Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie Cb kupić do 700 zł?

10 Paź 2009 15:47 4040 13
  • Poziom 10  
    Szanowni forumowicze potrzebuję rady w wyborze CB-Radia do kwoty max 700zł oczywiście może być też za 500zł :)
    Od radyjka oczekuje żeby miało modulację AM/FM, RF-Gain i multistandard bo zdarza mi się podróżować, radyjko będzie współpracować z anteną Sirio Ml-145.
    Wcześniej jeździłem z Midland Alan 48 PLUS MULTI i byłem zadowolony do puki komuś się nie przykleił do rączek :(

• Poziom 31  
    President Walker. Będziesz zadowolony.

Marcin
  • Poziom 10  
    A jak sprawuje się u Walkera ASC bo czytałem dużo opinii, że ASC w ogóle nie działa poprawnie i Ci co kupili w ogóle nie używają.
  • Poziom 11  
    posiadam walkera. ASC to jest nabijanie ludzi w bambuko według mnie to jest tak samo jak byś ustawił SQ na 12 przerywa rozmowy nie przydatne w mieście i na trasy też nie polecam . Druga wada to skokowo chodzący rf gain nie ma płynnej regulacji ale firma sinad to poprawia . Radyjko godne polecenia według mnie najlepsze z tych nowszych presidenta
    pozdrawiam Łukasz
  • Poziom 10  
    Radio będę kupował właśnie w firmie Sinad w Częstochowie ze względu na bardzo doby serwis zawsze do nich jeżdżę choć mam ok 60km.

To może polecicie coś bez ASC a co za tyn idzie pewno i tańsze a porównywalne?
  • Poziom 11  
    i tu się zaczynają schody bo polecił bym stare radyjka ale rzadko kiedy się dostaje nie grzebane zobacz sobie president herbert I . A z nowych superstar 3900
  • Poziom 10  
    W grę wchodzą tylko nówki, bardzo mnie zaciekawiło to Superstar 3900 nigdy nie brałem takiego pod uwagę. Zastanawiałem się nad Cobra 150 GTL DX albo Cobra 148 GTL DX tylko, że one o ile dobrze wiem nie są dopuszczone do użytku w Polsce jako CB a z tego co zdążyłem przeczytać to Superstar 3900 ma homologację.

Możesz na pisać coś więcej o nowym Superstar 3900, czytałem opinie o starej przewlekanej konstrukcji i troszkę się napaliłem ale czy nowe SS 3900 są takie same? czy już w technologi SMD?
  • Poziom 11  
    miałem okazje tylko po testować superstara 3900 nie rozkręcając go . Na innych forach czytałem że w środku to samo co alan 87 tylko tyle wiem
  • Poziom 10  
    Ja również zastanawiam się nad kupnem Cb radia i właśnie natknęłam się na takie http://www.hiperokazja.pl/cb-radio-danita-3000-multi.html CB Radio Danita 3000 Multi, dodam, że nie chce zbyt dużo pieniędzy na nie wydać, rzadko jestem gdzieś gdzie może nie być zasięgu. Czasem tylko potrzebuję go na jakąś dłuższa drogę. Wiem, że jest to sprzęt z hipermarketu real. Czy ktoś z Was używał tego radia? bo jeśli chodzi o cenę to jest na prawdę niska.
  • Poziom 9  
    Ja osobiście mogę polecić CB Omega. Za tą kasę około 300zł niezłe radio. Świetne filtry, odbiornik, wykonanie, dużo dodatkowych funkcji.
  • Poziom 23  
    Ostatnio wpadł mi w ręce nowy model Alan 220, radio sprzedawane z kieszenią do zamontowania w normalnej wnęce auta (ISO). Głośnik od przodu i całkiem przyjemny odsłuch. Cena w granicach 400zł.

Sorry:
    Chodziło o Midlanda 220.
  • Poziom 13  
    Witam
    Nie polecam Danity ponieważ miałem z tą firmą styczność i byłem bardzo zawiedziony. Polecałbym President Walker, lub Alan 87, lecz sam korzystam z TTI - 770 na użytek tzw. prywatny całkowicie wystarcza, lecz należy pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy masz tak dobre radio jak dobrą masz antenę.
    Jeżeli kupisz drogie "dobre" radio i podłączysz tanią antenę to będziesz narzekał na radio mimo, iż to antena będzie przyczyną słabego odbioru. Lepiej zainwestować w dobrą antenę i średniej klasy radio niż na odwrót bo antena to 80% sukcesu, radio 10%, i zestrojenie 10%.
    To tyle z mojej strony, ale wybór i tak należy do ciebie.
    Pozdrawiam :D
  • Poziom 20  
    Polecam President Johny 2 ASC(brak FM). Po regulacji w serwisie to radio ma bardzo fajnie działający asc, modulację na poziomie ok 80% i poprawioną czułość. Bez problemu zamontujesz je w standardowej kieszeni. Sprawuje się świetnie z długą anteną (ja mam 7/8 fali titanium 3000 1,8m). Testowałem z ML145 i uzyskałem podobne osiągi.
    Zasięg na trasie to ok. 15km. W mieście ze względu na szumy jeżdżę na mocno skręconym rf-gain. Filtry przeciwzakłuceniowe spisują się świetnie.

Piotom0
  • Poziom 10  
    Właśnie kupiłem radio President Harry III. Muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczyło. ASC działa bez zarzutu, odsłuch z niego jest rewelacyjny. Miałem kiedyś Harry'ego II i różnica jest kolosalna. Mam też Midlanda 42 Multi z adapterem samochodowym. Osiąga bardzo dobry zasięg, sporo ponad 10 km przy bardzo wyraźnym odsłuchu z antenką ML-145 przyklejoną na klapie bagażnika sedana. Jedynym mankamentem jest brak ciągłego podświetlenia wyświetlacza, za każdym razem trzeba naciskać guzik, żeby włączyć na chwilę podświetlenie.