Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woda we wnętrzu VW golfa II 1,6 PN benzyna

_prusak_ 11 Paź 2009 14:00 2806 12
  • #1 11 Paź 2009 14:00
    _prusak_
    Poziom 23  

Witam wszystkich. Mam problem w swoim golfie 2. Po ostatnich deszczach zauważyłem że z tyłu za fotelem kierowcy (gdzie trzyma nogi pasażer za kierowcą )jest dość sporo wody. Z przodu jest sucho. Czy ktoś może mi pomóc ustalić jak się ona tam dostaje? Samochód posiada szyberdach metalowy jednak coś go blokuje i nie otwierałem go nigdy. Samochód zaraz po kupnie zakonserwowałem. Czy są pod nim jakieś punkty które mogłem zatkać konserwacją i woda dlatego jest wewnątrz auta ?? Proszę o pomoc.

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Udało mi się otworzyć szyberdach i sprawdziłem drożność 2 kanalików z przodu. Wszystko jest ok i bez problemu linka przeszła. Wygląda na to że to nie wina szyberdachu. Sprawdziłem również drutem 3 otwory z dołu progu i również są drożne. Czy z tyłu szyberdachu również są jakieś kanały którymi odpływa woda?? Czy są jeszcze jakieś odpływy które powinienem sprawdzić??Spód zdrowy - nie ma żadnej kropki rdzy.

0 12
  • #2 11 Paź 2009 14:23
    gerdowski
    Poziom 22  

Tak, z tyłu też są kanały, idą od szybra do tyłu samochodu bokami. Mógł jeden się zapchać i woda spływa z szybra posłupku.

0
  • #3 11 Paź 2009 14:56
    _prusak_
    Poziom 23  

Jak sprawdzić te odpływy? Gdzie maja ujście?? Chodzi o ten słupek przy którym sa mocowania pasów kierowcy?

0
  • #4 11 Paź 2009 17:12
    gerdowski
    Poziom 22  

tak, chodzi o ten słupek. A sprawdzisz w prosty sposób, wlewając wodę do szybra, patrz z tyłu samochodu czy się woda wylewa, tak gdzieś za kołem jest ujście kanałka.

1
  • #5 13 Paź 2009 20:16
    _prusak_
    Poziom 23  

Sprawdziłem odpływy szyberdachu i wszystkie 4 są drożne. Pozostało do sprawdzenia spód i drzwi. Jeśli by któryś z tylnych kanałów odpływowych był zatkany to jak go można odetkać??

0
  • #6 13 Paź 2009 23:04
    gerdowski
    Poziom 22  

Nie ma innej rady jak tylko ściągać podsufitówkę. Sprawdź też czy czasami woda nie wlewa się do bagażnika i tamtędy przelewa do przodu.

0
  • #7 13 Paź 2009 23:09
    ociz
    Moderator Samochody

gerdowski napisał:
    Nie ma innej rady jak tylko ściągać podsufitówkę.

E tam, można tylny zderzak zdjąć i dostać się "od tyłu".

0
  • #8 13 Paź 2009 23:17
    gerdowski
    Poziom 22  

Można, tylko co zrobisz jak wężyk spadnie z mocowania przy szybrze???

0
  • #9 13 Paź 2009 23:21
    ociz
    Moderator Samochody

gerdowski napisał:
    co zrobisz jak wężyk spadnie z mocowania przy szybrze???

Mocno się zdziwię, bo nie tak łatwo go zdjąć.

0
  • #10 13 Paź 2009 23:56
    gerdowski
    Poziom 22  

Zgodzę się, że ciężko się go zdejmuje, ale zawsze może pęknąć lub sie przetrzeć i co wtedy ??

0
  • Pomocny post
    #11 14 Paź 2009 07:33
    andrii83
    Poziom 9  

To jest 5drzwiowy golf?jak tak to po wizycie na myjni przyjrzyj się uszczelkom w drzwiach czy przypadkiem tamtędy nie leci woda do środka. nie wiem jak wyglądają drzwi w środku w golfie ale ja miałem podobnie w passacie. Sam je zepsułem ściągając wcześniej takie plejty aluminiowe przez co uszkodziłem uszczelki pod nimi. I woda zamiast spływać do kanalików odprowadzających to płyneła sobie po boczku do środka. Wystarczyło uszczelnić te plejty-blachy silikonem.

0
  • #12 17 Paź 2009 16:16
    _prusak_
    Poziom 23  

Jest to golf 3 drzwiowy. Zdjąłem tapicerkę drzwi i folia od spodu była odklejona. Wygląda na to że klej wysechł. Podkleiłem folie butaprenem i założyłem z powrotem tapicerkę. Fajnie by było gdyby na tym się problem zakończył. Okaże się na dniach to powiem czy to rozwiązało sprawę.

0
  • #13 26 Paź 2009 22:06
    _prusak_
    Poziom 23  

Po wymyciu samochodu wewnątrz auta sucho. Wszystko było winą wyschniętego kleju między drzwiami a folia pod tapicerką drzwi. Bardzo dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo