Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opa 549 - przetwornica

coolombo 18 Jun 2004 19:35 1135 6
    coolombo
    Level 29  
    Czy można zrobić na tym wzmacniaczu operacyjnym przetwornice napięcia??? np z 12V na 50V Opa sterowny byłby sygnałem prostokątnym a na wyjściu mialby podlaczony transformator. 12v/50v

pozdrawiam!
    SP1AQU
    Level 21  
    Hmm... Pomysł jest technicznie wykonalny, choć z gatunku niezwykle kontrowersyjnych. Jeśli potrzebujesz klucza o dopuszczalnym prądzie rzędu 10 A to istnieją dużo tańsze rozwiązania - wystarczy do tego celu tranzystor MOSFET lub IGBT. Natomiast dla tak doskonałego i kosztownego układu jak OPA549 znalazłoby się parę bardziej sensownych zastosowań. Szkoda go tak profanować, nawet jeśli masz go za darmo.
    coolombo
    Level 29  
    Pomysł narodził się tylko dlatego ze mam kilka probek OPA, tak przy okazji to sprawnosc takiej przetworniocy nie byla by zbyt wielka :)

pozdrawiam!
    spearow
    Level 12  
    coolombo :> mam prsobe moglbys mi jakos wyslas na poczte lub na forum elektrody co do tej przetwornicy jakies fotki :) albo inaczej iletaka zabawka kosztuje:D zgory dzieki i pzodrawiam:)
    krzycho123
    Level 31  
    hmm , taki drogi układ chcesz pakować w przetwornice. Ten Opa kosztuje ok 100zł . Jest wiele innych prostych , tanich scalaków na których można zbudować przetwornice
    coolombo
    Level 29  
    spearow wrote:
    coolombo :> mam prsobe moglbys mi jakos wyslas na poczte lub na forum elektrody co do tej przetwornicy jakies fotki :) albo inaczej iletaka zabawka kosztuje:D zgory dzieki i pzodrawiam:)

Przetwornicy nie robilem i nie będe robił. Pomysł był bez sensu.
    spearow
    Level 12  
    no spok :( tak tylko zapytalem bo nawet niewiem jakiego mam uzyc wzmacniacza do glosnika gdn 25/60/1 .... dlatego pytam czy musze miec jakies zwrotki czy cos podobnego ............. a zapytac sie chyba nic nie przeszzkadza :) pozdrawiam