Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 3690 - kalibracja baterii

tomza2 10 Paź 2009 20:44 9125 4
  • #1 10 Paź 2009 20:44
    tomza2
    Poziom 2  

Ja mam coś takiego [patrz obrazek] - nie wiem kiedy tak się stało , ale mam wrażenie że nagle.

Można coś z tym zrobić ????
    chodzi mi o to że ma tylko 1/3 pojemności baterii
    tj. z 43200mWh[3600mAh]
    na 13800mWh[1150mAh]

Jeśli ktoś wie czy można jeszcze jakoś uratować tę baterie to bardzo proszę o wszelkie info.

Ta bateria jest w lapku ACER Aspire 3690.

Mogę ją jakoś skalibrować czy poprawić jej pojemność ???

0 4
  • #2 11 Paź 2009 10:08
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Paź 2009 10:19
    Darrieus
    Poziom 38  

Bateria ma auto kalibrację. Wyłączasz w acer power management żeby przy kończącej sie baterii nie zamykał windowsa ani nie hibernował komputera. Ładujesz baterie do 100% , odłączasz zasilanie i zostawiasz laptopa w spokoju aż sam się wyłączy z braku prądu. Po takiej akcji bateria zapisuje w pamięci swoją aktualną pojemność (current capacity) będziesz mógł zobaczyć w programie diagnostycznym czy zmieniło się na plus czy nie...
    A jak ktoś często doładowuje laptopa i nie wyłądowuje do końca to current capacity potrafi niezłe smuty pokazywać.

0
  • #4 25 Paź 2009 13:22
    tomza2
    Poziom 2  

Dzięki - być może pomogło, przynajmniej z tego co pokazuje program.

W krytycznym rozładowaniu [po około 50min pracy na baterii]

a następnie po naładowaniu [około 2 godziny] i zasilaniu z sieci

a to zaraz po odłączeniu zasilania zewnętrznego.

Niestety wartości się zmieniają i to w dziwny sposób.

po kilku minutach pracy na baterii:

Ale to i tak kiepsko - niestety.
    Myślisz, że jak jeszcze kilka razy tak zrobię, to pomoże?

0
  • #5 25 Paź 2009 18:22
    Kristek
    Poziom 16  

W moim Acerze jest to samo - nie zauważyłem kiedy a bateria w 100% naładowana zaczęła wystarczać tylko na 0,5h pracy (laptop ma 2,5 roku).
    Mój pierwszy wynik z pomiarów:

a drugi (naładowałem baterię dopiero po wyłączeniu się laptopa z powodu braku energii w baterii -
    wyłączyłem zarządzanie energią, notabene laptop pracował około 30-40 minut po podaniu komunikatu o całkowicie rozładowanej baterii!) wyglądał tak:

Wzrósł więc parametr "full charge capacity". Ile razy trzeba powtórzyć całkowite rozładowanie aby parametr powrócił do wartości zbliżonej do "Design capacity"?
    Próbowałem ze trzy razy, ale wynik był za każdym razem zbliżony do odtatnio otrzymanego. Laptop dalej po sygnale o "krytycznej baterii: pracuje ok. 30 minut dłużej.

Zawsze wydawało mi się że LiIon to najlepszy typ baterii. Mam kamerę Sony (10 LAT !!!) i bateria trzyma w niej jeszcze ok 15 minut. Jej pojemność malała niezauważenie, od 3 - 4 lat praktycznie nie używałem tej kamery - włączyłem i naładowałem baterię z okazji wesela kuzyna) a w tym Acerze taki zonk - z tego co wygooglałem to nie jestem sam z problemem a sam Acer ma to w głębokim poważaniu.
    Jeżeli faktycznie "kalibracja" ma polegać na rozładowywaniu do końca baterii i nie ma innego sposobu, to bardzo żenujące to jest...

0
  Szukaj w 5mln produktów