Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toyota corolla, gaśnie na wolnych obrotach

10 Paź 2009 20:43 4291 6
  • Poziom 2  
    Witam. Kupiłem Toyotę Corolla z 1997 roku. Ma ona założoną instalację gazową w 2002r. Jest to instalacja LO-GAS drugiej generacji. Mam taki kłopot, otóż nie utrzymuje ona równomiernych obrotów na tzw. wolnych obrotach. Gdy puszczę na luz obroty spadają na 900 obr. aby pózniej spadac na 600, a nawet na 400 obrotów, silnik nierówno pracuje, aż wreszcie zgaśnie. Fachowiec wymienił mi silniczek krokowy, ale nadal nierówno pracuje na wolnych obrotach. Co to może byc proszę o pomoc. A może mi ktoś podpowie, gdzie mogę kupic filtr do elektrozaworu do tego typu istalacji?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 11  
    Wygląda mi to na żle wyregulowany parownik lub też na padnientą membranę w parowniku, szczególnie jeśli instalacja ma sporo przejechane.Jeżeli auto też Ci gaśnie przy ostrym skręcaniu to na 100% membrana.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 21  
    Na PB zachowuje się OK ?
  • Poziom 15  
    No właśnie bo szpec zmienił krokowy a nie napisałeś kolego jak silnik pracuje na benzynie.Bo od tego należy zacząć żeby doprowadzić silnik do dobrej pracy na paliwie.Ale faktycznie może też membrana ma już dość bo pare lat już ma.
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedz. Auto nie gaśnie mi na zakrętach, tylko jak zdejmę nogę z gazu, na wolych obrotach pracuje nierówno i po kilku sekundach gaśnie. A nie wiesz gdzie dostac ten filterek?
  • Poziom 15  
    We filterku bym nie szukał przyczyny.Bo jak by on był zapchany to podczas jazdy by Ci szarpał wóz albo był by słaby.Brak wolnych obrotów ;/ Radził bym jechać do jakiegoś gazownika niech na to rzuci okiem. Aha i napisz jak pracuje na benzynie?
  • Poziom 2  
    Dziekuję za odpowiedz. Najlepiej zrobie jak pojadę do jakiegoś warsztatu samochodowego. Jeszcze raz dzięki.