Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć: komputer -> TV oraz TV -> komputer?

grankee 10 Paź 2009 19:40 5316 15
  • #1 10 Paź 2009 19:40
    grankee
    Poziom 8  

Chciałbym oglądać filmy z komputera na telewizorze.
    Moja karta graficzna to GeForce 6600GT.
    Mój telewizor to dość stary, ale sprawny Trilux TAP 2131.
    Oto zdjęcia gniazd:
    Obok tego są dwa gniazda scart, jedno z automatycznym przełącznikiem w razie wykrycia sygnału z urządzenia nadającego, ale to raczej chyba nie ma tu znaczenia;p

Moje pytania:
    1.Czy poza przewodem/przewodami łączącymi kartę graficzną i telewizor potrzeba jakieś dodatkowe urządzenie?
    2.Czy takie połączenie będzie bezpieczne dla telewizora i karty graficznej/komputera?
    3.Czy 8m takiego kabla to nie jest za dużo?
    4.Z jakiego przewodu można go wykonać? (wykonanie zawsze wychodzi taniej niż gotowy przewód:P)
    5.Jak połączyć styki i z czym?
    6.Czy ma to znaczenie czy taki przewód idzie przy przewodzie antenowym?
    7.O czym trzeba pamiętać lub co wziąć pod uwagę robiąc takie połączenie?

Teraz druga część tematu, chcę nagrać film lecący w TV na komputer.
    Sygnał mam do wyboru z anteny kablowej analogowy oraz z cyfrowego dekodera przekazywany do telewizora za pomocą złącza scart.
    1.Czy i jak oraz za pomocą czego mogę przechwycić taki sygnał antenowy na komputer?
    2.Jak to powinno się odbyć i jeśli to tylko kwestia kabla to jak go wykonać i z czego?

0 15
  • #2 10 Paź 2009 19:45
    askr
    Poziom 35  

A:
    1,4,5. Czy w karcie graficznej masz wyjście video (chinch) lub s-video?
    2. tak
    3. jeśli ekranowany to nie
    6. raczej nie
    7. zwykły kabel sygnałowy, nie ma żadnych egzotycznych napięć ani prądów.

B:
    1. Czy masz w komputerze kartę telewizyjną lub też kartę przechwytującą?

0
  • #3 10 Paź 2009 19:50
    any56
    Poziom 39  

Czy Twoja karta ma wyjście S-VIDEO?

0
  • #5 10 Paź 2009 20:10
    nerevarine
    Poziom 21  

@grankee
    Co do drugiej części tematu: aby tego dokonać musisz mieć w swoim komputerze tuner TV. Ewentualnie kartę graficzną VIVO (Video In Video Out).

Co do pierwszej części: w karcie graficznej masz wyjście SVIDEO, a Twój tv ma jak widzę odpowiednie wejścia. Potrzebujesz tylko kabelka :)

0
  • #6 10 Paź 2009 20:28
    grankee
    Poziom 8  

Możesz powiedzieć/dać zdjęcie wtyczek jakie muszę zakupić i jaki przewód? Wszystko dokładnie chciałbym wiedzieć.

Możesz coś więcej o tym tunerze powiedzieć? Jaki polecasz jaki jest dobry ile kosztuje i jak go później połączyć?

0
  • #7 10 Paź 2009 20:33
    nerevarine
    Poziom 21  

Potrzebujesz kabelek, który z jednej strony ma wtyczkę svideo taką jak w Twojej karcie graficznej, a z drugiej wtyczkę svideo pasującą do tv (obraz), oraz chinchami (dźwięk).

Co do tunera, to wszystko zależy od Twoich potrzeb i zasobności portfela.
    Jeśli masz dość szybki komputer, to możesz sobie kupić tuner bez sprzętowego wspomagania kompresji MPEG2. Te ze wspomaganiem są droższe, ale nie obciążają kompa :)
    Jak go podłączyć? To wszystko znajdziesz w instrukcji takiego tunera.

0
  • #8 10 Paź 2009 20:47
    grankee
    Poziom 8  

nerevarine napisał:
    Potrzebujesz kabelek, który z jednej strony ma wtyczkę svideo taką jak w Twojej karcie graficznej, a z drugiej wtyczkę svideo pasującą do tv (obraz), oraz chinchami (dźwięk).

grankee napisał:
    4.Z jakiego przewodu można go wykonać? (wykonanie zawsze wychodzi taniej niż gotowy przewód:P)
    5.Jak połączyć styki i z czym?
    7.O czym trzeba pamiętać lub co wziąć pod uwagę robiąc takie połączenie?

Możesz powiedzieć/dać zdjęcie wtyczek jakie muszę zakupić i jaki przewód? Wszystko dokładnie chciałbym wiedzieć.

0
  • #9 10 Paź 2009 20:56
    Karol_M
    Poziom 12  

Witam
    Tutaj jest Link instrukcja twojej karty graficznej. Na stronie 4 jest ładnie rozrysowane co i jak można podłączyć.

0
  • #11 10 Paź 2009 22:09
    nerevarine
    Poziom 21  

@grankee - nie wiem kto Ci taki mit przekazał ;) Fabryczny kabel jest zawsze lepszy od domowej samoróbki. Jeśli zaś miałbyś kupić wszystkie potrzebne części, to jeszcze może okazać się iż będzie to droższe rozwiązanie ;)

@Karol_M - jeśli kolega grankee ma wersję z VIVO, to już w ogóle ma rozwiązany problem. Niech tylko odnajdzie kabelek i będzie miał i tv-out i tv-in.

Kolego grankee - dokładny model karty graficznej prosimy :)

0
  • #12 10 Paź 2009 22:13
    Sepherek
    Poziom 11  

Karol_M napisał:
    Witam
    Tutaj jest Link instrukcja twojej karty graficznej. Na stronie 4 jest ładnie rozrysowane co i jak można podłączyć.

nerevarine napisał:

To nie jest gniazdo s-video w tej karcie.

Akurat to jest s-video.. A dokładnie vivo
    Kolego grankee- Marsz na allegro i wpisz sobie w szukajkę "s-video 9pin" lub "przejście vivo"
    Aby uzyskać obraz z tej grafiki będziesz potrzebował przelotki (były często dodawane do kart graficznych i dosyć często można je spotkać na allegro). Oprócz tego zwykły kabelek s-video (koszt w markecie 15zł za 10 m). Aby dodatkow mieć dźwięk na tv potrzebny będzie kabel minijack-chinch

0
  • #13 11 Paź 2009 00:02
    grankee
    Poziom 8  

Co do przejścia vivo, jakie mam wybrać? Co dokładnie mi potrzebne? Czy dobrze myślę, że wtyczka do gniazda S-VHS (ta 4 pin) w moim telewizorze zawiera w sobie zarówno wyjście jak i wejście Video? Czy trzeba się jednak łapać chinchem z wyjścia video(ze scart->chinch)?

Żeby sprawa była jasna, mam wieżę, TV i PC. Ma to działać tak:
    1.wieża ma odbierać sygnał audio z TV oraz z kompa (przełącznik)
    2.sygnał video, tv->komputer
    3.sygnał video, komputer->tv
    4.sygnał audio, tv->komputer(brakuje tego na schemacie!)
    Proszę aby punkt 4 ktoś mi domalował :P

Sygnał audio, komputer->TV nie ma sensu, ponieważ mam komputer->wieża i to na niej będę słuchał filmu :P

0
  • #14 11 Paź 2009 01:28
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Nie mogę tu dawać linków do alegro. Załóż temat w "co kupić".

0
  • #16 19 Sty 2010 22:53
    grankee
    Poziom 8  

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat. Zmienił mi się telewizor na thomsona, ale to bez znaczenia, gniazda są te same. Natomiast nadal nie mogę jasno wywnioskować jednej rzeczy:

gniazdo vivo w mojej karcie graficznej sądząc po jego nazwie przewiduje odbieranie sygnału wideo, więc czy dobrze rozumiem, że sygnał video nadawany z tv (to co aktualnie w nim "leci") za pomocą np. wyścia chinch ze scarta jest kompatybilny z kartą graficzną i możliwy do przechwycenia przez kartę z użyciem grazda vivo i przejściówki? Jeśli tak to co z dźwiękiem? I jeśli już takie połączenie dojdzie do skutku (o ile jest możliwe) to jak nagrać film, który akurat leci w tv na komputerze?

PS. Nie mogłem zmienić poprzedniego posta, nie wiem czego to wina :/

0