Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lampy oświetleniowe a certyfikaty

11 Oct 2009 17:15 2334 2
  • Level 2  
    Witam serdecznie!
    Pisze w tym dziale ponieważ od jakiegoś czasu mam wątpliwości co do pewnego produktu, mianowicie chodzi o oprawę świetlówkową Chińską IP65 2 x 18W 220V - sprzedaje te oprawy - i chciałbym połączyć dwie takie oprawy równolegle oraz wmontować do nich przewód zasilający z wtyczką IP44 - oczywiście robiłby to człowiek z uprawnieniami (i tu pierwsze pytanie- jakie uprawnienia taki monter musi posiadać), lampa będzie służyła jako przenośne oświetlenie np dla placów budów czy mechaników itd - jeden warunek musi być przenośne.
    drugie pytanie zakładamy żę każdy element przenośnej lampy ma osobno wyrobione potrzebne certyfikaty i z tych elementów składamy gotową przenośną lampe - czy ona musi mieć jakiś certyfikat, czy wystarczy zaświadczenie o tym że została zmontowana przez danego montera z jakimś tam numerem uprawnień, bardzo proszę o odpowiedź jak muszę formalnie załatwić sprawę aby w razie porażenia kogokolwiek nie było problemów
    Bardzo proszę o odpowiedź
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 12  
    220v czy 230?Teraz w sieci jest 230 v napięcia skutecznego.Co do ip to na budowie bodajże powyżej 44.Jeżeli przenośny to przewód musi być z linki YLY a co to tych certyfikatów to nie mam pojęcia najlepiej w sepie się zapytać ale też nie wiem.Lampa musi mieć certyfikat ce a pozatym nie wiem
  • Level 20  
    Witam!
    Oczywiście że musi posiadać certyfikat.
    Link