Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zaprogramować, przyuczyc pilota do webasto t90

ppauto 16 Paź 2010 00:55 35194 55
  • #31 16 Paź 2010 00:55
    ormo1
    Poziom 11  

z telestarta pin 2 do sterownika webasta na pin 1 podłączenie równoległe do zegara po wypięciu zegara też nie startuje.

• #32 16 Paź 2010 20:23
    piotruch
    Poziom 17  

Rozumiem, że ten piec jest sterowany przez WBUS z zegara "jajka", a nie sygnałem ON/OFF.

Pin 2 Telestarta to WBUS, czyli dobrze masz.
    Być może moduł telestartu jest przełączony w tryb wentylacji (pamięta ostatnio włączony tryb) dlatego piec nie startuje.

Problem, że tanie piloty VW T91 nie mają funkcji przełączania grzanie/wentylacja. Przynajmniej tak mi się wydaje.
    Mam takie dwa i działa w nich tylko funkcja włącz/wyłącz.

Chyba, że masz pilota org. Webasto.

• #33 17 Paź 2010 05:16
    ormo1
    Poziom 11  

Nie stety nie mam orginlnego pilota Webasto i z tego co się dowiedziałem jestem w tych 10% co nieodpalą Webasta centralką dedykowaną VW w maździe.W związku z tym wpadłem na pomysł aby sterować zegarem jajo za pośrednictwem telestarta.Wyprowadzając kabelki z wyłacznika zegara zbudować sterownik ,który po podaniu napięcia 12v zwarłby wyłącznik na chwilę i tym samym uruchomił webasto ,lecz po odjęciu napięcia musiałby ponownie zewrzeć styki na moment aby je wyłączyć i tym samym zostałaby funkcja pilota ON\OFF.Tylko proszę o pomoc jak to zrobić jakiś schemacik mile widziany

• #34 19 Paź 2010 12:21
    Spacewalker
    Poziom 32  

Pilot T91 ale szaro/czarny WEBASTO a nie VW bedzie miał mozliwosc przełaczania z pilota na tryb wentylacja / grzanie

• #35 03 Lis 2010 14:49
    ormo1
    Poziom 11  

witam
    Czy orientuje się ktoś czy oryginalna centralka t91 Webasto posiada też sygnał cyfrowy ?Jaki jest układ pinów na wyjściu mam oryginalną wiązkę i pin 2 jest wolny pozostałe zajęte.

• #36 03 Lis 2010 18:09
    piotruch
    Poziom 17  

T91 od VW ma pin6 od strony złącza anteny.
    T70 od Webasto ma odwrotnie - pin1 od strony anteny i inne złącze.

T91 od Webasto widziałem tylko na zdjęciach i wydaje mi się, że ma właśnie takie samo złącze jak T70. Możliwe więc, że ma piny w odwrotnej kolejności (pin1 od strony anteny).

Cyfrowe wyjście chyba ma.
    Looknij tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1190493.html

• #37 02 Maj 2011 17:44
    radyrvegen
    Poziom 9  

ppauto napisał:

Chciałem zapytać przy okazji czy ktoś już programował pilota t90 bo ja po wszystkich próbach nadal nie mogę go zaprogramować !

Odswieze troche temat :D
    Mialem ten sam problem telestart 90 podlaczony do prostownika na stole nie chcial sie zaprogramowac z pilotem telestart 91 gdy podlaczylem bezposrednio do baterii w samochodzie zaprogramowal sie od razu bez zadnego problemu.
    takze telestart 90 i pilot telestart 91 sa kompatybilne.
    pozd

• #38 29 Paź 2011 20:12
    ozimos
    Poziom 9  

Czy oryginalny pilot webasto (nie robiony np. dla VW), takim którym można zmieniać czas oraz grzanie/wentylacja będzie działał z centralką właśnie od VW?? Czy wszystkie te funkcje będą działać?? Czy może potrzeba jednak oryginalnej centralki jak i pilota.

• #39 06 Kwi 2012 19:28
    RAFAŁ W
    Poziom 10  

Temat trochę stary ale nie zaczynam nowego.
    Ją mam taki problem że zamontowalem webasto i ładnie grzeje tylko nie mam pilota. Jest w nim telestart t80, a takiego pilota nigdzie nie mogę dostać. Jest do kupienia pilot oryginał z webasto t90. Nie wie ktoś czy w takiej kombinacji będzie to działało?

• #40 21 Paź 2012 21:13
    seba230
    Poziom 10  

witam podłącze się pod temat.Czy pilot T91R vw zakoduje sie z centralka WEBASTO T90

• #41 21 Paź 2012 21:44
    RAFAŁ W
    Poziom 10  

Nie wiem jak w tym przypadku, ale u mnie pilot oryginał webasto T90 nie działa z centralka T80. Jedni pisali że będzie działał, inni że nie i jednak nie działa. Gdyby ktoś potrzebował to mam pilota T90 oryginał webasto.

• #42 24 Paź 2012 22:15
    seba230
    Poziom 10  

Witam odebrałem centralkę T90 vw i pilota T91R vw wszystko ładnie działa.pozdrawiam i dziękki za odpowiedzi.

• #43 29 Paź 2012 10:18
    balar
    Poziom 16  

Witam
    Posiadam tylko jeden pilot (T91) do swojego webasta i chciałem dokupić sobie drugi lecz niestety na allegro jest masę pilotów od WV oznaczone jako T91R i moje pytanie brzmi czy dam rade sparować centralkę od t91 i pilota t91r??

Pozdrawiam

• #44 29 Paź 2012 11:03
    piotruch
    Poziom 17  

balar napisał:
    Witam
    Posiadam tylko jeden pilot (T91) do swojego webasta i chciałem dokupić sobie drugi lecz niestety na allegro jest masę pilotów od WV oznaczone jako T91R i moje pytanie brzmi czy dam rade sparować centralkę od t91 i pilota t91r??

Pozdrawiam

Na 99% da się. Wg. mnie są identyczne.

• #45 31 Paź 2012 13:03
    balar
    Poziom 16  

piotruch napisał:
    balar napisał:
    Witam

Pozdrawiam

Potwierdzam działa !!Juz sparowane :)
    jedyna różnicę która zauważyłem między tymi pilotami (t91-t91r) to to ze w t91r nie dzałają komendy typu zmiana trybu grzania na wietrzenie itp poza tym OK

• #46 31 Paź 2012 13:23
    piotruch
    Poziom 17  

balar napisał:
    piotruch napisał:
    balar napisał:
    Witam

Pozdrawiam

Potwierdzam działa !!Juz sparowane :)
    jedyna różnicę która zauważyłem między tymi pilotami (t91-t91r) to to ze w t91r nie dzałają komendy typu zmiana trybu grzania na wietrzenie itp poza tym OK

To raczej nie zależy od oznaczenia T91/T91R.
    Tę opcję mają piloty oryginalne piloty od Webasto.
    Te OEM-owe, np. z logo VW nie mają tej opcji.

• #47 02 Lis 2012 12:12
    _carlos-
    Poziom 15  

Czy każda centralka będzie współpracować z analogowym ogrzewaniem postojowym webasto? Czciałbym dołożyć do DW50 sterowanie za pomocą pilota i nie wiem na co mam zwrócić uwagę. Proszę o sugestie.

• #50 04 Sty 2013 21:56
    gawryś
    Poziom 1  

Witam. autko vw golf 5 posiadam telestar T90 .jak kupiłem autko nie dostałem pilota do webasta. dokupiłem PILOTA T91R. pilota zaprogramowałem jak w opisie. pilot się zaprogramował ,bo świeci ciągłym zielonym ,ale działa tylko wyłączanie OFF. włączanie pilot pokazuje ciągłym zielonym , a webasto się nie załącza. może ktoś ktoś miał podobny problem . nie wiem jak go rozwiązać. dzięki za pomoc

• #51 02 Lut 2013 10:00
    corrector
    Poziom 1  

Witam serdecznie Kolegów
    Mam problem. W moim aucie poprzedni właściciel zamontował Webasto Termo Top C z centralką T100 HTM dokupiłem pilota, którego nie miałem z logo Mercedesa niestety działa tylko ON OFF poza tym nic, co może być przyczyną?
    I co można z tym faktem zrobić?

Pozdrawiam Adam

• #52 03 Sty 2015 20:17
    remolmar
    Poziom 12  

Witam,

Czy mając centralkę t90 i pilota do tego dedykowane wszystko do w211 e-klasa mercedes - można zmienić i jakoś do programować pilota od t100 ( z wyświetlaczem ) -? Próbował ktoś może ?

• #53 04 Sty 2015 14:27
    kamilsmigacz
    Poziom 9  

Nie próbowałem takiego wariantu ale np. kombinacja pilot od T80 - centralka T90 nie współgra. Osobiście testowane.

Sam miałem zepsutego (jak sie okazało później, bo zachowywał sie jak kompletnie sprawny tylko sie nie synchronizował) org pilota od T90 i pomogła wymiana na ten sam model, jedynie że z logiem VW.

• #54 24 Paź 2016 00:56
    mario s.
    Poziom 18  

Witam wszystkich :D
    Podłączając się pod temat , mam również pytanie.
    Mam VW Sharan z końca 2004r. Jest w nim fabrycznie zamontowany sterownik "jajo 1533" jak i dołączony pilot T90.

W aucie oryginalnie był piec D5Z-F , ale od początku , gdy kupiłem to auto (w kwietniu) piec nie działał jak i pilot do sterownika, gdyż nie miał baterii.

W końcu wziąłem się za naprawę WEBASTA i okazało się że padła elektronika w D5Z-F , a że to BUBEL i nie warto naprawiać ,to zamontowałem D5WZ :D

Wszystko z pozycji sterowania "jajem" działa IDEALNIE ,więc dziś kupiłem te dwie baterie 12V zamontowałem do pilota i ..... NIC :!:

Zrobiłem więc jak opisywano na forum , czyli odciąłem całkowicie zasilanie i po niecałych 3 sek. wciskałem prawy przycisk pilota .....

Niestety po następnych próbach wyciągania bezpieczników, po odłączaniu akumulatorów i to obydwu i naciskaniu PRAWEGO przycisku pilota efekt był taki że rozkodowało się radio GAMMA 5 , a pilot jak nie działa , tak nie zaprogramował się i NADAL nie załącza zegara webasto :cry:

Teraz wiem że sterownik-zegar można wyłączyć-zresetować TYLKO akumulatorem pod siedzeniem , gdyż żaden z bezpieczników pod kierownicą nie wyłączy sterownika, tak więc odłączanie głównego akum. nie miało sensu :idea:

Nie wiem co dalej sprawdzić , aby pilot załączał to webasto , nie wiem też gdzie umiejscowiono odbiornik od pilota :?:
    Proszę Szanownych Kolegów o porady :D

• #55 21 Wrz 2017 10:07
    bykol132
    Poziom 1  

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj ^.^
    Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość zakodowania pilota do mojego webasto (golf V 2008 rok wszystko montowane seryjnie)
    nr pilota : 4H0963511B
    nr telestart T90: 4F0909509

ktoś mi mówił że jest tylko nie ma nigdzie żandj instrukcji do tego pilota :< prosiłbym o pomoc
    Z góry bardzo dziękuję!

• #56 05 Lis 2018 18:35
    434489
    Użytkownik usunął konto