Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z rozdzieleniem neostrady. Polaczenie zalezne

bartekkk_xd 10 Paź 2009 14:34 855 5
  • #1 10 Paź 2009 14:34
    bartekkk_xd
    Poziom 2  

Witam. Jestem nowym użytkownikiem.
    Mam następujący problem. Postanowilem rozdzielic swoj internet zaleznie(Neostrada modemowa) poprzez kabel krosowany i 2 karty sieciowe. Polaczenie mialo byc nawiazane z komputerem i laptopem. W laptopie karta sieciowa juz byla. I tak:
    Gdy na kompie tym glownym gdzie jest internet wzialem opjce Konfiguruj siec w domu lub w malej firmie wyskoczylo mi że jeden ze polaczenie sieciowe jest rozlaczone . Ponizej jest karta sieciowa kompa. Czyli tu tkwi problem. BYla opcja ignoruj rozlaczony sprzet sieciowy i zaznaczylem to i przeszedlem do kolejnych operacji ktore wykonane zostaly bez problemu. Na laptopie gdy wejde w polaczenia sieciowe to wszystko się laczy i jest ok a na komputerze pisze ze kabel sieciowy jest odlaczony. Proszę o pomoc

0 5
  • #2 10 Paź 2009 16:19
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Coś nie tak z kablem albo z kartą sieciową, sprawdź czy na pewno kabel jest poprawnie skrosowany.

0
  • #3 10 Paź 2009 22:11
    bartekkk_xd
    Poziom 2  

kabel jest napewno ok bo sprawdzałem . Kartę co mam w kompie też działa -sprawdzone .

0
  • #4 10 Paź 2009 22:23
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Tak się zastanawiam jak sprawdziłeś tą kartę sieciową skoro masz problem z linkiem.

Jeśli sprawdzałeś kartę (zewnętrzna karta sieciowa LAN)w innym komputerze może były to inne sterowniki.

Pozostaje jeszcze problem sprzętowy - czasem pomaga zmiana slotu karty sieciowej.

0
  • #5 11 Paź 2009 11:12
    bartekkk_xd
    Poziom 2  

kartę zaniosłem do kolegi aby sprawdzić i u niego działała .
    Czyli musze jakieś sterowniki wgrać ?

0
  • #6 11 Paź 2009 11:38
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Nie jakieś sterowniki tylko sterowniki adekwatne do danego modelu karty - zwykle można je znaleźć na stronie producenta.

0