Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aux w Becker BM24 4:3 Navi

MIKUr1 11 Paź 2009 21:43 3335 2
  • #1 11 Paź 2009 21:43
    MIKUr1
    Poziom 9  

Witam. To mój pierwszy post na forum, które przeglądam już od dłuższego czasu. Mam pewien problem, mianowicie posiadam Navi 4:3 SA 609 MK III i wszystko ładnie pięknie by było, ALE nie mam zmieniarki a Panel jest na nieszczęsne kasety. Fabryczna zmieniarka odpada. Jest opcja zakupu interfejsu emulatora zmieniarki, ale ponad 400zł to ja wole wlać do baku. Auto (E46) jest z końca 2000 roku i podobno nie miało być opcji podłączenia aux w samochodach przed 09/2002. Mam tuner Becker BM24 i jak się okazało jest wejście pod aux, jednak jeszcze go nie testowałem choć kabel mam już przygotowany. Grzebiąc jednak w czeluściach bagażnika doszedłem do wniosku, że można by sobie taki emulator zmieniarki zrobić samemu przy niewielkim nakładzie kosztów, a zależy mi żeby było wejście pod USB. Nie ma problemu z kablem sygnałowym głośnikowym, bo de facto jest on taki sam jak aux, tylko wpięty w inne piny. Wszystko ładnie pięknie, ale pojawia się problem. Jak wiadomo sam kabel z mini jackiem nie wystarczy aby emulować zmieniarke bo musi być jeszcze sygnałowy K-line, bo mp3 mają swoje zasilanie, a o USB się będę później martwił. I tu pytanie a propos właśnie kabla sygnałowego K-line - gdzie i jak go podłączyć aby panel dostał informację o tym, że zmieniarka jest podłączona (uaktywnienie CD Mode)? Kabel sygnałowy głośnikowy mam, mptrójki, telefony i inne odtwarzacze maja swoje zasilanie, wiec problem rozwiązany, pozostaje tylko K-line. Jak i gdzie go podłączyć?

0 2
  • Pomocny post
    #2 12 Paź 2009 07:11
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Tuner BM24 w wersji europejskiej nie ma wcale wejścia AUX .AUX ma tylko BM54 po 2004 r i to nie każdy.W BM24 można przeciąć tor audio i się wpiąć w szereg w kable , które idą od przodu od monitora jako sygnal audio z kasety.

0
  • #3 12 Paź 2009 10:14
    MIKUr1
    Poziom 9  

Dziś się będę z tym bawił i zobaczę. Rozpiska pinów ewidentnie wskazuje, ze aux tam jest. Jedyne co może się stać to nie być aktywny na panelu. No więc teraz co dalej z tą zmieniarką i K-line?

Kolega miał racje. Wejście na aux jest, jednak radio go nie obsługuje. Podłączyłem pod tape i śmiga, ale jest jeden problem - na telefonie byla głośność max i na radiu również a mimo wszystko grało dość cicho. Jaka może być przyczyna?

0
  Szukaj w 5mln produktów