Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LUBLIN I 94r długi czas grzania swiec zarowych

11 Paź 2009 18:57 6014 23
  • Poziom 9  
    Po przekręceniu kluczka lampka od podgrzewania Siwiec gaśnie po około 10 sekundach a mimo to świece dalej grzeją mniej więcej okol 1 min. Wymieniłem już sterownik świec a problem nie znikną gdzie szukać usterki.
  • Relpol przekaźniki
  • spec od auto-elektro
    A jakiej usterki.P
  • Poziom 9  
    usterki takiej ze wczesniej jak zgasała kontrolka to i rozłonczał sie przekaznik od swiec . A teraz gasnie lampka a swiece dalej grzeja...
  • Użytkownik usunął konto  
  • spec od auto-elektro
    marcin82zx napisał:
    usterki takiej ze wczesniej jak zgasała kontrolka to i rozłonczał sie przekaznik od swiec . A teraz gasnie lampka a swiece dalej grzeja...

To wtedy była usterka.P
  • Poziom 9  
    problem jest taki od jakiegoś czasu poprostu za długi jest ten czas grzania swiec wczesniej grzaly do czasu kiedy palila sie lamp[ka od grzania a teraz lampka gasnie a one grzeja dalej nawet minute .

Dodano po 1 [minuty]:

i grzeją tez na ciepłym silniku..:|
  • spec od auto-elektro
    Widzę że się nie dogadamy.P
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    no elektrykiem i mechanikiem nie jestem:) wiec moze faktycznie kiepsko tłumacze

Dodano po 2 [minuty]:

a moze jest cos takiego w tym samochodzie co steruje tym czasem moze to uleglo usterce i dlatego to tak długo grzeje?????/
  • Poziom 20  
    Napisz czy jest różnica czasu grzania świec na zimnym i na ciepłym silniku? Posłuchaj uchem kiedy rozłącza. Będzie wtedy wiadomo czy przekaźnik świec widzi czujnik temperatury silnika czy nie.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem i kabelek nie spad z czujnika. czas grzania na ciepłym i zimnym jest taki sam . Po zdjęciu kabelka z czujnika siewce grzeją okol 5 sekund dłużej po zgaśnięciu lampki od grzania.
  • Poziom 20  
    To teraz zewrzyj kabelek z czujnika do masy. Tam masz dwa praktycznie obok siebie, jeden jest od wskaźnika na desce, a drugi od przekaźnika świec żarowych. Świece na zwartym do masy czujniku nie powinny grzać lub tylko pyknąć na chwilkę. Napisz jak to reaguje
  • Poziom 9  
    Witam. Po zwarciu kabelka z masą świece zaczynają grzać. Nie było chwilowego grzania i rozłączenia po przez pykniecie. Grzeją bez zmian czy z kabelkiem w czujniku czy przyłożonym do masy..:(
  • Poziom 24  
    marcin82zx napisał:
    Po przekręceniu kluczka lampka od podgrzewania Siwiec gaśnie po około 10 sekundach a mimo to świece dalej grzeją mniej więcej okol 1 min. Wymieniłem już sterownik świec a problem nie znikną gdzie szukać usterki.

Witam!

Lublin z silnikiem 4C90 ma najprostszy przekaźnik do świec. Nie ma on żadnego modułu, który podtrzymuje żarzenie się świecy po rozruchu silnika. Gdyby było tak, jak piszesz, to świece dawno byłby już spalone.
    Rzeczywiście, w przekaźniku mogły skleić się styki [miałem kiedyś taką sytuację]. Poznasz to po tym, że na postoju szybko wyładowuje się akumulator - świece pobierają prawie 600 W. Radziłem sobie z tym w następujący sposób - po rozruchu silnika wyciągałem przekaźnik z kostki przyłączeniowej. Przekaźnik znajduje się pod maską po lewej stronie, koło akumulatora. Warto wiedzieć, że silnik Lublina jest tak skonstruowany, że jeśli jest ciepły i sprawny technicznie, odpali bez podgrzewania, więc w ciągu dnia nie potrzebowałem przekaźnika.

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Można jeszcze sprawdzić czy do przekaźnika przychodzi sygnał rozrusznika 50.
  • Poziom 20  
    Ale na gorącym silniku czas grzania powinien być krótki, a tu jak widzimy niema żadnej reakcji na temperaturę silnika, w końcu po to jest tam czujnik temperatury silnika.
  • Poziom 9  
    Problem jest taki ze wcześniej przed wystąpieniem usterki świece rozłączały się z chwilą zgaśnięcia lampki grzania po około 10 sekundach. A od jakiegoś czasu lampka grzania gaśnie a świece dalej grzeją i to nawet ponad 1 minutę. I tu jest problem co się stało ze się zwiększył czas grzania.
    Sterownik i przekaźnik świec wymieniłem na nowy i dalej to samo. Dlaczego jak ciepły silnik świece tez tak długo grzeją . Czy gdzieś się przepalił jakiś przewód,może jakiś obwód elektryczny od układu świec żarowych?????
    To chociaż co zrobić żeby na ciepłym silniku nie grzały???
  • Poziom 9  
    Jak sprawdzić czy do przekaźnika przychodzi sygnał rozrusznika 50.?????
  • spec od auto-elektro
    Nie rozumiem jak można dyskutować nad usterką której nie ma i proszę nie sugerować że wcześniej było inaczej a na dodatek do tych co twierdzą że ten silnik zapalą bez podgrzewania nawet ciepły to chyba nie mieli z nim nigdy do czynienia.P