Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf3,1.4abd problem z kontrolka ciśnienia oleju

11 Paź 2009 19:35 1800 5
  • Poziom 2  
    witam!
    prosze o pomoc i radę
    mam golfa 3 z silnikiem 1.4 (92r 220tys.km) niedawno pojawił sie problem otóz kiedy silnik sie zagrzeje zapala sie kontrolka oleju ,byłem juz u mechanika sprawdzał cisnienie oleju i na małych obrotach ma 0,2 a jak dodam gazu to jeszcze spada,co moze byc tego przyczyna .mechanik twierdzi ze silnik jest do wymiany. czy ma rację?
  • Poziom 10  
    Nie ma racji.Może być kilka przyczyn spadku ciśnienia. Zmień mechanika.
  • Poziom 20  
    czujnik oleju moze byc uszkodzony kosz niewielki sprawdz poziom płynu chłodniczego
  • Poziom 2  
    ale czujnik sprawdzałem jest ok i nawet podłanczałem mechaniczny pokazywał jak zimny silnik 1 bar a jak gazu dodałem to ani troche nie wzrosło , a przeczytałem na innym forum że jak zimny to przy 2500 tys.obrotów powinien mieć od 2,5 do 4 bar i chyba czas bedzie zmienić silnik na drugi
  • Poziom 11  
    witam ja bym poszukał przyczyny na panewkach lub pompy oleju możliwe że sie zawiesił zaworek bezpieczeństwa w pompie olejowej ale, najprawdopodobniej to któraś z panewek a jeszcze zapytam na jakim oleju jeździsz ??.pozdrawiam
  • Poziom 2  
    jeżdziłem na orlenie clasić 15w 40 a gdzie jest ten zaworek od pompy to duzo jest roboty czy trzeba miske odkręcac ? bo jeśli to panewki to sie nie opłaci robic co nie i jeszcze zaczoł mi dmuchac przez korek powietrzem oleju nie widać narazie