Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża philips p750 jak podłączyć głośniki.

grankee 10 Paź 2009 10:18 6786 6
 • #1 10 Paź 2009 10:18
  grankee
  Poziom 8  

  Witam.
  Mam mały dylemat,otóż mam w/w wieżę i nie wiem do końca jak podłączyć głośniki.
  Mam je podłączone tak:
  Wieża philips p750 jak podłączyć głośniki.
  Sama logika mówi czarno-czerwony do styku czarnego a czerwony do styku czerwonego, jednak w instrukcji jest napisane:
  "...wkładając przewód kolorowy (z oznaczeniem) do "+", przewód czarny (bez oznaczenia) do "-".

  Rzecz w tym, że jak widać na zdjęciu nie mam przewodu kolorowego i czarnego, ale czerwony i czarno-czerwony(kolorowy?, bo składający się z różnych kolorów). Czy tak jak teraz mam to podłączone prawidłowo? Czy gdyby było źle to dałoby się wyraźnie zauważyć (b. zła jakość dźwięku)?. Czy może to doprowadzić do awarii wieży lub głośników (lub szybkiego obniżenia ich bądź co bądź bardzo dobrej jakości)?


  Pytanie numer 2

  Chcę puścić na aux sygnał z komputera, ale w wieży nie ma jacka tylko czincze(nie wiem jak się to pisze). Mam taki kabel od aparatu cyfrowego, który służy do podłączenia aparatu do telewizora (po stronie aparatu jack a po drugiej czincze) i być może połączenie byłoby takie jak trzeba, jednak chciałem się dowiedzieć jakie być powinno tzn który styk na jacku to blaszka dookoła na wtyczce czincz, który to bolec od kanału lewego i który od prawego.  Pyta

  0 6
 • #2 10 Paź 2009 10:39
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 10 Paź 2009 10:43
  grankee
  Poziom 8  

  Tylko mi chodziło o to, które styki powinny być przy takim przewodzie połączone z którymi. Mam omomierz to sobie sprawdzę na kablu czy tak samo. Tak jak pisałem jest to Jack (nie mini jack, ani nie duży jack) i jak najbardziej pasuje.

  0
 • #4 10 Paź 2009 11:43
  Tomq
  Poziom 38  

  Małe sprostowanie: wtyczka jack to właśnie ten "duży" jack o średnicy 6,3 mm. Ten najpopularniejszy o średnicy 3,5 mm to "mini jack", a nazwany przez Ciebie "mini jack" to tak naprawdę "micro jack" o średnicy 2,5 mm.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_(wtyczka)

  Co do samego tematu: Podłączenie kolumn w przeciwfazie (tzn w jednej z nich zaminiony + z -) powoduje takie nakładanie się na siebie fal dźwiękowych którego skutkiem jest zmniejszenie ilości basu i pogorszenie stereofonii.

  Jeżeli te chinche w wieży są podpisane jako "aux" albo np "in" lub "input" to śmiało możesz podłączyć komputer za pomocą takiego kabla: http://sklep2.hdp.com.pl/go/_info/?id=59

  1
 • #5 10 Paź 2009 12:00
  grankee
  Poziom 8  

  Aha, myślałem, że nazwy idą kolejno minijack(2.5), jack(3.5) i duży jack (6.3) :P
  Lamka jestem, mój błąd, oczywiście w takim razie mam na swoim kablu minijack.

  Czyli krótko mówiąc, usłyszałbym że mam odwrotnie(+ z -) podłączone głośniki?


  Tak kolego Tomq, ten przewód bardzo ładnie wygląda, ale rentgena w oczach nie mam, a w działaniu istotne jest, aby był odpowiednio połączony, a taki kabel mam z oryginalnego produktu firmy o czteroliterowej nazwie na "s" więc chyba nie będę narzekał na jego jakość :P Jednak kabel ten z założenia miał służyć do czegoś innego, dlatego wolę się upewnić, że jest odpowiedni.

  W sumie nie pomyślałem, bo zamiast pytać jak podłączyć mogę zapytać czy tak będzie dobrze: (sprawdziłem omomierzem złączenia)
  Wieża philips p750 jak podłączyć głośniki.
  Czy kabel o takich połączeniach to jest to? Wydaje mi się, że tak. Prawy będzie ten, którego bolec jest połączony ze środkowym kołnierzem na bolcu? Kojarzy mi się tak dlatego, że za wcześnieszych czasów jak podłączyłem słuchawki stereo do gniazda mono (którego styki nie dotykały właśnie tego środkowego kołnierza) to grał tylko lewy głośnik.
  Czy można tu wykluczyć pomylenie + z - między minijackiem a chinchami w wieży, czy to może obojętne? Albo inaczej, bo ja możliwości zamiany nie mam, jedyne o co moge zapytać, to czy jest przyjęta jakaś norma we wszystkich urządzeniach, że minus zawsze jest to "masa"? Chodzi o to czy w kompie na pewno nie mam odwrotnie niż wymaga tego wieża.

  0
 • #6 10 Paź 2009 12:14
  bibi717
  Poziom 21  

  TU masz narysowane połączenie jack'a. Co do czinczy to wydaje mi się że kolor czerwony jest używany do oznaczenia prawego kanału, a czarny (czasami biały) do lewego, więc powinno być odwrotnie niż na rysunku. Co do drugiego pytania to minus to masa więc nie możesz mieć nic pomylonego.

  3
 • #7 10 Paź 2009 12:39
  grankee
  Poziom 8  

  Ja mam czarny i żółty więc na kolory nie będę patrzył, po prostu tam gdzie bolec od czinczy ma łączność ze środkową tuleją tam mam Rc a gdzie z frontowym tam mam Lc i tak podłączę w wieży.

  Wszystko gra i (nie)buczy :) Podziękował

  0