Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co proponujecie? [kupno auta]

huhra 10 Paź 2009 22:39 3023 20
  • #1 10 Paź 2009 22:39
    huhra
    Poziom 16  

witam. rozgladam sie za nowym autem.

- opel astra II 1.7/2.0 DTI/DTL silnik isuzu/opel ???
    - opel vectra B 2.0 DTI ???
    - audi 80 B4 1,9 TDI ??

co proponujecie??

0 20
  • #2 10 Paź 2009 22:43
    sadek1979
    Spec od samochodów

renault laguna II 1.9 dci full wypas posiada wszystko co potrzebne mam już drugą lalę i śmigam zadowolony

0
  • #3 10 Paź 2009 23:50
    huhra
    Poziom 16  

a jak z ceną częsci do tej lagusi?? bo slyszalem ze jak renault co trzeba sie za kieszonke trzymac...

0
  • #4 11 Paź 2009 00:07
    zezuama
    Poziom 23  

Renie nie są takie złe.Najczęściej niedomagają z powodu szwankującej elektroniki.

0
  • #5 11 Paź 2009 08:29
    huhra
    Poziom 16  

yhym nie zastanawialem sie nad renaultem. bardziej skłonny jestem do astry tylko nie wiem z jakim silnikiem (żeby był ekonomiczny, a zarazem żeby nie latał max 110 oraz w miare bezawaryjny, no i jak juz cos padnie żeby nie trzeba było kredytu zaciągać)

0
  • #6 11 Paź 2009 09:11
    cirrostrato
    Poziom 36  

huhra napisał:
    witam. rozgladam sie za nowym autem.

Ja proponuję nówkę Mazdę RX8, sam szukam Lamborghini ale trzeba czekać a ja nie lubię...a na serio czy w tym dziale każdy młody co nagle stanie się posiadaczem 2-5tys. MUSI się pytać wszystkich, jaki kupić nowy STARY samochód, naliczyłem na szybko na jednej stronie tego działu DZIEWIĘĆ takich tematów, to już jest nudne.

0
  • #7 11 Paź 2009 09:13
    DanRS
    Poziom 14  

Witam.Moim zdaniem B4 byłoby trafnym wyborem.Trwałość plus prostota i jeszcze ocynk,no ale wybór należy do ciebie.

0
  • #8 11 Paź 2009 09:29
    Jarosx9
    Poziom 35  

cirrostrato napisał:
    Ja proponuję nówkę Mazdę RX8, sam szukam Lamborghini ale trzeba czekać a ja nie lubię...a na serio czy w tym dziale każdy młody co nagle stanie się posiadaczem 2-5tys. MUSI się pytać wszystkich, jaki kupić nowy STARY samochód, naliczyłem na szybko na jednej stronie tego działu DZIEWIĘĆ takich tematów, to już jest nudne.

Zgadzam się w 1000%. Nudne i bez sensu, ale jak tym dzięciołom to wytłumaczyć. A i porady są niektóre takie, że czasem się trudno domyślić czy autorzy celowo źle mu życzą czy nie mają pojęcia o czym piszą.

0
  • #9 11 Paź 2009 10:41
    ninja14
    Poziom 17  

Skłaniam się do sugestii DanRS - gdybyś znalazł zadbany egzemplarz Audi B4 z motorem 1.9 TDI/ 1992-1994 /, to z tych trzech wymianionych przez Ciebie modeli, byłby chyba najlepszy.
    pozdrawiam

0
  • #10 11 Paź 2009 17:11
    huhra
    Poziom 16  

ninja14 napisał:
    Audi B4 z motorem 1.9 TDI/ 1992-1994 /
    tyle tylko że auto taki juz ma okolo 14-15 lat a cena wcale nie jest niska bo minimum 12 tys. trzeba dać. już mam jednego staruszka golf II 89r. i jakoś rocznik mnie odstrasza.

0
  • #11 11 Paź 2009 18:09
    moto_bike
    Poziom 11  

Warto sie zastanowic tez nad WV Golfem VI już nie kosztuje majątek a eleganckie i bezawaryjne autko :]

0
  • #12 11 Paź 2009 22:04
    dworzan
    Poziom 10  

Łada samara, Robur, Wartburg, Syrena, Moskwicz,Tavria, Nysa, Żuk, Tarpan to są moje "Number One"

0
  • #13 11 Paź 2009 22:29
    cirrostrato
    Poziom 36  

Zapomniałeś o maluchu, w czwartek na Strażackiej był taki jeden oddawany na złom (miał aktualne ważne papiery) i można go było ,,wykupić" spod topora za 200zł, miał rozrusznik z kluczyka ale trochę słabawy aku...

0
  • #14 13 Paź 2009 11:55
    tzok
    Moderator Samochody

huhra napisał:
    (...) tylko nie wiem z jakim silnikiem (żeby był ekonomiczny, a zarazem żeby nie latał max 110 oraz w miare bezawaryjny, no i jak juz cos padnie żeby nie trzeba było kredytu zaciągać)
    To nie kupuj auta z silnikiem TD, chcesz ekonomiczny i prosty (tani) w naprawie to sobie kup "benzyne" albo wolnossącego "diesla" (np. VW Polo z silnikiem SDI).

huhra napisał:
    (...) już mam jednego staruszka golf II 89r. i jakoś rocznik mnie odstrasza.
    Tym bardziej kup mniejsze auto z mniejszym silnikiem ale nowsze. Odpowiedz sobie na pytanie czy na prawdę potrzebujesz "kombi w dieslu", czy może wystarczy Ci małe miejskie auto. W 1 czy 2 osoby raz do roku na prawdę nie problem jest zrobić jakąś większą trasę miejskim autem typu FIAT Punto czy VW Polo. Jak na moje standardy Astra czy Golf to już są "za duże" auta, dla kogoś kto jeździ głównie po mieście i głównie sam lub z jednym pasażerem.

0
  • #15 16 Paź 2009 16:11
    piotron_m
    Poziom 1  

A zastanawiałeś się nad Fiatem? Obecnie prowadzona jest wyprzedaż rocznika 2009, upusty sięgają nawet 20 000zł, a specjalnie na czas trwania wyprzedaży udzielane są leasingi i kredyty na atrakcyjnych warunkach. Wyprzedaż potrwa do końca roku. Wyprzedażowe modele to między innymy: Bravo, Grande Punto, 500, Panda, Doblo, Croma i inne. Naprawdę warto, gdyż można kupić auto z salonu po okazyjnej cenie. Więcej szczegółów znajdziesz na:http://www.fiat.pl/index.php?pid=7. Od dziś do niedzieli trwają także dni otwarte w salonach Fiata, można dowiedzieć się szczegółów od sprzedawcy, a także zapoznać się z poszczegółnymi modelami.

0
  • #16 18 Paź 2009 20:25
    Michal232323
    Poziom 15  

tzok napisał:
    huhra napisał:
    (...) tylko nie wiem z jakim silnikiem (żeby był ekonomiczny, a zarazem żeby nie latał max 110 oraz w miare bezawaryjny, no i jak juz cos padnie żeby nie trzeba było kredytu zaciągać)
    To nie kupuj auta z silnikiem TD, chcesz ekonomiczny i prosty (tani) w naprawie to sobie kup "benzyne" albo wolnossącego "diesla" (np. VW Polo z silnikiem SDI).

Tu się z Tobą nie zgodzę że SDI to dobry wybór.Miałem okazję jezdzić MK4 1.9 SDI i nie poleciłbym tego nikomu.Po pierwsze muł straszny ,a po drugie to nie jeden TDI pali mniej

0
  • #17 18 Paź 2009 21:26
    tzok
    Moderator Samochody

Ekonomiczność to nie tylko spalanie, ale również koszty eksploatacji i naprawy. SDI ma o wiele prostszą budowę, jest trwalszy i mniej awaryjny, a jeśli już się zepsuje to naprawy są tańsze, pamiętaj że SDI to _nie_ jest TDI bez turbiny...

0
  • #18 18 Paź 2009 21:40
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Michal232323 nie siej herezji sdi dużo mniej palą od TDI.
    Po drugie blacha ocynk nie ma tu nic do rzeczy bo i tak za niedługo pierwsze autko będzie bite albo dachowane. Nie ma bata że nie.

0
  • #19 18 Paź 2009 21:56
    tzok
    Moderator Samochody

romoo napisał:
    Po drugie blacha ocynk nie ma tu nic do rzeczy bo i tak za niedługo pierwsze autko będzie bite albo dachowane. Nie ma bata że nie.
    Skąd taki pesymizm - ja na przykład nie rozbiłem swojego pierwszego auta i już go nie rozbiję bo go sprzedałem ;).

0
  • #20 18 Paź 2009 22:09
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Dziwne bo ja rozbiłem poprzez dachowanie , a na dodatek jak już stało na 4 kołach na poboczu to jakiś dejw jeszcze przywalił mu w tył tak że nic sie nie dało wyklepać. A na dodatek było to w 24 grudnia jak jechałem po piekarnik do pieczenia.

0
  • #21 19 Paź 2009 10:48
    cirrostrato
    Poziom 36  

romoo napisał:
    Dziwne bo ja rozbiłem poprzez dachowanie
    To się nazywa masochizm: jesteś d..a nie kierowca i jeszcze się tym chwalisz.

0