Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TDA30 programowanie podstawy proszę o pomoc

gitkrzych 11 Paź 2009 03:17 1065 2
  • #1 11 Paź 2009 03:17
    gitkrzych
    Poziom 10  

Witam serdecznie wszystkich.
    Mam pewien problem postaram się przybliżyć w paru słowach.
    Jestem zatrudniony w pewnej firmie gdzie obsługuje sklepy pod względem informatycznym. Dodatkowo dochodzi kilka firm innej branży które obsługuję.

Tu pojawia się problem pewna firma chce pewnych modyfikacji na centrali telefonicznej TDA30. Dokładniej chodzi o to żeby zrobić grupy czyli dla 4 numerów wewnętrznych mają być przypisane 4 linie miejskie w taki sposób że jak ktoś będzie dzwonił na jeden z tych 4 miejskich to ma dzwonić tylko na tych 4 nr wewnętrznych a jeżeli te wewnętrzne będą dzwonić na miasto to będą korzystać z pierwszego wolnego nr z tych 4 wybranych miejskich.
    Teraz jest tak zrobione tylko że wszystkie wew i zew nr są razem nie ma grup lub są ale wszyscy w jednej.
    Dopiero dziś mi się udało zdalnie podpiąć pod kompa gdzie jest zainstalowany program od centrali w wersji 3.0.18.
    Dopiero pierwszy raz zaglądam w ustawienia prędzej co jedynie robiłem to sprawdzenie gdzie podłączone są dane nr wewnętrzne a później przełączałem je na przełącznicy a nie zmieniałem nic w centralce.
    Mam pytanie na pierwszy rzut oka to musiał bym zmienić tak
    4.extension
    1.wired extension
    1.extension settings
    tutaj w user gruo nr wew ktore chce bym przestawił na grupe 2 nie wiem co to COS ;/

ale teraz nie wiem gdzie ustawić żeby tylko 4 nr miejskie były pod tą grupę.

Przyznaje nie znam się na centralach telefonicznych jedyna jaką programowałem od podstaw to był jakiś stary panasonic którego się programowało za pomocą aparatu systemowego i do tego miałem prostą instrukcję po polsku.

Wiem że powiecie że jak chcę programować centrale to powinienem przejść szkolenie, jestem tego samego zdania lecz nie stać mnie na szkolenie a mój szef twierdzi że jako informatyk i elektronik powinienem umieć programować centrale telefoniczne i alarmowe bez problemu. Nie wiem co ma informatyka i elektronika do programowania central gdzie specjaliści przechodzą szkolenia i poświęcają lata tej specjalności.
    Prosił bym o pomoc w tej sprawie.

0 2
  • #2 11 Paź 2009 12:50
    kaczorvw
    Poziom 18  

od kiedy to szkolenia w PP są płatne ?

opis potrzeby strasznie zagmatwany - znajdź na stronie Panasonica najbliższego instalatora , daj mu zdalny dostęp (powie jak masz to zrobić) , rozliczycie się , klientowi dołożysz z 10 % do faktury za fatygę i tyle

Niech każdy robi to na czym się zna

0
  • #3 12 Paź 2009 10:57
    M___
    Poziom 21  

kaczorvw - od 2 lat. PP nie robi szkole 1 stopnia.

Ruch przychodzący robisz w grupach Incoming Call Distribution Group. User group służą do czego innego.
    COS to Class of Service, tam ustalasz uprawnienia aparatów, restrykcje i grupy linii z których mogą korzystać.

PS. I wybacz ale twoje pytania wskazują, że nie przeskoczysz tego nie siedząc bezpośrednio przy centrali. Zrób jak pisze kaczorvw, zmień hasło i daj dostęp instalatorowi.

A jeśli Twój szef uważa, że powinieneś znać się na wszystkim to mu gratuluję. Szczególnie w odniesieniu do central alarmowych.

0