Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WIRTUALIZACJA zainstalowanego win 7 na win XP

kobigf9600gt 10 Paź 2009 10:59 2239 11
  • #1 10 Paź 2009 10:59
    kobigf9600gt
    Poziom 11  

Tak jak w temacie - chodzi mi o wirtualizację zainstalowanego Windowsa 7 z poziomu Windowsa XP.
    Próbowałem to zrobić programie VirtualBox, ale nie chce wystartować. Wyświetla błąd: "FATAL: No bootable medium

found. System halted"
    Opcja wirtualizacji jest włączona w biosie.
    Proszę o jakieś instrukcje jak to ustawić.

0 11
  • #2 10 Paź 2009 11:08
    piotreek102
    Poziom 12  

Jakiego masz procka? Na pewno obsługuje wirtualizację?

0
  • #3 10 Paź 2009 12:31
    DeDua
    Poziom 20  

Poczytaj to Link
    Ale jeśli twój procesor nie obsługuje Intel-VT lub AMD-V to się nie pobawisz tą zabawką.

0
  • #4 10 Paź 2009 15:26
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

DeDua napisał:
    Poczytaj to Link
    Ale jeśli twój procesor nie obsługuje Intel-VT lub AMD-V to się nie pobawisz tą zabawką.

Twój Link prowadzi do XPM a autor 'ćwiczy' na VirtualBoxie i gospodarzem jest WinXP a gościem Win7

http://www.virtualbox.org/manual/UserManual.html#hwvirt

z pewnymi wyjątkami:
    As opposed to other virtualization software, for many usage scenarios, VirtualBox does not require hardware virtualization features to be present. Through sophisticated techniques, VirtualBox virtualizes many guest operating systems entirely in software. This means that you can run virtual machines even on older processors which do not support hardware virtualization.

:arrow: kobigf9600gt
    zerknij: http://www.virtualbox.de/ticket/495
    Ten Win7 dopiero zamierzasz zainstalować? Na razie to wygląda jak brak płyty/brak obrazu płyty w napędzie.
    Wrzuć log.

0
  • #5 10 Paź 2009 19:34
    kobigf9600gt
    Poziom 11  

Myślę, że obsługuje :P Procek: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2.21 GHz (podkręcony w biosie).

0
  • #7 10 Paź 2009 22:09
    WojtasJD

Co z tym logiem?
    Jeszcze podaj model płyty głównej.

0
  • #9 11 Paź 2009 22:55
    WojtasJD

kobigf9600gt napisał:
    Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M61SME-S2 v2

Ok - Twój procesor WSPIERA AMD Virtualization - jak na złość temu co tu niektórzy piszą :wink: - zresztą jak przypuszczam nie to tu nic do rzeczy

Nie wiem po co tutaj log z HijackThis...
    Otwierasz VirtualBox, zaznaczasz po lewej ikonkę swojego wirtualnego Win7 i naciskasz CTRL + L i otworzy się przeglądarka logów VirtualBox - wybierz odpowiedni, zapisz i tutaj dołącz.

0
  • #10 12 Paź 2009 17:34
    szaleniec

WojtasJD napisał:
    Ok - Twój procesor WSPIERA AMD Virtualization - jak na złość temu co tu niektórzy piszą :wink: - zresztą jak przypuszczam nie to tu nic do rzeczy
    Racja, nie ma to nic do rzeczy, zwłaszcza, że w pierwszym poście autor sam podał wyjaśnienie problemu, a mianowicie:
    No bootable medium found

Coś mi się wydaje, że autor ma zainstalowanego MS Windows 7 na innej partycji i chce go uruchomić jako system gościa w VirtualBox z poziomu MS Windows XP.
    W takim przypadku trzeba zrobić obraz partycji z systemem, który ma być gościem, np. za pomocą vditool.

0
  • #11 12 Paź 2009 20:43
    kobigf9600gt
    Poziom 11  

WojtasJD napisał:

Otwierasz VirtualBox, zaznaczasz po lewej ikonkę swojego wirtualnego Win7 i naciskasz CTRL + L i otworzy się przeglądarka logów VirtualBox - wybierz odpowiedni, zapisz i tutaj dołącz.

jedyne co jest, to asystent nowej maszyny wirtualnej; "Nowa" - po lewej.

szaleniec napisał:

Coś mi się wydaje, że autor ma zainstalowanego MS Windows 7 na innej partycji i chce go uruchomić jako system gościa w VirtualBox z poziomu MS Windows XP.
    W takim przypadku trzeba zrobić obraz partycji z systemem, który ma być gościem, np. za pomocą vditool.

dokładnie :P
    XP jest gospodarzem, win 7 jest gościem. Potem zainstalowałem VirtualBox, i chciałbym odpalić win 7 (gość) na XP (gospodarz).

0
  • #12 14 Paź 2009 17:27
    szaleniec

Napisałem przecież:

szaleniec napisał:

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo