Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GSM LT-1 + integra problem z konfiguracją.

jjjanek 10 Paź 2009 21:54 8534 11
  • #1 10 Paź 2009 21:54
    jjjanek
    Poziom 18  

Witam posiadam Integrę 64 do tego dokupiłem moduł powiadomienia GSM LT-1 i tutaj pojawia się problem,nie potrafię prawidłowo skonfigurować by mi słał SMS. Za pomocą dload 10 ustawiłem GSM LT-1 tak jak na zdjęciu gdy próbuje zadzwonić na numer modemu po zakończeniu on dzwoni .Podłączyłem go w takiej kolejności z
    centralą +12 gnd z masą R1 I T1 Z CENTRALKĄ .Następnie resztę staram się konfigurować programem dload x 1.07.002 bardzo bym prosił o pomoc

By jjjanek1 at 2009-10-10

Dodano po 36 [minuty]:

Witam na necie znalazłem opis ca10 i tego modemu okazuje się że miałem źle podpięte a powinno być WEDŁUG TEGO TAK R1 z RING A T1 Z TP W CENTRALI teraz jeśli uzbrajam system przychodzi mi sms ale o innym znaczeniu (intruz ganek) jeśli może ktoś pomóż bęndę bardzo wdzięczny za każdą pomoc

Dodano po 5 [godziny] 31 [minuty]:

Pomalutku daję radę w ustawieniach lecz nadal potrzebna pomoc bo wysyła mi SMS lecz nie wiadomo z jakiego wejścia. Czy podczas powiadamiania poprzez pager na SMS muszę ustawić by stacja monitorowania pracowała i jaki rodzaj transmisji ustawić

1 11
  • Pomocny post
    #2 11 Paź 2009 13:26
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

8. WYSYŁANIE WIADOMOŚCI SMS
    Jeżeli centrala posiada funkcję wysyłania komunikatów do systemu przywoławczego (pager),
    można ją wykorzystać do przesyłania wiadomości SMS.
    Aby udostępnić wysyłanie wiadomości SMS należy w module GSM LT-1S zaprogramować
    numer centrum SMS (funkcja 02 i 10) i numer stacji pager (funkcja 06), a w centrali
    alarmowej zaprogramować w odpowiedni sposób numer telefonu stacji przywoławczej oraz
    wpisać do pamięci centrali odpowiedni tekst do przesłania.
    Programowany w centrali alarmowej numer telefonu musi składać się z:
    1. Zaprogramowanego wcześniej w module GSM LT-1S „numeru stacji pager”.
    2. Numeru telefonu komórkowego, pod który ma być wysłana wiadomość tekstowa SMS
    (z prefiksem kierunkowym kraju, ale bez znaku „+”).
    Uwaga: Części numeru nie mogą być oddzielone od siebie żadną przerwą czasową
    (pauzą), cyfry muszą być przesłane przez centralę jednym ciągiem: tonowo lub
    impulsowo. W przypadku wystąpienia kłopotów z odebraniem przez moduł numeru
    stacji „pager” w trybie tonowym, należy w centrali alarmowej ustawić impulsowy
    tryb wybierania numeru.

http://www.satel.pl/pl/installer/man

A komunikaty ustawiasz w powiadamianie a nie w monitoring nastepnie wiazesz wejscia do komunikatow.

0
  • #3 11 Paź 2009 14:10
    jjjanek
    Poziom 18  

SMDmaniak dziękuje bardzo za podpowiedź dziś jak tylko wrócę po 18 z pracy będę walczył dalej. Mam jeszcze pytanie czy w mym przypadku w centrali wpisuje gdzieś numer stacji pager i numer stacji 64. Ja w opcjach powiadomienia zaznaczyłem numer pager i wybrałem 1 pager gsm lt1 i dodałem przy numerach telefonu 1111 i sms wysyła mi . DODATKOWO SPRÓBOWAŁEM OPCjIE MONITOROWANIA LECZ NIE PRZYCHODZI SMS TYLKO CENTRALA dzwoni. Wiec jak wrócę do domu będę próbował jeszcze raz dzięki za pomoc

0
  • Pomocny post
    #4 11 Paź 2009 15:03
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Te 1111 wpisujesz przed nr. odbioru SMS wedlug 111148696222548 w menu Odpowiadanie Telefoniczne w DLOADX, pozniej wybierasz SMS-GSM Satel w typy pagerow. Nastepnie wprowadzasz komunikaty i wiazesz je z wejsciami. Niezapomnij zaptaszkowac powiadomianie!

Usun 1111 z Nr:3 i 4 to jest tylko transmisja testowa!

0
  • #5 11 Paź 2009 19:52
    jjjanek
    Poziom 18  

SMDmaniak zastosowałem się do twoich porad . Lecz jeszcze potrzebuje pomocy
    w programie dload w liście zdarzeń widnieje komunikat POWIADOMIENIE NIE PEWNE CO ONO OZNACZA

Witam chyba udało się wprowadziłem bezpośrednio z manipulatora i przysyła sms na razie podwójnie ale myślę że sobie jakoś dam radę jeszcze raz wielkie dzięki
    By jjjanek1 at 2009-10-11

0
  • Pomocny post
    #6 11 Paź 2009 20:11
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Sprawdz Ilosc kolejek i podwojny komunikat, wprowadz haslo aby uzyskac pewne powiadomienie!

0
  • #7 13 Paź 2009 09:46
    jjjanek
    Poziom 18  

dziękuje wszystko działa prawidłowo jeszcze raz wielkie dzięki SMDmaniak :D
    Dodam jeszcze od siebie że osoby posiadające ten moduł powiadomienia lub inny z telefonem przemysłowym w era tak tak to mają możliwość zarządzania kontem przez internet na stronie era wystarczy podać nr telefonu w zakładce Administrator konta . W tedy przy ponownym logowaniu przychodzi sms z hasłem na numer podany przez nas możemy doładowywać sprawdzać stan konta itp.

0
  • #8 13 Paź 2009 18:09
    zola3
    Poziom 14  

Koledzy - czy jest możliwość zmusić LT-1 do wysyłania CLIPa (do potwierdzenia - a wiec odebrania albo odrzucenia połączenia) w razie wystąpienia alarmu zanim zacznie wysyłać smsy? Ew. czy da się do tego wykorzystać opcje monitoringu tylko tak, żeby centrala nie wskazywała braku połączenia z centrum monitoringu?

0
  • #9 14 Paź 2009 16:21
    jjjanek
    Poziom 18  

Witam mam jeszcze pytanie jak zrobić by przychodziło mi powiadomienie o powrocie napięcia teraz mam zrobione że jak nie ma prądu to przychodzi mi SMS o braku napięcia ale potrzebne by było mi info że napięcie już wróciło , oraz chciałem okazyjnie zapytać czy istnieje możliwość by manipulator pokazywał temperaturę aktualną pieca ponieważ była by to cena informacja dla mnie .

0
  • Pomocny post
    #10 14 Paź 2009 20:58
    Krzysiek_Gd
    Poziom 14  

jjjanek napisał:
    Witam mam jeszcze pytanie jak zrobić by przychodziło mi powiadomienie o powrocie napięcia teraz mam zrobione że jak nie ma prądu to przychodzi mi SMS o braku napięcia ale potrzebne by było mi info że napięcie już wróciło , oraz chciałem okazyjnie zapytać czy istnieje możliwość by manipulator pokazywał temperaturę aktualną pieca ponieważ była by to cena informacja dla mnie .

Jedno z wolnych wyjść ustaw jako (83) koniec sygnalizowania awarii AC (pod warunkiem że jedno z wyjść masz ustawione jako (28)-awaria AC) i do niego przypisz odpowiedni komunikat sms w powiadamianiu. Jeżeli chodzi o temperaturę na wyświetlaczu to raczej ciężko będzie.

0
  • #11 14 Paź 2009 21:40
    jjjanek
    Poziom 18  

Krzysiek_Gd zrobiłem tak jak pisałeś tylko że wyjście 83 u mnie to KONIEC SYGNALIZACJI WYJŚCIA A Z TEGO CO PISZESZ ( koniec sygnalizowania awarii AC) NIE MAM zaznaczyłem 83 jutro sprawdzę czy przychodzi powrót AC

0
  • Pomocny post
    #12 14 Paź 2009 22:16
    Krzysiek_Gd
    Poziom 14  

warunkiem zadziałania wyjścia (typ reakcji 83) jest zdefiniowanie innego wirtualnego wyjścia jako wskaźnik awarii AC (typ reakcji 28). Spróbuj na pewno zadziała.

0