Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S3650 (Corby) - jakie opinie?

komandor64 19 Paź 2009 09:45 88317 75
    komandor64
    Poziom 25  
    A co jeżeli pozbyłem się już dawno tego telefonu co brałem go w Mixie? Nie ma to znaczenia?
  • OptexOptex
    smerfos1
    Poziom 10  
    nie to nie ma znaczenia nie interesuje ich to za bardzo raczej ;)
    luki880
    Poziom 12  
    w play też tak jest że możesz sobie wymienić telefon przed zakończeniem umowy.Tylko to jest tak że jak weźmiesz ten telefon to masz go przez cały okres umowy załóżmy 2 lata i jeszcze plus te 3 miesiące.
    smerfos1 nadal czekam na sprawozdanie z Video
    Caving_Girl
    Poziom 9  
    Wiecie co...? z tego wszystkiego to już wybrałam avile ! ;d stwierdzilam,ze Corby jest za maly, poza tym, ma gorszy aparat...a ja zwykle robie zdjecia na komorce wlasnie ;] avila tez jest spooko :)
    pozdrawiaam :)
    komandor64
    Poziom 25  
    Avila jak dla mnie właśnie jest za duża ;). Poza tym Corby to prawie to samo co Avila (wielkość i Mpx aparatu).
    smerfos1
    Poziom 10  
    dzis mam nadzieje ze zobacze jak filmy na tym wygladaja :)

Dodano po 1 [minuty]:

Caving_Girl napisał:
    Wiecie co...? z tego wszystkiego to już wybrałam avile ! ;d stwierdzilam,ze Corby jest za maly, poza tym, ma gorszy aparat...a ja zwykle robie zdjecia na komorce wlasnie ;] avila tez jest spooko :)
    pozdrawiaam :)

to kup sobie od razu jakis rysik bo ci sie przyda ;p
    komandor64
    Poziom 25  
    No i cóż... byłem dzisiaj w salonie Plusa i niestety lecz nie mają na chwilę obecnego Corby`ego. Ale ma być jutro (ponoć) ;). Ciekawe mnie też dwie wariacje na temat Corby`ego - ten z wysuwaną klawiaturą QWERTY i ten ze standardową budową (również klawiatura QWERTY). Ciekawe tylko kiedy się pojawią w ofercie którejkolwiek z sieci.
  • OptexOptex
    luki880
    Poziom 12  
    Mój kolega ma Avilę ma ona aparat 3 Mpx i mowie wam żadna rewelacja.
    Mnie też ciekawi ten Corby z wysuwanym QWERTY
    komandor64
    Poziom 25  
    Odebrałem dzisiaj swojego Corby`ego już. Trochę dziwna obsługa przez ten dotyk :). Mam tylko problem z dołączoną kartą microSD. Za chiny nie mogę wgrać na nią żadnych danych przez czytnik w drukarce. Wyrzuca błąd, żebym włożył nośnik.
    Bulcia
    Poziom 9  
    Witam:)
    Od wczoraj mam ten telefonik.Dopiero pomału go rozszyfrowuję i mam jeden wielki problem.Nie chce mi działać radio. Chwilkę było wszystko ok natomiast teraz za każdym razem gdy chce je użyć wyskakuje komunikat "Błąd wewnętrzny" O co tu biega?? Spotkał ktoś się z takim problemem lub może mi pomóc? Może to kwestia ustawień, sama nie wiem, nie bardzo znam się na tych sprawach ;]
    komandor64
    Poziom 25  
    Zresetuj: wyłącz telefon i wyjmij baterię na kilka minut. Potem normalnie włącz telefon. Jak dalej będzie tak to oddaj do serwisu. Prawdopodobnie stwierdzą błąd oprogramowania.

I uważajcie na karty microSD, które dostajecie razem z Corby`m - moja okazała się niezbyt sprawna ;). Na Kingstonie 2 GB wszystko jest ok.
    luki880
    Poziom 12  
    No te karty które dąłączają sa czasami trefne.
    Lepiej kupic sobie nową i miec 100% pewności
    Bulcia
    Poziom 9  
    komandor64 dziękuję bardzo za pomoc:) Pomogło i już jest wszytko ok:) Boję się jednak problem może się powtórzyć. Interweniować w tej sprawie czy dać sobie spokój, jak sądzisz?? Może już będzie ok??
    komandor64
    Poziom 25  
    Na razie daj sobie spokój. Ale jak znów zacznie się tak dziać to do serwisu.

Mi jak na razie mimo wielu zaciekłych prób nie udało się zawiesić Corby`ego :). Zauważyłem tylko, że przy włączonym odtwarzaczu mp3 aparat potrafi lekko "zamulać" przy otwieraniu.
    Bulcia
    Poziom 9  
    Dzięki raz jeszcze:)
    Mam jeszcze pytanko:) Jako, że nigdy nie korzystałam z tych internetowych dodatków i funkcji chciałabym sie dowiedzieć czy za korzystanie z:
    -"Google Mapa"
    -"Rozpoznawanie muzyki"
    -oraz funkcji "więcej dźwięków" "więcej filmów"
    płaci się za ich ściągnięcie ??
    Gdzieś obiło mi się o uszy ze Plus tego typu usługi ma za darmo dla swoich klientów.
    andy00
    Poziom 1  
    Telefonik jest bardzo ok. Tylko mam problem... Jak ustawić jakiś inny dzwonek i wibracje na sms-a??? Pomóżcie ...
    komandor64
    Poziom 25  
    Mam na sprzedaż Corby`rgo - pełny zestaw jaki dostałem w Plusie. Telefon użytkowany od wczoraj :). Cena do ustalenia :).
    Bulcia
    Poziom 9  
    andy00...a więc:

Menu-Ustawienia-Profile telefonu-wybierasz w zależności który używasz, ja mam Normalny kliknij na te czerwone strzałeczki obok nazwy-tutaj na samej górze jest okienko wyboru kliknij na ta czarna strzałkę, rozwinie się lista i tam wybierz Nowa wiad. i tutaj już ustawiasz sobie co i jak chcesz:)
    bananek69
    Poziom 12  
    nie porównywałbym Corbiego o Avilli. Może się podobać bo jest mały ale Avila bardziej funkcjonalna. Akurat miałem okazje porównywać bo brałem. abo w pomarańczy i mi właśnie te dwa chcieli dać. Zdecydowałem się na Aville bo jednak jak bierze się abo za 55pln i jest sa do wybory te dwa tel za 1pln to liczy się funkcjonalność.
    mefista
    Poziom 2  
    Czy jak powiększacie np.zdjęcie w corbym to rozmazuje się wam on.Bo u mnie strasznie .Czy to wada tylko mojego telefonu ??
    luki880
    Poziom 12  
    to nie jest wada telefonu. tylko słabej jakości zdjecia
    Bulcia
    Poziom 9  
    Czy jest możliwość w tym telefonie wyciszyć go jednym kliknięciem gdy dzwoni ktoś do mnie?? Z tego co czytam w instrukcji jest to możliwe tylko przez zmianę profilu na "cichy". Ne wygodne to jest, za dużo zamieszania. Ja nie chcę zmieniać profilu tylko na chwilę go wyciszyć.
    mefista
    Poziom 2  
    ale tak się dzieje nawet jak powiększam tapety !!
    luki880
    Poziom 12  
    no bo jest słaba jakość zdjęcia.
    powiększ sobie jakąś fotkę na komputerze.
    Będziesz miał tak samo jak na corbym rozmazane zdjęcie
    patilla
    Poziom 1  
    Witam.
    Posiadam ten telefon od niedawna.
    Spodobał mi się już na samym początku, jak widziałam reklamę w TV.
    Jak dla mnie pasuje do dłoni.
    Jest może trochę lekki, przez co wydaje sie delikatny, ale ufam marce Samsung, ze badziewia nie wyprodukowało.
    Jest bardzo ciekawie zrobiony.
    Ma przestronne i przyjemne menu, funkcje zmian kolurów itp, tapeta na 3 opcje środek, lewo i prawo - przesuwa się tylko palcem...
    łatwość w pisaniu SMS- koleżanka ma avile i na niej ciężko mi się pisało SMS czy wystukiwało nr, w corby jest to łatwiejsze na ekranie.
    Strony internetowe przegląda się z dość duza łatwością- trochę trzeba potrenować przesuwanie strony w dol, ale da rade.
    Wszędzie, gdzie trzeba coś wpisać wyskakuje osobne duże okienko,żeby było łatwiej pisać.
    Ma dobry odtwarzacz mp3-w słuchawkach naprawdę dobra jakość dźwięku.

Jest bardzo przyjemny i przejrzysty i jak bym miała wybierać jeszcze raz- wybrałam bym corby...na pewno nie avila.
    Co do aparatu-robi przyzwoite zdjęcia- fajna jest opcja panoramy, jednak jak już ktoś nadmienił - telefon nie jest do robienia nie wiadomo jakich zdjęć -od tego są aparaty fotograficzne...

GORĄCO POLECAM.
    piotrek95_95
    Poziom 2  
    Czy Corby jest w misplusie za 1zl w doladowaniach 36 po 30(kończy mi sie umowa)
    daavid117
    Poziom 42  
    piotrek95_95 napisał:
    Czy Corby jest w misplusie za 1zl w doladowaniach 36 po 30(kończy mi sie umowa)

Tak a google to niebywale mała składnica niepotrzebnych informacji! Tak ciężko sprawdzić samemu na stronie operatora? W dodatku Plus ma piękną wyszukiwarkę telefonów z cenami i ilością kart. Wejdź tu i sobie sprawdź.
    piotrek95_95
    Poziom 2  
    OK dzieki patrzylem na ceny telefonów online. Czy kupujac go dostane inna obudowe ?
    Ewelinkaaa
    Poziom 1  
    Największe zalety:

trendy wygląd z wymienianymi klapkami do baterii
    ekran 2,8 cala, dotykowy
    interfejs z tematem Cartoon plus kilka komiksowych czcionek
    TouchWiz z widżetami (ekran w trzech panelach)
    dobra jakość muzyki plus rozpoznawanie utworów
    kontakty ze zdjęciami
    inteligentne odblokowanie ekranu
    aplikacje Google
    radio FM z RDS
    :D
    Największe wady:

brak WiFi i sieci 3G (a wiele funkcji do obsługi Internetu jak udostępnianie plików)
    brak czujnika ruchu
    brak wirtualnej klawiatury QWERTY
    trudny dostęp do baterii :D:!::!:
    aparat niskiej jakości, bez Auto Focusa i flesza .

dodatkowych aplikacji, jakie znalazły się w Corby można wymienić:

czytnik RSS (standardowo wyglądająca aplikacja do pobierania nagłówków newsów ze stron, które sami zdefiniujemy)
    Google (Corby oferuje trzy programy Google – wyszukiwarkę, pocztę Gmail oraz mapy)
    synchronizacja
    rozpoznawanie muzyki (aplikacja a la Shazam polegająca na rozpoznawaniu utworu i wyszukaniu o nim informacji w sieci)
    udostępnianie zdjęć w sieci
    brak aplikacji do odtwarzania YouTube, ale przeglądarka internetowa obsługuje Flash, można więc w niej bezpośrednio otworzyć filmy z YT,
    dema gier: Asphalt 4, Brain Challenge, Diamond Pyramid, Crazy Penguin Catapult oraz Monopoly.