Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UKF-kłopot z tunerem Diora AS632

18 Cze 2004 20:26 1623 7
 • Poziom 10  
  Mam tuner as632 lecz bez anteny nie odbiera żadnej stacii nie wiem co mam zrobić wymieniłem głowice i nic może to wina samego tunera ??? macie również schemat
 • Poziom 14  
  a jest przestrojony ?

  mam taki sam tuner, przestroiłem i chodzi jak żyleta. jest bardzo czuły, łapie stacje na kawałku drutu w pomieszczeniu gdzie inne tunery nie znajdują nic. w miejscu gdzie jest dobry sygnał skala jest praktycznie pełna stacji.
 • Poziom 10  
  tak jest przestrojony ale nadal nic nie łapie może coś jest w nim zepsute albo wcześniej ktoś coś zepsół bo kupiłem go na giełdzie
  po kupnie głowicy (pod 87-108 hz) nawet dobrze odbierał na antenie z mocnym wzmacniaczem ale potem coś się zrobiło i nie odbiera słabych stacii[/img][/code][/quote]
 • Poziom 14  
  Pisząc "głowica" mas na myśli głowicę wmontowaną wewnątrz, GFE105, czy jakiś zewnętrzny konwerter ?
 • Poziom 13  
  Witam odświeżam wątek aby nie zaśmieciać..mam taki tuner AS632 przestrojony i mam problem stacje dośc łatwo "uciekają"..nastwiam powiedzmy rmf fm ..pogra chwile i ucieka do przodu do tyłu róznie nie trzyma stacji co to moze bycć moze ktos z panów miał z tym doczynienia?

  Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

  głowica jest orginalna zaden tam konwenter.
 • Poziom 37  
  Pewnie, że mieliśmy. Sprawdź stabilność napięcia warikapowego, upewnij się, czy nie wpływają pojemności rozproszone (resztki wyłamanych kondensatorów), sprawdź wartość kondensatora C17-powinien mieć 2,2 pF. Może też "pływać" trymer w heterodynie.
 • Poziom 13  
  Oki posprawdzam wielkie dzieki.
 • Poziom 13  
  A więc Tuner gra juz stabilnie i ładnie.Po pomiarze okazało sie ze na kondensatorze C252 (220/63V) mam nieodopuszczalne napiecie 73V!..
  w dalszej czesci pomiaru wyszło iz głowica GFE jest przestrajana napieciem 5-42V!!..oczywiscie łatwo się domyslic , ze uszkodzeniu uległ układ scalony UL1550 na ktorym "nic juz nie było" po wstawieniu nowego układu całość wróciła do normy tj napiecie na głównym kondensatorze wynosi dopuszczalne 62V a po UL1550 33,4V...całość napięc strojenia zamyka się w przedziale 2,9-32V co daje prawidłową i STABILNĄ pracę w zakresie 87-106Mhz.

  Stereofonia i czułośc na znakomitym poziomie większość stacji odbiera się na prostej antenie z miedzianego druta...nic nie szumi i nie podkłóca...mimo pomieszkiwania blisko ruchliwej ulicy i w niskiej zabudowie.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Propozycja tuningu malutkiego ale sensownego..w czasie prac z tunerem pod gniado wyjsciowe RCA wpiałem słuchawki o opornosci 300Ohm(Sennheiser Hd600) i zwróciłem uwagę na bardzo szczupły bas i ogólna cichość..jak wynika ze schematu za sygnał wyjsciowy odpowiedzielny jest bezpośrednio układ stereodekodera TCA-4500A....wyjscie na gniazdka RCA obsługują dwa kondki Miflexa 220nF/100V..naprawdę warto je wymienić na takie same kondki miflexa,ale conajmiej 1uF/100V..nawet na wzmacniaczu pojawia sie więcej basu.