Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny aktywne do 3tys zł

11 Paź 2009 12:43 2230 14
  • Poziom 12  
    Witam chlałbym zakupić kolumny najlepiej aktywne :) Nagłaśniały by imprezy tak do 150 ludzi. Mam Na oku kupić LDM PLP-315A i LDM PLP-315. Co wy na to dobry pomysł ??Dają rade?? Czy polecacie coś innego :) Te 3tys to jest MAX. Pozdrawiam :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Jak bym napisał że do 600zł to od razu 20odp ze to za mało i w ogóle a teraz napisałem że do 3tyś to już się nikt nie wypowiada ;/ masakra
  • Poziom 12  
    Chyba lepsze są te LDM :)
  • Poziom 12  
    No widzisz mogłeś napisać że do 600zł to by Ci coś polecili :D
  • Poziom 20  
    Oczywiście, nie ma co porównywać. Ja testowałem monitory aktywne proela na 12 calach oraz LDM monitor PMA-10 na 10 calach. Ldm grał zdecydowanie lepiej od 12-ki Proela. Co tu dopiero mówić o 15 calowej kolumnie aktywnej LDM-a
  • Poziom 12  
    Znajomy Dj ma LDM C-151 tam też sa 15' i bass jest piękny a one mają 300wat. A LDM PLP-315A i LDM PLP-315 maja po 400wat :) Więc myślę że będą wystarczające
  • Poziom 43  
    Moc znamionowa kolumny PLP-315 to 300W, impedancja 8 Ohm.
    Moc znamionowa wzmacniacza w PLP-315A to250 W przy obciążeniu 8 Ohm, i taką mocą są zasilane głośniki tej kolumny.
    Po dołączeniu kolumny pasywnej (PLP-515) do wzmacniacza kolumny aktywnej (PLP-515A), wzmacniacz jest obciążony impedancją 4 ohm, a obie kolumny są zasilane mocą 400W.

Dwie aktywne kolumny PLP-515A (w sumie 500W), to za mało do nagłośnienia imprezy dla 150 osób.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    A Co Innego Polecacie W Tej Cenie ?? :)

Dodano po 26 [minuty]:

Sorki może trochę przesadziłem że do 150 od tak do ok 100 os :)
  • Poziom 20  
    DjMapet napisał:

Dwie aktywne kolumny PLP-515A (w sumie 500W), to za mało do nagłośnienia imprezy dla 150 osób.

Pozdrawiam.

Nie, nie. Dwie aktywne PLP-515A dają 800 W mocy, a nie 500. Końcówka w PLP-515A ma 600W/4 co daje 400W/8. Śmiało tymi kolumnami nagłośnisz imprezę na 150 osób.
  • Poziom 12  
    Czyli spokojnie wystarcza te kolumny tak ?? :)
  • Poziom 20  
    Mam takie kolumny i uważam że spokojnie wystarczą.
  • Poziom 12  
    Dzwoniłem do kolesia z firmy LDM i powiedział że LDM PLP-315A i LDM PLP-315 to będzie MONO. I Polecił Mi 2x PXP-515/4. Mam końcówkę mocy MG Stage Line STA-700 Wystarczy ?? Bo według mnie nie ;/ Co byście polecali zakupić jaką Końcówkę ??
  • Poziom 43  
    Napisałem: "Po dołączeniu kolumny pasywnej (PLP-515) do wzmacniacza kolumny aktywnej (PLP-515A), wzmacniacz jest obciążony impedancją 4 ohm, a obie kolumny są zasilane mocą 400W."
    "Dwie aktywne kolumny PLP-515A (w sumie 500W), to za mało do nagłośnienia imprezy dla 150 osób."

Powinno być: "Po dołączeniu kolumny pasywnej (PLP-315) do wzmacniacza kolumny aktywnej (PLP-315A), wzmacniacz jest obciążony impedancją 4 Ohm, a obie kolumny są zasilane mocą 400W."
    "Dwie aktywne kolumny PLP-315A (w sumie 500W), to za mało do nagłośnienia imprezy dla 150 osób."

Zamiast trójki, nie wiem czemu wklepałem piątkę :-)

Przepraszam za pomyłkę i wprowadzenie w błąd.

Dwoma sztukami PLP-515A już można coś zdziałać przy ok 100 osobach na sali. Zależy też, jaka to będzie impreza. Na wesele w zupełności wystarczy, na dyskotekę może być mało.
    To oczywiste iż połączenie pasywnej z aktywną to będzie mono, bo takiego typu zastosowano wzmacniacz. Można taki zestaw zastosować, na stronę, chociaż widziałem też rozstawiony na dwie strony, ale była to konferencja (mowa).

PXP515 + końcówka to optymalny wybór.
    Ile masz kasy na końcówkę?

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    No tak do 1000zł na koncówkę mi zostanie :) Bo ta moja chyba za słaba