Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z kolorowym tuszem w drukarce EPSON DX4000

jaaa0101 10 Oct 2009 12:57 5744 7
    jaaa0101
    Level 2  
    Chodzi mi o to, że po założeniu nowego czarnego tuszu pojawia się informacja o braku tuszu błękitnego i o tym, że kończą się pozostałe kolorowe tusze.

Problem w tym, że nawet jeśli chcę wydrukować coś tylko i wyłącznie czarnym tuszem, to się nie da, bo piszą, że nie ma tuszu błękitnego.

Moje pytanie : Co mam zrobić? Muszę koniecznie dokupić kolorowe tusze, żeby drukować coś tylko czarnym?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    bahet
    Level 23  
    Muszą być wszystkie tusze sprawne.
    poldruk
    Level 20  
    Drukarka jest kolorowa i stara się być przez cały czas w gotowości do druku w kolorze.
    Jeśli wydruk w kolorze jest niepotrzebny to lepiej od razu przerzucić się na monochromatyczną laserówkę. Będzie taniej i prościej.
    Witold5
    Level 32  
    Gdy u mnie wyświetliło taką informację, wyjąłem całkiem tusz kolorowy. Wyświetlił mi się wtedy komunikat, "brak kolorowego tuszu, wydruk mośliwy tylko czarno biały, czy kontynuować?" - pokombinuj.
    jaaa0101
    Level 2  
    Nie da się. Napisane jest "wymień pojemnik" nie ma opcji drukowania czarno-białego i kontynuowania.

W takim razie muszę kupić nowe kolorowe pojemniki, z których każdy kosztuje 50zł?
    Witold5
    Level 32  
    Próbowałeś zmieniać w ustawieniach drukarki? Żeby drukowała tylko czarno białe. Ja już dwa lata drukuję bez kolorów. Nie kupuję bo są b/drogie - około 70-80zł. Trzeba w jakiś sposób oszukać czujniki i program w drukarce. Popytaj serwisantów. Na pewno jest jakaś możliwość.
    wshk
    Level 17  
    Epson nie bedzie drukowal gdy jeden z pojemnikow mu w jakikolwiek sposob nie odpowiada(pusty, uszkodzony itd).

Tylko z czarnego tuszu podrukuja HP i Lexmarki ktore maja glowice w pokemnikach z tuszem oraz Canony o tej samoj budowie zasobnikow ale nie wszystkie ;)
    poldruk
    Level 20  
    Jeśli drukarka pozwoliłaby na drukowanie w czerni mając puste zbiorniki z kolorami.

To po pewnym czasie dysze kolorowe uległyby uszkodzeniu.