Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6510ew - włącza się i za moment wyłącza

kubassk 10 Paź 2009 18:17 2587 7
  • #1 10 Paź 2009 18:17
    kubassk
    Poziom 8  

Witam

Od kilku dni mój HP dv6510ew zaczął się zawieszać. Pomagał tylko reset. Czasami pojawiał się też bluescreen. Teraz gdy chce go włączyć, to włącza się i po chwili gaśnie, i tak w kółko. Nieraz sie włączy, windows sie załaduje, pochodzi z 10min i zwiecha. Czasami jest też tak, że gdy go włącze to zapalają sie diody, włącza się wentylator ale matryca jest cały czas czarna, nawet bios sie nie ładuje. Czy to może byc uszkodzenie układu karty graficznej BGA? Pytam się bo mam możliwosc naprawy go mniej wiecej 370zł i nie wiem czy to napewno ta usterka.

0 7
  • #3 11 Paź 2009 20:25
    kubassk
    Poziom 8  

Czy to na pewno płyta główna? Chciałbym wysłać laptopa do naprawy ale nie wiem czy to na pewno ta usterka.

Zasadniczo to mam takie pytanie:

Na aukcjach jest napisane: naprawa płyty głównej lub układu BGA? Czy są to rzeczy różne czy te same?

0
  • #5 12 Paź 2009 22:35
    ww.bielsko
    Poziom 17  

Posprawdzaj podzespoły, które można wyjąć tj.:
    1. RAM - najlepiej włożyć inną sprawną w oba soty
    2. Napęd optyczny wyjąć
    3. Kartę mini pci - wifi wyjąć
    4. Baterię bios wyjąć - włożyć

Z doświadczenia:
    Naprawa to reballing NVIDIA GeForce Go 8400 postawi go na nogi.
    Faktycznie najlepsza opcja to wymiana płyty na nową na gwarancji,
    ale obecnie wiele serwisów robi porządny rebaling.
    Z aukcjami to ostrożnie, ponieważ ceny często nie różnią się bardzo od cen w firmowych serwisach, a jakość może być niższa. Lepiej sprawdzić dokładnie co to za naprawiający.

0
  • #6 13 Paź 2009 00:13
    zemb
    Poziom 14  

99% to płyta w hp to dość częsta usterka

0
  • #7 13 Paź 2009 22:38
    DjDamian
    Poziom 11  

No mi akurat w pavilionie też chipset poleciał....
    Przelutowali mi układ na serwisie i zapłaciłem 300zł.

Możesz sprawdzać do bólu, ale to ta usterka.

Jak Ci świeci gniazdo zasilania i podświetlenie przycisków to jest to ta usterka.

0
  • #8 31 Paź 2009 10:33
    kubassk
    Poziom 8  

Więc tak, wysłałem lapka do serwisu, powiedzieli, że naprawa płyty nie była konieczna. Coś tam wyjeli, przeczyścili i przysłali. Komputer działał jeden dzień, po czym znowu się zawiesił. Po restarcie czarny ekran na matrycy, cały czas. Wyjąłem baterię i jakoś sie włączył. Jak narazie to tak pracuje. Pomocy, już nie wiem co mam z nim robić.

0