Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączenie trybu BRIDGE we wzmacniaczu samochodowym. Jak?

Radek_CB 11 Paź 2009 22:47 4036 4
  • #1 11 Paź 2009 22:47
    Radek_CB
    Poziom 13  

Witam. Posiadam wzmacniacz samochodowy Jet Sound JS 6100 i mój problem polega na tym, że nie mogę uzyskać efektu Quadro czyli pseudokwadrofonii, które uzyskuje się poprzez podłączenie głośników pomiędzy dwoma "plusami" na wyjściu wzmacniacza. A akurat jak podłączam głośnik pomiędzy tymi dwoma "plusami" to tam jest wyjście zmostkowane no i nie mam efektu kwadrofonii ... Co mam zrobić aby wyłączyć to zmostkowanie?
    Jak będą potrzebne zdjęcia wzmacniacza to mówcie a postaram się je wykonać . Pozdrawiam :)

0 4
  • #2 12 Paź 2009 01:44
    elek77
    Poziom 24  

Popatrz sobie np. tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic982242.html
    Mostkowanie (bridged) jest możliwe po odpowiednim podłączeniu głośnika oraz ustawieniu przełącznika trybu pracy. W innym przypadku (bez przełączania) powinieneś mieć na wyjściu to co chcesz uzyskać. Będzie to tylko namiastka efektu surround a nie quadro, widziana przeze mnie w jakimś starym egzemplarzu Radioelektronika, kiedy nikomu nie śniło się o Dolby Digital i DTS. Głośniki wykorzystywane jako efektowe muszą (o ile pamiętam) mieć większą impedancję niż te normalnie podłączone.

0
  • #3 12 Paź 2009 16:42
    Radek_CB
    Poziom 13  

Już Ci tłumaczę na czym polega u mnie problem. Dodaje rysunek aby rozjaśnić sprawę.
    Wyłączenie trybu BRIDGE we wzmacniaczu samochodowym. Jak?
    W tym wzmacniaczu niestety nie ma przełącznika BRIDGE . No i pomiędzy plusem jednego kanału a plusem drugiego kanału jest na stałe włączony tryb BRIDGE no i przez to nie mam efektu tej pseudokwadrofonii tylko normalnie gra mi w tylnich głośnikach muzyka a nie słychać tej różnicy potencjałów .. ;( Co mam w takiej sytuacji zrobić aby uzyskać ten efekt ??

0
  • #4 12 Paź 2009 21:49
    elek77
    Poziom 24  

Szczerze, to mając tylko ten wzmacniacz (wzmacniacz i radio) darowałbym sobie. Nie planujesz chyba stworzenia na bazie tego wzmacniacza "atrapy" kina domowego? :)

0
  • #5 12 Paź 2009 22:46
    BlueSystem
    Poziom 28  

Mostek (Bridge) to podłączenie + z 1 kanału i - z 2 kanału, a na pewno nie 2x +, więc podłączając 2 plusy głośnik raczej nie powinien w ogóle grać, chyba ze to jakieś inne rozwiązanie, to potrzebna by była instrukcja, ale z mostkiem raczej na pewno jest tak jak napisałem.

0