Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo HDi centralny zamek nie zamyka.

berlingo_HDi 10 Paź 2009 17:10 6525 7
  • #1 10 Paź 2009 17:10
    berlingo_HDi
    Poziom 8  

Witam, mianowicie gdy naciskam na pilocie żeby się auto zamknęło, rygle po chwili są odbijane w górę i auto nie jest zamknięte. W czasie jazdy zaświeca się lampka ze są otwarte drzwi a one są zamknięte. Również gdy auto stoi zamknięte (np. na parkingu) i wracam do niego auto jest otwarte!!
    proszę o pomoc bo mi się auto nie zamyka!!

• #2 10 Paź 2009 17:59
    invector
    Poziom 18  

Sprawdź krańcówkę w zamku w tylnej klapie, lubią tam korodować przewody i podczas jazdy załącza się sygnalizacja nie domkniętych drzwi.

• #3 10 Paź 2009 18:04
    berlingo_HDi
    Poziom 8  

Teraz zobaczyłem że jak się trzaśnie drzwiami pasażera to problem na chwile znika ale za moment jest to samo. nie będzie to coś w drzwiach z tym czujnikiem otwarcia drzwi??

• #5 10 Paź 2009 18:50
    berlingo_HDi
    Poziom 8  

no też tak myślę. Jeszcze przed chwila rozebrałem te drzwi ale tam jest jakaś pianka, która jest na całej powierzchni drzwi. Czy mam ją zerwać?? i gdzie to dalej patrzeć?? na tej szynie"odbojniku"?? coś tam jest?? czy to będzie coś przy ryglu tej zapadce zamykającej drzwi?? napiszcie coś bo jutro w nocy jadę do warszawy i to nie będzie fajna jazda z "piszczącą stacyjką"

• Pomocny post
    #6 11 Paź 2009 04:01
    kybernetes
    Poziom 39  

Krancowka otwartych drzwi jest zintegrowana z zamkiem, ktory jest nierozbieralny i nie da sie tego naprawic. Jedyne co mozesz zrobic to sprawdzic instalcje elektryczna na obecnosc uszkodzen i korozji w kostce zamka ale mala jest szansa, ze tam jest zlokalizowana usterka. Na 95% albo i wiecej bedzie to uszkodzony zamek.

• #7 11 Paź 2009 09:27
    berlingo_HDi
    Poziom 8  

czyli muszę wymienić zamek i popatrzeć co się będzie działo?? dobra spróbujemu

Dodano po 5 [minuty]:

a jeszcze napiszcie, który bezpiecznik jest od tej centrali bo przecież nie zostawię auta otwartego w centrum warszawy.

• #8 04 Lis 2009 14:58
    Kunnikutan
    Poziom 10  

Witam
    Miałem podobny problem w swoim 1.9 D . Tylko, ze u mnie przyczyną było poluzowanie mocowania siłownika z tym prętem co "guzik" wystaje do kabiny. po stronie kierowcy. a wszystko przez to,że mam nie fabryczny zamek i w czasie jazdy naciskałem łokciem na w.w. guzik aby się zablokować od środka i po prostu się obluzowało.. a co do pianki to nie ma sensu jej odklejać, wystarczy lekko naciąć a potem taśmą skleić. wtedy najmniej szkód się narobi. ja u siebie poluzowałem śrubki i wyrównałem długość prętów do starych znaków i po kłopocie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME