Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pompa wspomagania elektryczna vw polo

kocur07 10 Oct 2009 12:28 6109 5
    kocur07
    Level 10  
    Dzień dobry, mam pytanie czy wie ktoś jak za sterować pompę od wspomagania tak żeby jej nie spalić, tzn: czy musi mieć połączenie z komputerem, jaki sygnał przychodzi od czujnika skrętu?
    jurekk55
    Level 36  
    Po takim pytaniu:oddaj auto komuś kto będzie wiedział jak i czym sprawdzić.
    kocur07
    Level 10  
    Żeby było jasne, nie naprawiam pompy, bo nie mam polo. Chce żeby zaczęła bryzgać galaretką, od tak. Zabawa, fun, jak ktoś wie jak w prosty sposób zapuścić tam silnik niech pomoże !!
    amm212
    Level 17  
    lepiej ja sprzedaj przytulisz z 5 stów
    kocur07
    Level 10  
    W skrócie sprawa wygląda tak: miałem polo i padła mi pompa TRW, kupiłem używkę, bo nie miałem czasu się spuszczać co się stało, zadziałała -padająca pompa w polo częsta sprawa. Idzie zima czasu coraz więcej zamiast zmywać gary odkurzać albo robić rzeczy o które "prosi" mnie żona, postanowiłem znaleźć zajęcie zajebiste -zabawa. No to jazda do garażu, najpierw postrzelałem wiatrówki do tarcz -nuda, potem do warzyw -nuda, odwiedziny ziomów są nie złe ale głowa później boli. Rozejrzałem się i zobaczyłem, kruszyneczka leżała na półce taka samotna, zaopiekowałem sie nią. Co masz w środku, i o dziwo pokazała bez zbędnych oporów, ładne srebrne ociekające czyściutkim olejem trybiki, a teraz pokaż motorek, trochę się opierała ale.....

Wylała się woda wysuszyłem nie widzę uszkodzeń elementów, na pompie są trzy wtyczki dwie dwu pinowe i jedna 4 pinowa domyślam się gdzie jest plus minus i can, natomiast nie wiem jaki sygnał jest potrzebny do sterowania pompą, o ile się da.
    Kolejne pytanie jest takie jeśli nie da się uruchomić bo coś jest uszkodzone na płytce to jak odpalić silnik (nie wiem co to za silnik: bez szczotkowy, krokowy, stały, przemienny).

Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki które są w temacie, nawet te poprzedzone uwagami "odpuść sobie" pozdrawiam
    bartek_j
    Level 35  
    Bez cana nie odpalisz o ile pamiętam. Oplowską pompę np z Astry G owszem, na stole łatwo się uruchamia.
    A silnik to brushless DC.