Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Gigaset SX541 WLAN DSL VoIP - duże opóźnienia

11 Paź 2009 15:44 2163 1
 • Poziom 11  
  Witam

  nie chodzi o opóźnienia w samej transmisji głosu ...tylko o opóźnienie dzwonienia telefonu (reakcja na sygnał przychodzący) w stosunku do tego co słyszy dzwoniący :) już tłumacze - w praktyce wygląda to tak:

  DZWONIĄCY: po wysłuchaniu 6-7 sygnałów stwierdza że mnie nie ma....i odkłada słuchawkę.

  JA: telefon w tym samym czasie zadzwoni 2 razy ....ja odbieram i stwierdzam " hm....ktoś się bawi"

  Robiłem testy dzwoniąc z gsm: apatat/bramka zareaguje (tzn. zacznie dzwonić) dopiero po 3-4 sygnałach i zadzwoni dokładnie tyle razy ile sygnałów usłyszałem w słuchawce. Czyli "pakiet" dzwonków dojdzie zawsze w całości - tyle że przesunięty w czasie.

  Sytuacja drugiej strony (w tym wypadku telefon gsm) jest taka: już wcisnąłem przycisk zakończ/odrzuć a voip dalej dzwoni.....właśnie te 3-4 dzwonków

  ?????????????????????????//

  Ma ktoś pomysł

  Opóźnienia występują niezależnie od tego czy ktoś dzwoni na Voip czy na Pstn. Nic nie wnosi operator Vopi. Sam telefon/aparat również nic tu nie wnosi - na różnych aparatach - to samo zakładam że to jakieś ustawienie bramki. Jakim parametrem mogę to zmienić/ i czy mogę zmienić?
 • Poziom 12  
  Jeśli masz to samo na PSTN i VoIP, to jestem przekonany, że to ustawienie w Twoim telefonie, a nie w SX541.
  Zrób test: wykręć z komórki na swój stacjonarny (VoIP lub PSTN) i obserwuj diodki LINE i Phone_x. Jesli zacznie wolno migać oznacza to, że pojawił się sygnał dzwonienia. Jesli w tym samym czasie nie słyszysz dzwonka, to znaczy, że Twój telefon opóźnia. Np. jeden dzwonek połyka już ustawienie odbierania SMSów na stacjonarnym, inne może być ustawienie słuchawki preferowanej na nie istniejącą, ale zalogowaną itp.
  Jeśli jednak miganie diodki następuje równo z dzwonkiem, a ten jest mocno opóźniony w stosunku do sygnału dzwonienia u wykonującego połaczenie, to znaczy że operator ma coś nie tak. Zrobiłbym próbę z innym operatorem VoIP (da się w 1 minutę dostać numer bez opłat i zobowiązań i zrobić test).