Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o radę w sprawie renault megan problem z elektryka

hermannn 11 Paź 2009 20:45 1730 5
  • #1 11 Paź 2009 20:45
    hermannn
    Poziom 8  

Witam! Piszę w takiej sprawie mam problem z elektryką w Renault megan.
    Sprawa wygląda tak od pewnego czasu jak przekręcam klczyk na zegarach właczają się kontrolki wyświetla się zegar wszystko działa nawiew, radio, ale gdy zastartuje silnik wszystko na te ułamki sekund znika lub przygasa oczywiście jest to normalne /zwiększony pobór energii/ i tu jest mój problem o tóż czasem wyświetlacz zegara pozostaje wyłaczony a nawiew nie działa radio też, dopiero po dość sporej (w czasie jazdy) chwili się właczają ta chwila to tak z 15 minut czasem więcej czasem krócej, a czasem wogóle ten problem nie występóje to znaczy po zastartowaniu silnika jest wszystko ok. nie bardzo wiem co w takiej sytuacji robić. prosze o radę.

0 5
  • #2 11 Paź 2009 21:03
    sadek1979
    Spec od samochodów

dwie sprawy pierwsza to sprawdz połączenie przy stacyjce a druga to sprawdz przewody pod skrzynką znajdującą się w komorze silnika bo często gniją Stawiam na te częste usterki meganki

0
  • #4 12 Paź 2009 23:03
    hermannn
    Poziom 8  

Witam serdecznie na początku od razu dziękuje za rady. A więc tak sprawdziłem styki kabli przy stacyjce, nic nie wyglądało tam dziwnie wszystkie styki, kostki ok wszystko dolega. (może za wyjątkiem jednej śrubki która była nie dokręcona /śrubka mocująca,dokręcająca stacyjkę dokładnie to w co wchodzi kluczyk/oczywiście ją dokręciłem) następnie obejrzałem kable w komorze silnika pod czarna puszką, wszystko ok żadnych przetarć, czy "zgniłych kabli" w owej puszce bezpieczniki sprawdziłem też ok. Natomiast jeśli chodzi o wypowiedź drugą to też sprawdziłem bezpieczniki koło akumulatora są ok ale stwierdziłem zabrudzenie (zabrudzenie typu stare liście wilgotne) tych bezpieczników i kabli które tam są na wskutek tego iż osłona plastikowa na te bezpieczniki była obsunięta, wszystko wyczyściłem i złożyłem tak jak powinno być.
    Po wykonaniu kilku prób zapalenie silnika i wyłączenie i po dłuższej chwili ponowne zapalenie silnika, nie stwierdziłem występowania usterki którą opisywałem na początku, jutro mam sporo jeżdżenia więc będzie to poważny test czy wszystko jest ok, czy udało się usnąć usterkę czy to tylko jej nie regularny charakter. pozdrawiam serdecznie

0
  • #5 13 Paź 2009 19:28
    wojtekryba
    Poziom 32  

a może to prozaiczny problem ?
    sprawdź aku

0
  • #6 05 Lis 2009 12:51
    hermannn
    Poziom 8  

Witam serdecznie!
    Nawiązując do ostatniej wypowiedzi to nie akumulator bo jest nowy i jest jak najbardziej ok, sprawdzałem naładowany w pełni.

Pragnę natomiast poinformować iż, problem który opisywałem już więcej nie wystąpił więc zapewne przyczyna była w jednym z tematów poruszanych wcześniej /w jednym z 1 lub 2 odpowiedz/ jeszcze raz dziękuje za pomoc i fachowe rady pozdrawiam

0