Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon dzwoni bardzo cicho.

10 Paź 2009 14:29 6244 10
  • Poziom 9  
    Witam mam problem podlaczylem nowa sluchawke do domofonu
    wszystko dziala oprócz sygnalu wywołania. Ledwo slychac gdy ktos dzwoni domofonem
    Jaka moze byc tego przyczyna.Domofon dzwoni bardzo cicho.To jest zdjecie układu z gory dzieki
  • Poziom 27  
    Przyczyną jest na 99,99% błąd w podłączeniu.
  • Poziom 9  
    A mógłby ktoś podać jak prawidłowo powinien być podłączony?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    UNIFON FARFISA PT510

2 - słuchawka
    9 - Wywołanie
    1 - mikofon
    3 - masa

5 i 7 to zamek (o ile nie ma mostka do masy)

faktyczną siłę dzwonienie sprawdzisz głośnikiem 0,5 W 8 omów pod przewody 3 (masa) i 9 (wywołanie)

Dodatkowo na zdjęciu ( powiększenie) widzę z czym masz (lub możesz mieć) problem.... odwieszenie słuchawki to 2 sprężynki powinny trafić dokładnie pomiędzy wystające druty w miejscach linii przerywanej a następnie w plastiku są 2 otwory w które powinny wejść.

sprawdź sprężynka powinna mieć kolor srebrny jeżeli jest zaśniedzona należy oczyścić preparatem KONTAKT

W razie pytań pisz na PW w razie dalszych problemów podam tel.

• Poziom 9  
    A jak mam sprawdzic ktory kabel za co odpowiada? Pytanie pewnie noobowskie ale jestem laikiem w temacie
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    zostawiaj opis zacisków + kolory ze starego aparatu lub .... jak masz sąsiada to.... rozkręć jego aparat zrób fotkę .... odtworzymy na odległość który kolor za co odpowiada ...
  • Poziom 9  
    niestety stara sluchawka ulegla calkowitemu zniszczeniu w czasie remontu a mieszkam w domku jedno rodzinnym wiedz opcja z sasiadem odpada
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Skoro w domku jednorodzinnym to gdzieś musisz jeszcze mieć wzmacniacz domofonowy. Zdjęcie wzmacniacza i jego zacisków powinno pozwolić określić który kabelek do czego ma być podpięty.

Szukaj czegoś w podobie tego

• Pomocny post
    Poziom 19  
    w Krakowie to raczej elektronika ELTCRAC będzie królowała rób fotkę elektroniki od zasilacza gdyż mam schematy wielu: ZDzP (Impuls), WRD 7, WTD 45 (FiM-pro), EWD 3, CED 4,5 p, PEB-2 (Biratronik), ZDI-5PE (IKA) i wiele wiele innych
    dodatkowo kasety to wskaże słabsze pkt na które należy zwrócić uwagę