Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LCD 19 (M198), czarny pasek na ekranie

10 Paź 2009 13:54 2644 2
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z czarnym paskiem który wyświetla mi się po lewej stronie monitora, wszystko wygląda tak jakby ekran był przesunięty w prawo. W związku z tym że ten monitor jest odbiornikiem uniwersalnym (posiada wiele wejść: HDMI, DVI, RGB do anteny etc) nie posiada przycisku który automatyczie dostosowuje ekran. Przy zmianach rozdzielczości paski pojawiają się w różnych miejscach, jedyna rozdzielczość przy której nie ma pasków to 1280-1024, ale nie po to kupywałem nowy monitor żeby na takiej pracować:) co więcej jeżeli uruchamiam grę (np. Devil May Cry 4) to problem przesunięcia powraca. Nie wiem w czym tkwi problem, przy poprzednim monitorze ( starej 17 z głowicą atomową z tyłu) problemu nie było. Czy winny może być kabel? Bo ten który mam to taki trochę wygrzebany ze strychu.

Pokombinowałem też w programach, udaje mi się znaleźć takie parametry dzięki którym monitor nie ma tego paska, ale nie po to dałem 700PLN na grafe żeby teraz szukać i włączać niższe rozdzielczości. Co dziwne w wyżej wspomnianym DMC4 ustwaiłem wyższą grafikę niż na Win po próbie ustawienia tak samo w Win ( 1360-768 odświeżanie 59Hz) dla odmiany monitor okazał się za mały dla obrazu :P nie mam pojęcia co jest nie tak, ewidentnie monitor nie chce się dopasować automatycznie.
  • Poziom 12  
    W jaki sposób podłączyłeś monitor?
    Kablem* analogowym czy cyfrowym?
    Analogowy ma dużo mniejsze wartości odświeżania niż cyfrowy.
    Spróbuj i napisz.
  • Poziom 2  
    Tak analogiem :) podpiąłem pod HDMI i wszystko trybi. W sumie od razu można było na to wpaść, podłączałem nowiuteńką kartę do nowiuteńkiego monitorka starym sznurkiem :P

Dzięki za podpowiedź