Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABS i ESP Mercedes Aclassa W168.

wls91 11 Paź 2009 20:53 8632 2
  • #1 11 Paź 2009 20:53
    wls91
    Poziom 8  

Witam! Mam mały problem z Mercedesem A160 na liczniku swięcą mi sie kontrolki od ABS i ESP. Po podłączeniu do komputera stwierdzono błąd: brak zasilania czujnika skrętu koła.
    Po wymianie kompletnej taśmy poduszki jest tak samo. Po wymiany taśmy trzeba na nowo ją wkodować?
    Jaka może być to usterka? Czym może być spowodowana? Z góry dziękuje za pomoc.

Dodano po 13 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanko, gdzie znajduje się w tym modelu czujnik esp?

Dodano po 17 [minuty]:

wls91 napisał:
    Witam! Mam mały problem z Mercedesem A160 na liczniku swięcą mi sie kontrolki od ABS i ESP. Po podłączeniu do komputera stwierdzono błąd: brak zasilania czujnika skrętu koła. lub rozlaczoe zasilanie czujnika /auto mialo mala kolizje przodem ./
    Po wymianie kompletnej taśmy poduszki jest tak samo. Po wymiany taśmy trzeba na nowo ją wkodować?
    Jaka może być to usterka? Czym może być spowodowana? Z góry dziękuje za pomoc.

Dodano po 13 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanko, gdzie znajduje się w tym modelu czujnik esp?

0 2
  • #2 02 Lis 2009 10:29
    1975Slawomir
    Poziom 10  

Na wtycze czujnika skreu powinno byc caly czas 12v i po wlaczeniu zaplonu dochodzi nastepne 12v tak zwane po kluczyku wtyczka posiada cztery przewody jeden to 12v caly czas drugi to 12v po kluczyku trzeci masa czwarty to sygnal do komputera esp.Jak jest brak napiecia to prawdopodobnie uszkodzony przewod lub bezpiecznik innego wyjscia niema. Czujniki to 4 czujniki predkosci kola czujnik kata skretu ,czujnik przyspieszen poprzecznych ,czujnik predkosci obrotowej osi pionowej (zyro kompas) zalezy ktory rocznik samochodu wnowszych czujnik przyspieszeania poprzecznego ipredkosci obrotowej osi pionowej sa zastapione jednym czujnikiem spelniajacyn te same wlasciwosci ,dalej czujnuk cisnienia hamulca jeden lub dwa na pompie abs ,pompa abs ,czujnik swiatel stop, czujniki na serwie hamulcowym .ESP wspolpracuje rowniez z elektronika silnika i na odwrot jest to skaplikowany uklad uzalwznien calej elektroniki samochodu i hydrauliki hamulcow.:idea:

0
  • #3 03 Lis 2009 12:59
    Rolandos
    Poziom 18  

Tasma taśmą taśma jest do poduszki i obsługi kiery. Czujnik śkrętu masz poniżej na kolumnie kier.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo