Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana przewodów w głośnikach wieży

grankee 10 Oct 2009 15:54 1774 4
    grankee
    Level 9  
    Kupiłem wieżę używaną philips FW-P750, niestety osoba, która wcześniej ją używała zrobiła pewien nieładny manewr, mianowicie skróciła przewody od głośników :/ Teraz sourrondy, które powinny wisieć po drugiej stronie pokoju mają przewody długości 1,2m, a kolumny główne ok 1.5m oraz środkowy ok 70cm (brat ma identyczną wieżę i oryginalne przewody są o wiele wiele dłuższe, zwłaszcza od sourrondów) i jest to zrobione beznadziejnie, bo pomijając fakt, że i tak są zbyt krótkie przy wszystkich to mają po dwa łączenia. Słyszałem teorię, że każdy lut obniża jakość dźwięku. Istotna też jest grubość i gęstość linki. I tu moje pytanie, czy mógłby mi ktoś z czystym sumieniem doradzić przewody, dzięki którym będę zadowolony z jakości dźwięku? Nie mam zamiaru na tym oszczędzać, ale też w granicach rozsądku - nie jestem zbyt bogaty.
    W jaki sposób to wykonać? Czy rozbierać głośnik (o ile się w ogóle da) i wymieniać cały przewód czy uciąć go 10cm od kolumny i wykonać łączenie? Lutować czy zastosować jakieś skręcane styki/złączki? Końcówki pobielać?
    Potrzebuję następujące długości:
    Kolumny:4m
    Sourrondy: 10m
    Środkowy:4m

Parametry Głośników:
    Wymiana przewodów w głośnikach wieżyWymiana przewodów w głośnikach wieży
  • Helpful post
    Mleczyk89
    Level 34  
    Rozumiem ze w kolumnach nie ma zacisków do podłączenia przewodów. Jeżeli tak jest faktycznie to trzeba by przemyśleć otwieranie kolumn bo można je tylko uszkodzić (rozszczelnić). Co do doboru przewodu to wystarczy jakikolwiek przewód 2x 1,5mm^2. I tak nie uzyska się z tego nie wiadomo czego.
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Odizolowane końce przewodów pobielić cyną, zlutować, zaizolować.

GM
    User removed account
    User removed account