Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł ulrich wandich WA10, dwa grzejniki nie grzeją.

11 Paź 2009 16:36 3497 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam dość dziwny problem z ogrzewaniem. Posiadam kocioł 2-funkcyjny jak w temacie, który zasila 4 grzejniki (mieszkanie w bloku 36m2.) Piec pracował bez zarzutu od pięciu lat, aż tu nagle zaczęły się problemy z zasilaniem dwóch ostatnich grzejników. Po zadaniu na sterowniku żądanej temperatury piec włącza się i szybko ogrzewa wodę w grzejniku łazienkowym oraz kuchennym. Natomiast grzejniki w małym i dużym pokoju są zimne. Instalacja wygląda w ten sposób, iż za piecem jest rozgałęzienie na grzejnik łazienkowy i na 3 grzejniki, gdzie w kolejności pierwszy jest kuchenny (grzeje) następnie mały pokój i duży pokój.
    Palnik pieca po około 3-4 min się wyłącza, wentylator i pompa pracuje dalej (czyli przypuszczam że woda osiąga za wysoką temp. W tym czasie grzejnik w łazience i kuchni jest bardzo gorący, rurki powrotna i zasilająca też, ale tylko do miejsca podłączenia z grzejnikiem kuchennym. Kilka centów za wejściem do grzejnika kuchennego rurki są zimne.
    Odpowietrzyłem wszystkie grzejniki, zarówno grzejące jak i nie grzejace. Nie było w nich powietrza. Upuściłem około litra wody z każdego i nic. Jedyne co zauważyłem to fakt, iż w miarę upuszczania wody z grzejnika rurka doprowadzająca robiła się coraz cieplejsza.
    Grzejniki (oprócz łazienkowego) nie posiadają głowic. Wejście i wyjście do grzejnika od dołu.
    Ma ktoś jakiś pomysł? To wina pieca czy instalacji?
    Pzdr
  • Poziom 24  
    Witam, są zapowietrzone dwa ostatnie grzejniki. Proszę zakręcic grzejniki w kuchni i łazience oraz ostatni w pokoju i odpowietrzyc. Po odpowietrzeniu zakręcamy odpowietrzony grzejnik, odkrecamy ostatni grzejnik i odpowietrzamy go.

Pozdrawiam
    ArteXL
  • Poziom 2  
    ArteXL, choć byłem wielkim pesymistą - jednak pomogło. Wylałem z każdego grzejnika który nie grzał około 2 litrów wody. Teraz jest OK. Widocznie wcześniej odpowietrzałem złą metodą.

Dziękuję i pozdrawiam
    Tommi