Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Cobra 19 DX IV - gdzie szukać usterki?

arczifx 10 Paź 2009 22:57 2042 3
  • #1 10 Paź 2009 22:57
    arczifx
    Poziom 13  

Witam,
    Mam CB radio Cobra 19 DX IV które chciałbym "wskrzesić" o ile sie da.
    Sprawa wygląda tak , przez pomyłke zostało ono podłączone do zasilacza 230V i z tego co wiem wyłączyło sie i koniec. Podłączyłem dzisiaj je pod akumulator i nic, zero odzewu nawet sie nie zapala.Bezpiecznik był przepalony.
    Rozebrałem radyjko żeby zobaczyć czy jakieś elementy są spalone ale nic nie widać ołym okiem.Ścieżki wydają sie też być ok.
    I tu moje pytanie: czy jest szansa na uzdrowienie tego radyjka? Gdzie szukać usterki i w jaki sposób ? Co mogło sie spalić ? I czy jest sens zabierania sie za to ? Czy takie przepięcie nie zmasaktowało elektroniki ?

Pozdrawiam...

0 3
  • #3 05 Lis 2009 20:10
    Fu-Fu
    Poziom 22  

Witam!
    Zakupilem swoje pierwsze radio Cobra 19 DX IV i mam problem poniewaz po wlaczeniu nie slychac zadnych szumow...Kręce RF Gain i SQE i nic. Czy w tym modelu to jest normalne? Pracowalem w sklepie i mialem tam Cobre ale bez RF Gaina i po przekręceniu w lewo SQE bylo slychac szumy, a tu nie slychac.
    Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam!

0
  • #4 05 Lis 2009 20:31
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Zacznij od sprawdzenia samego głośnika albo podłącz na wyjście zewnętrzne innego głośnika i zobacz czy szumi.
    Jak szumi to padł "chyba" sam głośnik a jeśli nie szumi to już tylko elektronika ( czyli kondensatory i układ scalony IC1 KIA7217AP ) .

Pozdrawiam.

0