Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1.1 99r. - nie działają wycieraczki przednie.

mach12 09 Paź 2009 22:15 11166 2
  • #1 09 Paź 2009 22:15
    mach12
    Poziom 2  

Witam

Problem dotyczy Peugeota 206 1.1 rocznik 99 - nie działają wycieraczki przednie (tylko), przepalany jest (po każdej wymianie) bezpiecznik B w module BSI. Poza tym jest OK.
    Sprawdziłem silnik wycieraczki, "na krótko" wycieraczki pracują (na 1 i 2 biegu) prawidłowo.
    Po odłączeniu wtyczki od silnika wycieraczki w komorze silnika bezpiecznik również leci.
    Przy pomiarze odbioru z bezpiecznika B w BSI (oczywiście pomiar bez bezpiecznika) nie ma zwarcia jest czysta przerwa (nawet po przekręceniu kluczyka) - najprawdopodobniej zwarcie robi się po podaniu napięcia i zadziałaniu jakiegoś przekaźnika.
    Wyjąłem i zdjąłem obudowę od strony lutów z BSI.

[Peugeot 206 1.1 99r. - nie działają wycieraczki przednie.

Są to dwie płytki: z elektroniką i przekaźniki.

Przypuszczam, że uszkodzony (sklejone styki) został przekaźnik na płytce BSI.

W związku z powyższym mam pytanie:

1. Czy ktoś miał taki przypadek i jak został rozwiązany problem?
    2. Czy i w jaki sposób można się dobrać do przekaźników - nie można wysunąć obudowy od strony elementów, czy mogę to zrobić sam i czy coś przy okazji się więcej nie zepsuje.
    3. Jakie tam są przekaźniki i który jest od wycieraczek (jakieś oznaczenie, typ).
    4. Czy ktoś ma schemat płytki z przekaźnikami z BSI.

Może ktoś miał „bliski” kontakt z BSI? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

3 2
  • Relpol
  • #2 09 Paź 2009 22:34
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol
  • #3 14 Paź 2009 21:04
    mach12
    Poziom 2  

Problem rozwiązany. Zwarta dioda 1-5KE36CA była przyczyną uszkadzania bezpiecznika i braku wycieraczek. Poniżej widać miejsce po diodzie. Te dwa przekaźniki są od wycieraczek. W jednym po zwarciu skleił się styk.

2