Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo HDi centralny zamek nie zamyka.

berlingo_HDi 10 Oct 2009 17:10 13149 7
 • #1
  berlingo_HDi
  Level 9  
  Witam, mianowicie gdy naciskam na pilocie żeby się auto zamknęło, rygle po chwili są odbijane w górę i auto nie jest zamknięte. W czasie jazdy zaświeca się lampka ze są otwarte drzwi a one są zamknięte. Również gdy auto stoi zamknięte (np. na parkingu) i wracam do niego auto jest otwarte!!
  proszę o pomoc bo mi się auto nie zamyka!!
 • #2
  invector
  Level 18  
  Sprawdź krańcówkę w zamku w tylnej klapie, lubią tam korodować przewody i podczas jazdy załącza się sygnalizacja nie domkniętych drzwi.
 • #3
  berlingo_HDi
  Level 9  
  Teraz zobaczyłem że jak się trzaśnie drzwiami pasażera to problem na chwile znika ale za moment jest to samo. nie będzie to coś w drzwiach z tym czujnikiem otwarcia drzwi??
 • #5
  berlingo_HDi
  Level 9  
  no też tak myślę. Jeszcze przed chwila rozebrałem te drzwi ale tam jest jakaś pianka, która jest na całej powierzchni drzwi. Czy mam ją zerwać?? i gdzie to dalej patrzeć?? na tej szynie"odbojniku"?? coś tam jest?? czy to będzie coś przy ryglu tej zapadce zamykającej drzwi?? napiszcie coś bo jutro w nocy jadę do warszawy i to nie będzie fajna jazda z "piszczącą stacyjką"
 • Helpful post
  #6
  kybernetes
  Level 39  
  Krancowka otwartych drzwi jest zintegrowana z zamkiem, ktory jest nierozbieralny i nie da sie tego naprawic. Jedyne co mozesz zrobic to sprawdzic instalcje elektryczna na obecnosc uszkodzen i korozji w kostce zamka ale mala jest szansa, ze tam jest zlokalizowana usterka. Na 95% albo i wiecej bedzie to uszkodzony zamek.
 • #7
  berlingo_HDi
  Level 9  
  czyli muszę wymienić zamek i popatrzeć co się będzie działo?? dobra spróbujemu

  Dodano po 5 [minuty]:

  a jeszcze napiszcie, który bezpiecznik jest od tej centrali bo przecież nie zostawię auta otwartego w centrum warszawy.
 • #8
  Kunnikutan
  Level 11  
  Witam
  Miałem podobny problem w swoim 1.9 D . Tylko, ze u mnie przyczyną było poluzowanie mocowania siłownika z tym prętem co "guzik" wystaje do kabiny. po stronie kierowcy. a wszystko przez to,że mam nie fabryczny zamek i w czasie jazdy naciskałem łokciem na w.w. guzik aby się zablokować od środka i po prostu się obluzowało.. a co do pianki to nie ma sensu jej odklejać, wystarczy lekko naciąć a potem taśmą skleić. wtedy najmniej szkód się narobi. ja u siebie poluzowałem śrubki i wyrównałem długość prętów do starych znaków i po kłopocie.