóle nie świeci.. ; p.

Taśma 2:

..hm dzisiaj włożyłem kolejną nową taśmę (tym razem z pomocą pensety :p) (tamta była ciut naderwana po moich zabiegach ;p, myślałem że może to tego wina), dolutowałem złączki przy lcd, skręciłem. Włączam- włącza się podświetlenie klawiatury, ekran (może mi się wydawało) jakby mrugnął (nie do końca na jasno) na ułamek sekundy, potem już nie świecił.. Czyli ekran nie działa, i zastanawiam się czego to wina teraz, czy możliwe, że źle włożyłem taśmę, czy może przez wysoką temperaturę z lutownicy spaliła się jakaś ścieżka.. (nie lutowałem 'do spalenia' ;p)..

Jakiś pomysł co można z tym zrobić? Bo już wymiękłem trochę i jestem w kropce ;p. Mogę dodać jeszcze, że taśmę kupiłem w dość profesionalnym zaopatrzeniowym w części sklepie gsm, cóż-kosztowała 10 zł, ale oryginalnej do tego telefonu raczej już nie znajdę, więc myślę, że w serwisie też mi taką założą. Na towar mam 12 miesięcy gwarancji (może trochę szok ;p), ale myślę, że gdyby te taśmy nie działały to gwarancji bym nie dostał.

0 2
  • #3 10 Paź 2009 20:03
    tek
    Poziom 9  

wow, nie jest zbyt tania.. ; / .. działający telefon kosztuje kolo 150 : d ..hm.. dylemat =d ..dzięki za linka.

___

Edit:

>włożyłem starą taśmę (oryginalną ale pękniętą), przy której działał lcd, nie działały klawisze-> lcd działą i świeci kolorami jak tęcza-> sprawny.. jednak nie da się go tak łatwo zepsuć : p. 2 taśmy które kupiłem, spojrzałem pod światło (chińskie prześwitują xD), i widać przepalone ścieżki!, czyli mamy winę. Wniosek, nie kupować tanich taśm, 20 zł w błoto, jeszcze czekam, co powie pan ze sklepu jak złożę reklamację (bo ponoć wszystkie taśmy przed sprzedażą są testowane :D).

Jeszcze jedna prośba, jakby ktoś znał inny w miarę dobry sklep w którym dostanę oryginalną taśmę, ale w pobliżu Wrocławia...

Z góry dzięki, pozdrawiam
    Tek.

0