Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft Outlook 2007-jak skopiowac wiadomosci ...

11 Paź 2009 17:30 14998 3
  • Poziom 18  
    Witam
    Posiadam obecnie Microsoft Outlook 2007 ale poniewaz okazalo sie ze klucz jest niewazny musze sie go usunac z kompa.Nie chcialbym usuwac wiadomosci ktore na nim sa.Prawdopodobnie bede instalowac outlooka 2007 w wersji enterprise ktory nie wymaga licencji.W jaki sposob zapisac te wiadomsci na dysk lub je zabezpieczyc przed usunieciem programu.Niestety nie mam ich na serwerze.

PS:
    Czy ma ktos sprawdzona metode na konwersje emaili z Thunderbird do outlooka.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nie jestem na 100% pewien gdyż sam korzystam z Outlook Express, ale zdaje się że magazynowanie poczty jest oparte w ten sam sposób.
    Jeżeli chodzi o maile, kontakty, kalendarz, zadania, reguły wiadomości, etc. - wystarczy skopiowanie pliku outlook.pst, który domyślnie leżakuje w folderze:
    c:\documents&settings\ustawienia lokalne\dane aplikacji\Microsoft\Outlook\
    Folder jest ukryty, tak więc musisz w eksploratorze wyłączyć ukrywanie ukrytych folderów i plików.
  • Poziom 14  
    SilentMan już wskazał jaki jest potrzebny plik. Po zainstalowaniu Microsoft Outlook 2007: Plik\Zarządzanie plikiem danych...\Pliki danych\Dodaj...\Pliki folderów osobistych programu Office Outlook (.pst),OK i należy wskazać plik archiwum.pst. Jeśli chodzi o konwersję poczty z Thunderbird do Outlook'a( i nie tylko), to użyj programu MailStore Home Free, opis programu. Nie używałem tego programu, więc podzielenie się wrażeniami mile widziane :D.
  • Poziom 9  
    Może troszkę odgrzeję temat.
    Przesiadłem się z microsoft outlook express na microsoft outlook 2007.
    Jak wspomniał SilentMan domyślnym folderem magazynu dla outlooka 2007 jest C:\Documents and Settings\xxx\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook, ja natomiast chciałbym przenieść go na inny dysk. Jak to zrobić, gdyż nasiedziałem się nad tym i nie znalazłem jak można to zrobić, w express-ie było to bardzo łatwe i intuicyjne.
    Z góry dzięki za odpowiedź.