Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S3650 (Corby) - jakie opinie?

komandor64 10 Paź 2009 21:35 88158 75
  • #1 10 Paź 2009 21:35
    komandor64
    Poziom 25  

Witam.

Zaoferowano mi ostatnio w Plusie wymianę telefonu. Miła pani mi zaproponowała dostępną nowość na rynku, a mianowicie Samsung`a S3650 potocznie znanego jako Corby. Nie powiem, że nie spodobał mi się. To jest trochę taka tańsza i bardziej zubożona wersja Avili :).
    Komórki przede wszystkim potrzebuję do dzwonienia i smsowania. Od czasu do czasu muszę również sprawdzić na niej pocztę. Czytałem już kilka opinii w necie o tym modelu jednak nie przekonują mnie wypowiedzi osób, które po pierwsze w jednym zdaniu popełniają cztery błędy ortograficzne, a po drugie piszą, że aparat 2 Mpx to prawie co nic ;). Od robienia zdjęć to ja mam normalną cyfrówkę, a nie telefon (a jeśli nawet od czasu do czasu za pomocą telefonu coś pstryknę to 2 Mpx są wystarczające).

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia już z tym telefonem? Jakie wrażenia?

0 29
  • MagBoss
  • #2 11 Paź 2009 12:02
    graczykshow
    Poziom 19  

powiem tak menu takie jak w samsungach wszystkich nowszych żadnej rewelacji według mnie i aparat do kitu tylko 2 mpx bateria też cię nie zaskoczy lepiej wziąść coś innego jakiegoś se lub nokie

0
  • #3 11 Paź 2009 14:48
    komandor64
    Poziom 25  

graczykshow napisał:
    ...i aparat do kitu tylko 2 mpx...

Czemu każdy myśli, że aparat w komórce musi mieć 10 MPx i najlepiej to jeszcze x-elementowe obiektywy Carla Zeiss`a? ;)

A tak BTW to wystarczy mi, że bateria będzie trzymała do 4 dni przy cześtym korzystaniu z telefonu i tyle. I potrzebuję opini osoby, która miała ten telefon w ręku i bawiła się nim przez dłuższą chwilę. Mogę co prawda iść do salonu i podczas wybierania telefonu pobawić się chwilę każdym egzemplarzem (również i tym) ale dla mnie 3 minuty obsługi to za mało.

0
  • #4 12 Paź 2009 00:33
    graczykshow
    Poziom 19  

mam tego fona bateria na częstym użytkowaniu trzyma 2 dni jeśli chodzi o aparat za tą kasę chciałbym mieć już coś porządnego mówię ci wez albo se albo nokie a nie jakieś badziewiaste samsungi...

0
  • #5 12 Paź 2009 12:49
    Webster;=
    Poziom 14  

graczykshow napisał:
    mam tego fona bateria na częstym użytkowaniu trzyma 2 dni jeśli chodzi o aparat za tą kasę chciałbym mieć już coś porządnego mówię ci wez albo se albo nokie a nie jakieś badziewiaste samsungi...

Nie wiem jak ten Corby ale Samsungi sa teraz bardzo dobre i ktos kto pisze ze samsungi to badziew to malo sie zna. Tak mowisz o aparatach w telefonach a na Polskim rynku pierwszy jest samsung z tego co wiem. Pixon 12- 12mgpix. Znasz jakis model SE albo Noki co ma taki aparat?

0
  • #6 14 Paź 2009 00:11
    tert
    Poziom 2  

cóż czytałem już o prawie wszystkich Samsungach z dotykiem również o tym Corby, z tego co przeczytałem po opiniach i statystykach telefonu to są one raczej słabe skoro miał bym wybierać w tych "niższych" kategoriach to wybrał bym już Avile. Jeśli chodzi o aparat to wyszedł kilka dni temu SE co ma 12mpx tyle samo co najnowszy Samsung Pixon (nowy model) bo "stary" M8800 ma 8mpx

0
  • #7 14 Paź 2009 13:47
    luki880
    Poziom 12  

to może podał byś model tego SE.
    A co do Corby czy ekran dotykowy dobrze działa?? jak się pisze na nim SMS-y?

0
  • #8 14 Paź 2009 16:16
    OlekMTG
    Poziom 34  

Satio, 12Mpix + ksenon, można go obejrzeć na stronce SE. Jakości zdjęć nawet niema co porównywać gdyż żaden z samsugów niejest w stanie dorównać nawet modułom 5 Mpix SE, jedyne co może przemawiać za samsungiem to cena. Tylko że jeśli ktoś chce zapłacić troche mniej i kupić dziadostwo to już jego sprawa.

0
  • #9 15 Paź 2009 16:37
    luki880
    Poziom 12  

OlekMTG napisał:
    Satio, 12Mpix + ksenon, można go obejrzeć na stronce SE. Jakości zdjęć nawet niema co porównywać gdyż żaden z samsugów niejest w stanie dorównać nawet modułom 5 Mpix SE, jedyne co może przemawiać za samsungiem to cena. Tylko że jeśli ktoś chce zapłacić troche mniej i kupić dziadostwo to już jego sprawa.

Nie no 12 Mega pixeli w jest gorsze od 5 mega pixeli?
    Chłopie z choinki spadłeś?

A co do tematu miał ktoś styczność z Corby

0
  • #10 16 Paź 2009 10:05
    smerfos1
    Poziom 10  

mialem stycznosc z tym telefonikiem i musze powiedziec ze:

+
    1.jak na aparat 2mpx robi przyzwoite zdjecia
    2.calkiem fajna jakosc muzyki na sluchawkach dousznych z zestawu
    3.wymienne kolorowe obudowy (to zawazylo na wyborze tego fona przez moja dziewczyne xD )
    4.dobrze czyta dotyk palca (avila w niektorych momentach potrzebuje patyczka ktorego brak w zestawie)
    5.odblokowanie wybranym znakiem fajny gadzet ;)
    6.widzety
    7.mozliwosc sluchania muzyki w tle
    8.mimo braku klawiatury qwerty calkiem dobrze pisze sie smsy
    9. nigdy nie bylem zwolennikiem samsungow ale ten mi sie podoba :)
    10.cena oczywiscie
    -
    1.dla mnie troche za delikatny (uzywam mio a701 xD )
    2.troche trzeba sie pobawic zeby ogarnac dobrze to przyblizanie rozciaganie itp. paluchem
    3.trzeba sie delikatnie obchodzic ze zmiana obudów

JAK Cos mi sie jeszcze przypomni to napisze ;)

0
  • #11 16 Paź 2009 11:06
    komandor64
    Poziom 25  

Odnośnie tego pisania smsów - szukałem po jutube filmików pokazujących to w Corby, ale nic nie ma. Wiem, że Avila ma pełnoekranową QWERTY. A w Corby jak się piszę? T9?

0
  • #12 16 Paź 2009 11:49
    karolak
    Poziom 10  

graczykshow napisał:
    powiem tak menu takie jak w samsungach wszystkich nowszych żadnej rewelacji według mnie i aparat do kitu tylko 2 mpx bateria też cię nie zaskoczy lepiej wziąść coś innego jakiegoś se lub nokie

I tu się zgodzę w 100% - nokia i tylko nokia;)

0
  • #13 16 Paź 2009 11:55
    smerfos1
    Poziom 10  

komandor64 napisał:
    Odnośnie tego pisania smsów - szukałem po jutube filmików pokazujących to w Corby, ale nic nie ma. Wiem, że Avila ma pełnoekranową QWERTY. A w Corby jak się piszę? T9?

tak T9

0
  • #14 16 Paź 2009 12:07
    komandor64
    Poziom 25  

Ale w jaki sposób klawiatura jest wyświetlana na ekranie?

0
  • #15 16 Paź 2009 12:09
    smerfos1
    Poziom 10  

komandor64 napisał:
    Ale w jaki sposób klawiatura jest wyświetlana na ekranie?

jako klawisze 1-9 wystarczajaco duze zeby pisac palcem

0
  • #16 16 Paź 2009 12:46
    komandor64
    Poziom 25  

A jak jest z odtwarzaniem plików wideo?

0
  • #17 16 Paź 2009 12:49
    smerfos1
    Poziom 10  

komandor64 napisał:
    A jak jest z odtwarzaniem plików wideo?

no tego niestety nie zdazylem ogarnac ale mozliwe ze dzis wieczorem bede mial dostep do fona i napisze co i jak :D

0
  • #18 16 Paź 2009 16:23
    komandor64
    Poziom 25  

graczykshow napisał:
    i aparat do kitu tylko 2 mpx

Od robienia zdjęć to ja mam Sony α200. Możesz mieć i 15 Mpx w telefonie ale zawsze jakość fotki zrobionej takim "cuś" będzie do ... Poza tym 2 Mpx to aż nadto by od czasu do czasu pstryknąć jakieś sytuacyjne zdjęcie.

graczykshow napisał:
    bateria też cię nie zaskoczy lepiej wziąść coś innego jakiegoś se lub nokie

Miałem Nokię - zarówno z Symbianem jak i bez. Jak miałem z Symbianem to narzekałem na "mulenie" tego telefonu. Jak była bez Symbiana to po prostu nie podobała mi się obsługa (wyjątkiem jest Nokia 3330, którą mam i używam do dzisiaj). Za SE podziękuję - albo mam pecha do tej marki albo to czysty przypadek. Zawsze jak miałem SE to coś niedobrego się z nim działo. A było już kilka modeli w moich rękach.

0
  • #19 16 Paź 2009 19:30
    Caving_Girl
    Poziom 9  

Hello ! własnie czytam opinie co do tego Corbiego.. i chyba nie jest taki swietny jak go reklamuja, choc reklama to zawsze .. :/
    ale nie wazne. w kazdym razie, mam sie zdecydowac na albo samsunga corby albo U800? który ktoś mógłby mi polecic? ktory lepszy??
    Tak strasznie chce dotykowy, i myslalam ze corby, ale cos mnie trapi co do pisania sms :/ lepsza wiem,ze jest avila ale ona jest drozsza w mojej umowie. wiec blaagam prosze doradzcie ! :)

0
  • #20 16 Paź 2009 19:46
    komandor64
    Poziom 25  

Ja na Twoim miejscu brałbym Corby`ego. Sam się szykuję na ten telefon czekam tylko na zakończenie umowy. Wyświetla się przecież klawiatura 0-9 więc z pisaniem nie ma większych problemów. No i jest T9 :)

0
  • #21 16 Paź 2009 20:02
    Caving_Girl
    Poziom 9  

no tak.. w sumie ;] ale ... czy wlasnie w Corbym jest tez oprocz zwyklej klawiatury , taka jak w komputerze?
    i mam jeszcze jedno pytanie, czy jesli pisze duuuzo smsow to nic nie dzieje sie z tym ekranikiem? :)

0
  • #22 17 Paź 2009 15:43
    luki880
    Poziom 12  

nie w corbym chyba nie ma klawiatury QWERTY dotykowej
    masz taką jak na zwykłym telefonie np. chcesz literke u to dotykasz klawisz 8 dwa razy banał naprawdę każdy umie sie z tym obejść.
    Ja ostatnio widziałem panią ok. 60 a miała nokię 5800 Xpres Music i posługiwała się nia bardzo dobrze. Jak na ten Wiek.

Caving_Girl jak piszesz duzo sms to nic się nie dzieje.Zapewniam cię

0
  • #23 17 Paź 2009 18:55
    Caving_Girl
    Poziom 9  

aha...to w sumie byłby dobry...ale wlasnie, ja lubie robic duuzo zdjec komorka. i w tej co teraz mam , czyli SE C702 mam aparat 3,2 i wiem,ze 2 jest o wiele gorszy, bo tez taki mialam...wiec mam dylemat! :(
    nie wiem tez, czy samsungi maja dobra jakos zdjec...

Dodano po 5 [minuty]:

a wlasnie,i jeszcze jedno. czy jesli bede sluchac gloosno muzyki (bo slucham przez sluchawki codziennie) to ekran wyleje sie?! ....

0
  • #24 19 Paź 2009 08:04
    smerfos1
    Poziom 10  

Caving_Girl napisał:

i mam jeszcze jedno pytanie, czy jesli pisze duuuzo smsow to nic nie dzieje sie z tym ekranikiem? :)

jak piszesz palcem a nie mlotkiem to nic sie nie dzieje ;)

0
  • #25 19 Paź 2009 08:05
    komandor64
    Poziom 25  

Nie, ekran się nie wyleje ;). Kolego Smerfos1 czekamy na Twoje sprawozdanie z obsługi telefonu :).

0
  • #26 19 Paź 2009 08:34
    smerfos1
    Poziom 10  

sory ze dopiero pisze ale brak wolnego czasu w weekend to uroki studiow zaocznych :| nie udalo mi sie przeprowadzic testu wideo na corbym ale zdazylem pobawic sie innymi opcjami:
    1.fajnie sie robi panorame
    2.bateria wcale nie jest taka slaba (przynajmniej w porownaniu do mojej ktora czuwa 12 godz xD ) czuwanie+troche gadania sluchania muzyki na sluchawkach i pisanie na 4-5 dni powinno wystarczyc

Dodano po 2 [minuty]:

znalazlem tez 1 minusa :] :
    zdazylo mi sie ze telefon zawiesil sie w czasie zabawy aparatem ale na szczescie nie byl potrzebny "reset" bo po 1-2 minutach telefon wracal do zycia :)

Dodano po 8 [minuty]:

fajnie mozna sobie corbiego dostosowac do siebie dzieki widgetom:
    1.masz na tym telefonie tak jakby 3 tapety (pulpity) miedzy ktorymi poruszasz sie pociagnieciami palca a na kazdym z nich mozesz ustawic inny widget np: Kontakt osoby z ktora najczesciej sie kontaktujesz w postaci malego zdjecia pod ktorym beda klawisze skrotu do dzwonienia i pisania
    2.panel sterowania muzyka
    3.mini przegladarka zdjec bezposrednio z pulpitu
    4.z boku ekranu mozna wysunac pasek narzedzi np. skrot do youtuba facebooka multimediow w telefonie budzika dyktafonu radia itp.
    5.mozesz sobie dowolnie ustawiac miejsce oraz ilosc widgetow na tapecie

Dodano po 10 [minuty]:

i jedna uwaga dla "mixplusowcow" mozna sobie wymienic telefon przed zakonczeniem umowy ( w przypadku mojej dziewczyny to bylo 3 miesiace przed) :)

0
  • #27 19 Paź 2009 08:54
    komandor64
    Poziom 25  

Hmm o co chodzi z tą wymianą tak dokładniej ;)?

Hmm z tego co widziałem na jutube to jakieś takie dziwne motywy były tam poustawiane (jakieś takie młodzieżowe ;)). Mam nadzieję, że jest jakiś normalny motyw dostępny?

0
  • #28 19 Paź 2009 09:04
    smerfos1
    Poziom 10  

jak masz umowe w mix plusie nie musisz czekac do jej konca zeby wymienic telefon ;)

Dodano po 3 [minuty]:

a motywow jest sporo takze "niemlodziezowych" (mi sie podobalo zielone tlo z kropelkami xD )

0
  • #29 19 Paź 2009 09:13
    komandor64
    Poziom 25  

Możesz cos więcej powiedzieć o tej wymianie? Albo jakiś link do opisu? Zostałomi do końca jedno doładowanie i za bardzo nie chce mi się czekać. Poza tym już mi obecny telefon wysiada powoli ;)

0
  • #30 19 Paź 2009 09:25
    smerfos1
    Poziom 10  

komandor64 napisał:
    Możesz cos więcej powiedzieć o tej wymianie? Albo jakiś link do opisu? Zostałomi do końca jedno doładowanie i za bardzo nie chce mi się czekać. Poza tym już mi obecny telefon wysiada powoli ;)

poprostu idziesz do salonu plusa a babka sprawdza ile doladowan ci zostalo no i jezeli jest ich juz malo to podpisujesz nowa umowe a stare doladowanie/a dochodza ci do tej umowy (np. jezeli zostalo ci 1 doladowanie a wezmiesz umowe na 36 doladowan to 36+1=37 doladowan ;) )

0