Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z kontrolką pompy paliwa, peugeot 406 2,0hdi

lukaszek190187 10 Paź 2009 12:07 3384 3
  • #1 10 Paź 2009 12:07
    lukaszek190187
    Poziom 9  

witam, czy może mi ktoś pomóc? ostatnio podczas jazdy w peugeocie 406 2,0hdi zapaliła mi się rezerwa paliwa gdyż miałem już go mało i jednocześnie z rezerwą zapaliła się pomarańczowa kontrolka pompy paliwa, dolałem paliwa rezerwa zgasła a kontrolka pompy nie, co się może dziać? pomóżcie!!!

0 3
  • #2 10 Paź 2009 14:40
    kybernetes
    Poziom 39  

W tym samochodzie nie ma kontrolki pompy paliwa. Przypuszczam, ze piszesz o kontrolce silnika. W przypadku malej ilosci paliwa w zbiorniku (jazda "na oparach") do silnika moze byc zassane paliwo z powietrzem co moze spowodowac problem z cisnieniem paliwa na rampie wtryskowej i zapalenie sie tej kontrolki. Jesli usterka nie powtorzy to po jakims czasie kontrolka powinna zgasnac.

Jednak zalecalbym abys przejechal do serwisu i odczytal kod defektu, gdyz zbieznosc jego wystapienia z niskim poziomem paliwa w zbiorniku moze byc przypadkowa. Moze to sygnalizowac jakas powazniejsza awarie.

Pozdrawiam

0
  • #3 10 Paź 2009 17:07
    lukaszek190187
    Poziom 9  

dzięki bardzo za pomoc, a orientuje się może jeszcze Pan w takiej mianowicie sprawie, gdy włączę klimatyzację co jakiś czas zapala się duża kontrolka stop-u pomiędzy zegarami, gdy klima jest wyłączona wszystko jest ok.

0
  • #4 11 Paź 2009 03:46
    kybernetes
    Poziom 39  

Trudno stwierdzic na odleglosc co moze byc przyczyna zapalania sie kontrolki "stop" poniewaz sluzy ona ogolnie do sygnalizacji powaznych niesprawnosci silnika. Fakt, ze wystepuje to przy wlaczonej klimatyzacji moglby sugerowac jakies powiazanie z ukladem chlodzenia silnika. Np. problem z wentylatorami chlodnicy wzgl. czujnikiem temp. plynu chlodzacego. Tym bardziej wiec zalecam udanie sie do warsztatu dysponujacego odpowiednim oprzyrzadowaniem do zdiagnozowania tych anomalii.

0