Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dyktafon z możliwością podłączenia mikrofonu stereo

deka87 10 Paź 2009 18:25 3849 6
  • #1 10 Paź 2009 18:25
    deka87
    Poziom 20  

Szukam dyktafonu lub jakiegoś innego urządzenia posiadającego wejście mikrofonowe z zasilaniem do którego można podpiąć mikrofon stereo zbudowany z dwóch mikrofonów elektretowych.

Wejście mikrofonowe musi być z zasilaniem, żeby nie trzeba było stosować żadnych przedwzmacniaczy mikrofonowych itp.

Chyba, że jakoś tanio można kupić kamerę z takim wejściem.

0 6
  • #3 11 Paź 2009 12:30
    deka87
    Poziom 20  

Nie chodzi mi o dyktafon czy inne urządzenie wyposażone lub z wbudowanymi dwoma mikrofonami elektretowymi, tylko o taki, który po podłączeniu zewnętrznego mikrofonu stereo zbudowanego z dwóch mikrofonów elektretowych będzie w stanie je zasilić.

Wbudowany mikrofon może być bardzo słabej jakości albo najlepiej jakby go w ogóle nie było.

Chodzi mi może nie tyle o dyktafon, ale o urządzenie potrafiące przechwycić i nagrać dźwięk stereo z mikrofonu jak wyżej podłączonego przez wejście jack 3,5, potrafiąc go zasilić bez konieczności podłączania dodatkowych przedwzmacniaczy itp.

0
  • #4 11 Paź 2009 19:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

jaka cena ?

0
  • #5 11 Paź 2009 19:38
    deka87
    Poziom 20  

Jak najtaniej, za bardzo się nie orientuję w cenach dyktafonów czy innych urządzeń do nagrywania stereo więc nie wiem.
    Byłbym zadowolony gdyby można było kupić coś takiego do 100 zł.

Może to być nawet odtwarzacz mp3, chodzi tylko o to zasilane wejście mikrofonowe stereo.

Oczywiście może być używany, może mieć uszkodzone inne funkcje byle by tylko spełniał wymagania o których pisałem wyżej.

W ogóle można gdzieś sprawdzić które dyktafony posiadają zasilane gniazdo mikrofonowe, bo jakoś producenci w specyfikacjach tego nie podają ?

0
  • #6 11 Paź 2009 20:14
    90125
    Poziom 11  

Sprawdziłem na swoim olympusie VN-2100PC ( niestety mono ) , po nacisnięciu rec pojawia się napięcie do zasilania mikrofonu w gniazdku jack ( ok. 2,2 V ). Stosowałem go ze zwykłym mikrofonem elektretowym z radiomagnetofonu i działało bardzo dobrze .

0
  • #7 13 Paź 2009 16:15
    deka87
    Poziom 20  

U mnie na płycie głównej na wejściu mikrofonowym jest ok. 3V, jak podłączyłem mały mikrofon elektretowy to działał ale troche za cicho.
    Z dwoma jeszcze nie próbowałem, a co dopiero jak podłącze 2 większe więc może się okazać że nawet dyktafon z zasilanym wejściem mikrofonowym nie spełni moich oczekiwań.

Jak widziałem mikrofon elektretowy potrzebuje od 1,5 do 10 V więc na dwa potrzeba od 3 do 20 V więc może być ciężko znaleźć dyktafon z takim napięciem na wejściu mikrofonowym.

... a może taniej będzie jeśli kupię jakiś tani przedwzmacniacz mikrofonowy i jakiś tani dyktafon / odtwarzacz mp3 czy inne urządzenie z wejściem liniowym ?

edit: Napisałem maila do serwisu Olympusa i odpisali mi coś takiego:
    "Wszystkie dykatafony Olympus posiadają wejście na mikrofon o podanym przez Pana napięciu.
    Proponuję zakupić dyktafon z możliwością podłączenia mikrofonu konferencyjnego ME-30W , szczegóły znajdzie Pan tutaj: http://www2.olympus.pl/consumer/2587_ME-30W_Conference_Kit_Specifications.htm
    Z mikrofonem ME-30 W będą kompatybilne dyktafony z serii DS-30,40 50,55,65,75 , serii DM- 450,550 , serii WS - 311M , 320M, 321M, 331M, 550M , 560M , oraz LS-10 oraz 11."
    czyli rozumiem, że obojętnie jaki, nawet najtańszy dyktafon Olympusa ma na wejściu mikrofonowym od 3 do 20V ? Coś mi się w to wierzyć nie chce.

edit2: Przed chwilą podłączyłem mikrofon stereo zbudowany z 2 małych mikrofonów elektretowych i niestety jest baaaaardzo cicho.

edit3: Odpisałem na odpowiedź, która uzyskałem wcześniej żeby się upewnić, ale tym razem uzyskałem taką informację: "Wszystkie dyktafony Olympus wysyłają zasilanie 3V do mikrofonów przy podłączeniu do wejścia mikrofonowego."
    Więc chyba za pierwszym razem serwisant pomyślał chyba, że chodzi mi o to czy da się podłączyć takie napięcie pod dyktafon i napisał o Phantomie.

W takiej sytuacji chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przedwzmacniacza na baterię 9V + jakiś tani dyktafon z wejściem mikrofonowym lub jakiś tani odtwarzacz mp3 z wejściem line-in, ale o tym już w innym temacie.
    Myślę że temat mozna zamknąć.

1