Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zaprogramować, przyuczyc pilota do webasto t90

ppauto 10 Oct 2009 14:40 43165 56
    ppauto
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    Mam pytanko jak zprogramować pilota do webasto, centralka jest t90, centralka była w aucie już jak je kupiłem pilota nie dostałem, dokupiłem na aukcji pilot i próbuje go przyuczyć do tej centralki jak pisali poprzednicy na forum ale nic z tego ni cholera nie chce działac>
    Moze ktoś wie jaki jest dokładnie sposub przyłuczania pilota t90?
    Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich.
    ppauto
    Level 10  
    ford galaxy 1.9 tdi 2003 r .
    fil2006
    Level 27  
    nie znam .przykro mi .pewnie testerem forda.
    3537893
    Level 1  
    Witam.

Mam pilota t90 przy moim ogrzewaniu. Pilot jest jeden i chcialem dokupic drugi.
    Interesuje mnie troche mniejszy t91, tylko nie wiem czy on bedzie dzialal ?
    Jezeli ktos sie zna to prosilbym o rade ktory ma lepszy zasieg i czy w ogole
    taki pilot bedzie dzialal przy moim ogrzewaniu.

(Vw t5 05r. Ogrzewanie postojowe mokre)

Pozdrawiam :)
    skylark
    Level 25  
    T91 nie da się wprogramować do odbiornika T90.
    ppauto
    Level 10  
    Witam wszystkich ponownie i ponawiam moje zapytanie odnosnie zaprogramowania pilota t90 ten duzy z mała antenką ,(mam galaxy 2003 z webastem fabrycznym i centralką telestart t90)
    przesledziłem posty i nic ,te instrukcje do pilotów t91 i t60 niby tak samo sie mają do t90 jednak po próbach zaprogramowania według tych instrukcji nic nie reaguje moze coś zle robie ale próbowałem na wszystkie możliwe sposoby i nic!!!
    może ktoś to przerabiał osobiscie i podpowie o co w tym biega,z góry dzięki za odpowiedz.pozdrawiam
    skylark
    Level 25  
    1. Odepnij kostkę z wiązką przy odbiorniku na ponad 10s
    2. Wepnij tę kostkę i w ciągu max. 3s naciśnij prawy przycisk pilota.

Po naciśnięciu lewego przycisku powinno włączyć się urządzenie.... o ile oczywiście pilot, odbiornik, instalacja i urządzenie są sprawne.
    piotruch
    Level 17  
    skylark wrote:
    1. Odepnij kostkę z wiązką przy odbiorniku na ponad 10s
    2. Wepnij tę kostkę i w ciągu max. 3s naciśnij prawy przycisk pilota.

Po naciśnięciu lewego przycisku powinno włączyć się urządzenie.... o ile oczywiście pilot, odbiornik, instalacja i urządzenie są sprawne.

Witam,

Podepnę się pod temat.
    Chciałbym dołożyć zdalne sterowanie do Thermo Top DW-50.
    Oryginalnie działało z Telestartem T70. Niestety pilota T70 nie posiadam - zaginął ;-)

To co mam, to odbiornik Telestart T70 oraz nowy pilot T91.
    Mam zatem 2 opcje:
    - dokupić odbiornik T91, ale czy ten odbiornik będzie działał z tym piecem?
    - dokupić pilota T70, duży brzydki pilot.
    Zaprogramować pilota T91 do centralki T70 raczej się nie da, skoro nawet T90 nie działa z T91?

Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby oświecić mnie trochę ;-)

Pozdrawiam
    piotr
    Mushashi
    Level 12  
    podłacze się pod temat.Witam szanowne grono.Mam problem z zaprogramowaniem pilota do webasto thermo top/c.Problem polega na tym że telestart przestał reagować na jedyny pilot (t90),nr z kartki 9006731A.Dokupiłem orginalny pilot vw o nr części vw 3D0 963 511B drugi nr z kartki pod baterią 9006734A i ten dokupiony nie daje się zaprogramować,Czy jest możliwe ,że piloty vw pracują na innej częstotliwości niż te uniwersalne webasto i nie pozwolą sie wprogramowac?czy może problemu szukać gdzieś indziej?
    Janusz2710
    Level 11  
    witam .może ktoś powie mi gdzie znajduje się moduł telestartu w galaxy 2001. jak wygląda ?
    ppauto
    Level 10  
    Moduł powinien być zamontowany z puszka bezpieczników w kabinie ,musisz wyciągnąć pokrywę puszki ta pod kierownica i odbezpieczyć całą puszkę z bezpiecznikami,jest zabezpieczona z góry blaszką ,odchyl puszkę do przodu i z tyłu u góry powinna być centralka tele startu ,podaje to na przykładzie moiego galaxy 2004 r 1.9 tdi ,być może u Ciebie jest gdzie indziej bo to dokładany sterownik.
    pozd Piotr
    Chciałem zapytać przy okazji czy ktoś już programował pilota t90 bo ja po wszystkich próbach nadal nie mogę go zaprogramować !
    piotruch
    Level 17  
    Janusz2710 wrote:
    witam .może ktoś powie mi gdzie znajduje się moduł telestartu w galaxy 2001. jak wygląda ?

Wygląda tak:
    Jak zaprogramować, przyuczyc pilota do webasto t90

Dodano po 2 [minuty]:

ppauto wrote:

Chciałem zapytać przy okazji czy ktoś już programował pilota t90 bo ja po wszystkich próbach nadal nie mogę go zaprogramować !

Programowałem T91 (od VW). Bez problemu.
    Z tego co piszą na forach T90/T91 są ze sobą kompatybilne.
    ppauto
    Level 10  
    A możesz powiedzieć w jaki sposób go zaprogramowałeś ja próbowałem ze 20 razy i nic cisza ,a jak zapale auto przy niskiej temperaturze webasto hula bez problemu samo sie włącza to chyba jest sprawne ,
    piotruch
    Level 17  
    ppauto wrote:
    A możesz powiedzieć w jaki sposób go zaprogramowałeś ja próbowałem ze 20 razy i nic cisza ,a jak zapale auto przy niskiej temperaturze webasto hula bez problemu samo sie włącza to chyba jest sprawne ,

Standardowo:
    - włączyć zasilanie dla telestarta,w ciągu kilku sek. nacisnąć OFF na pilocie.
    Jak załapie, to pilot nie mryga tylko świeci diodą ok. 1sek.
    ppauto
    Level 10  
    Próbowałem tez tak jak piszesz,odłączałem kostkę,odłączałem akumulator,wyciągałem bezpieczniki z telestarta po kolei i nic dioda cały czas mruga a nie świeci jak piszesz.
    piotruch
    Level 17  
    ppauto wrote:
    Próbowałem tez tak jak piszesz,odłączałem kostkę,odłączałem akumulator,wyciągałem bezpieczniki z telestarta po kolei i nic dioda cały czas mruga a nie świeci jak piszesz.

Może padł odbiornik lub nie dochodzi zasilanie.
    Mam na zbyciu jeden odbiornik T91 z VW, ale nie jestem na 100% pewny czy zadziała z pilotem T90 (na niemieckich forach piszą, że działa).
    Na pewno działa z małym pilotem T91, które na allegro można mieć za 70-80zł.

Pozdr
    Mushashi
    Level 12  
    U siebie zaprogramowałem bez problemu pilota t100 do telestartu t90
    piotruch
    Level 17  
    Mushashi wrote:
    U siebie zaprogramowałem bez problemu pilota t100 do telestartu t90

Rozumiem, że pilot nie pokazuje temperatury w aucie - działa jak T91?
    granim
    Level 2  
    skylark wrote:

ja zakodowalem bez problemu pilota( ten mały ) od t91 do centralki t90
    mam tylko problem nie moge przejść pilotem z programu wentylacji na grzanie i narazie moge uruchomic webasto pilotem na tryb wentylacji
    piotruch
    Level 17  
    granim wrote:
    mam tylko problem nie moge przejść pilotem z programu wentylacji na grzanie i narazie moge uruchomic webasto pilotem na tryb wentylacji

A jaki masz pilot ? Oryginał Webasto, czy jakiś ze znaczkiem VW/Skoda ?

Chyba tylko oryginał Webasto ma możliwość przełączania czasu grzania oraz trybu grzanie/wietrzenie.

pozdr
    Kaszpir77
    Level 21  
    skylark wrote:

Na pewno? U mnie od 2 lat działa taka kombinacja bezproblemowo.
    __luke86__
    Level 13  
    granim wrote:
    ..............

A przypadkiem nie przełączyłeś niechcący przełącznika Lato/Zima ? On przełącza z trybu wentylacji w Lecie na tryb grzania w Zimie.
    ormo1
    Level 11  
    witam
    temat chyba odpowiedni
    czy telestartem t91 dedykowanym WW odpale webasto w innym samochodzie ,chodzi o komplet centralka + pilot .Jak przełączyć z przewiewu na grzanie ?
    piotruch
    Level 17  
    ormo1 wrote:
    witam
    temat chyba odpowiedni
    czy telestartem t91 dedykowanym WW odpale webasto w innym samochodzie ,chodzi o komplet centralka + pilot .Jak przełączyć z przewiewu na grzanie ?

Chodzi pewnie o VW ?

Jak zaprogramujesz pilota to powinno działać ON/OFF. Przełączanie wentylacja/grzanie działa tylko na oryginalnym pilocie Webasto. Tak wynika przynajmniej z moich obserwacji.

pozdr
    ormo1
    Level 11  
    czy odpale ten zestaw w innym aucie czy tylko w VW .
    piotruch
    Level 17  
    ormo1 wrote:
    czy odpale ten zestaw w innym aucie czy tylko w VW .

Tam gdzie jest odbiornik T90/T91 powinno zadziałać.
    ormo1
    Level 11  
    no własnie nie bardzo
    webasto z mazdy zamontowane w innym aucie sterowanie z jajowatego zegara odpala ,jak podłączyłem telestart t91 od VW nie rusza załącza tylko pompę i wentylator webasto milczy jakieś sugestie ?
    piotruch
    Level 17  
    Który pin telestarta jest podłączony do sterownika pieca?
    Jak to podłączasz? Przez "rozgałęźnik" (Y-cable) ?