Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka HOBART FX 30 - "zacacięła się" - reset ?

Ćwiara 10 Paź 2009 16:45 4272 2
  • #1 10 Paź 2009 16:45
    Ćwiara
    Poziom 12  

Witam szanownych kolegów!

Mam problem ze zmywarką Hobart, otóż do czwartku zmywarka chodziła bez problemu, zaś teraz tak jakby się zawiesiła...

Wygląda to tak..po skończonym (udanym cyklu mycia) nie dało się już ponownie nic przełączyć (wybrać 1, 2 lub 3 cykl mycia) ani wypuścić wody (zmywarka posiada pompę wody).
    Na wyświetlaczu świeci się dioda przy cyklu oznaczonym nr. 2 oraz mruga dioda przy ikonie zegara (którym włącza się dany cykl mycia). Poza tym tak jak wspomniałem zmywarka nie reaguje na polecenia. Wyłączałem ją z sieci, jednak to nic nie pomaga.

Podobno jest jakaś procedura "resetu", ale nie wiem czy to prawda (np. trzymanie przycisku włącz/wyłącz i podawanie napięcia)?

Rozkręciłem co nieco zmywarkę co zauważyłem...zmywarka nie podgrzewa wody w bojlerze (woda w bojlerze jest, w komorze zmywania także), bo ją blokuje sonda od termometru bojlera - to znaczy jak tylko lekko wzrośnie temperatura, to sonda steruje (czymś?) co zabiera fazę z termostatu i tym samym termostat nie steruje stycznikiem od grzałki bojlera. Jak wyjąłem tą sondę, to grzałka ruszyła (termostat ją załączył) po czym po osiągnięciu ok. 85 stopni termostat wyłączył grzałkę, czyli niby prawidłowo (sonda tak jak mówię musiała być wyjęta, bo termostat nie dostałby fazy dla stycznika grzałki).

Myślałem, że to wina tej sondy (i jakiejś związanej z tym blokady), jednak zmywarka mimo to nie ruszyła. Miała nagrzaną wodę w bojlerze wyparzania, ale dalej nic..

Zastanawia mnie dlaczego nie da się wypuścić wody ani też w ogóle przyciski nie reagują... Termostaty sprawne, styczniki także. Hydrostaty drożne, pompa zmywania działa, wypuszczania wody raczej też (nie miałem jak sprawdzić). Czyżby coś z elektroniką?? Tak nagle bez widocznej przyczyny... Zmywarka nawaliła po kilku "sprawnych" cyklach.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

0 2
  • #2 11 Paź 2009 19:00
    Ćwiara
    Poziom 12  

Ćwiara napisał:
    [

Podobno jest jakaś procedura "resetu", ale nie wiem czy to prawda (np. trzymanie przycisku włącz/wyłącz i podawanie napięcia)?

Udało mi się zrobić reset (przytrzymałem przyciski 1 i 2 programu, po czym zdjąłem i ponownie podałem napięcie i dopiero puściłem przyciski.

Zmywarka zaczęła reagować na polecenia, niestety jak zadałem kolejny cykl mycia - to po zrobieniu tego cyklu znów się zawiesiła (brak reakcji na przyciski). Na dodatek ten wspomniany reset nie zawsze wychodzi...

Czyżby to jednak coś z elektroniką? Programator?

0
  • #3 05 Kwi 2010 10:08
    Ćwiara
    Poziom 12  

Witam ponownie!

Zmywarka od pewnego czasu chodzi jak burza :) Powodem niedomagań była uszkodzona taśma przewodząca od płyty z elektroniką do panelu z przyciskami. Ścieżki na taśmie były powypalane, wiec raz "stykały", innym razem znów nie, stąd dziwne zachowanie zmywarki.

1