Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tusze w butlach z allegro.

lizaczczio 23 Wrz 2014 21:40 65328 120
  • #91 23 Wrz 2014 21:40
    shamil
    Poziom 10  

Sprawdziłem w instrukcji serwisowej i pisze, że lc-985 to czarny pigment i kolory barwniki.
    Te tusze OCP rzeczywiście takie dobre? Bo cena w porównaniu do np. proink rozwala.
    Szukam czegoś pewnego co mi dysz nie zapcha, na jakości mi nie zależy i zastanawiam się czy jak skończę jeden kartridż od proink to czy lać go dalej czy zainwestować w coś innego?

• #92 23 Wrz 2014 21:56
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #93 23 Wrz 2014 22:09
    wicy
    Poziom 22  

Sługa WSI napisał:
    Ale jeśli w pojemniku, przewodach czy głowicy zacznie żelować mieszankę tuszów to będzie słabo.

Dlatego ja np. nie zdecydowałem się na podanie barwnika po pigmencie. Trzeba by to zrobić od pierwszego użycia i nie zmieniać potem typu tuszu.

shamil napisał:

Te tusze OCP rzeczywiście takie dobre? Bo cena w porównaniu do np. proink rozwala.

Nie wiem jeszcze - za krótko używam. Opierałem się na różnych opiniach i fakcie, że tusze tanich dostawców zapchały mi 3 głowice w dwóch Canonach. Teraz wolę nie ryzykować.

• #94 24 Wrz 2014 09:26
    shamil
    Poziom 10  

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej że barwnik jest bezpieczniejszy dla głowicy bo bym go wcześniej zalał. Teraz to rzeczywiście strach mieszać z tym proinkiem.
    No chyba, że ktoś ma takie doświadczenia? Czy ktoś zrobił coś takiego żeby po skończeniu atramentu pigmentowego od proink zastosować czarny atrament barwnikowy?

• #95 28 Sty 2015 13:13
    sampler
    Poziom 16  

shamil napisał:

Te tusze OCP rzeczywiście takie dobre?

Po 3 miesiącach używania zestawu poniżej mogę polecić. Kolor po przestoju 2 miesięcy ruszył bez problemu nic nie zatkało. W stosunku do orginałów kolory delikatnie mniej intensywne. Zestaw taki do Canona MP250
    IJ BKP44 IJ C795 IJ Y795 IJ M795

• #96 28 Sty 2015 19:51
    zakamarek
    Poziom 10  

ActivJet to najdroższe tusze z wszystkich zamienników :)
    A sprawdzaliście tusze ORINK? Rewelacja.
    Ja używam do Brothera 152... kupuje od użytkownika asko-oksa
    kolega też kupuje od niego do Epsona.
    A Drukarki Brother się nie uaktualnia. Firma ta co chwile zmienia fire.. w oczipowaniach. Chinole nie nadążają z ich omijaniem :)

• #97 08 Lut 2015 21:52
    plotek5
    Poziom 11  

zakamarek napisał:
    ActivJet to najdroższe tusze z wszystkich zamienników :)

kiedyś usłyszałem rozmowę w punkcie regenerującym tusze, że activejet to najgorsze g****. Osobiście miałem ich jeden toner do drukarki laserowej i potwierdzam: był to chyba najdroższy toner-zamiennik i od początku brudził, sypał się, aż w końcu go wyrzuciłem...

• #98 09 Lut 2015 16:07
    zakamarek
    Poziom 10  

Toner na całym świecie robione są w ten sam sposób.
    Ręczna robota. Czasami mniej czasami bardziej spartańska.
    Tusze jakościowo mają dość dobre ale za ich ceną jakość iść nie może :)

• #99 14 Lip 2015 22:25
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Panowie bardzo proszę o pomoc, bo się gubię. Mam drukarkę HP 1050. Nie mam oryginalnych pojemników został mi jeden - regenerowany czarny. Przestał drukować i gdy wyjąłem go z drukarki, tusz został na pasku elektronicznym. Chce teraz go napełnić, ale nie wiem czy to ma sens? Znalazłem takie firmy z allegro:

LCink
    ProInk
    InkTech
    Sic
    - te są w komplecie czarny + kolor

InkMate 500ml - tylko czarny
    Ten ostatni wydaje się dobrą opcją, ale czy tusz jakości takiej że w lato nie wyschnie

Proszę o opinie.

• #100 18 Lip 2015 22:17
    erwinketa
    Poziom 12  

kuferekczasu napisał:
    Panowie bardzo proszę o pomoc, bo się gubię. Mam drukarkę HP 1050. Nie mam oryginalnych pojemników został mi jeden - regenerowany czarny. Przestał drukować i gdy wyjąłem go z drukarki, tusz został na pasku elektronicznym. Chce teraz go napełnić, ale nie wiem czy to ma sens? Znalazłem takie firmy z allegro:

LCink
    ProInk
    InkTech
    Sic
    - te są w komplecie czarny + kolor

InkMate 500ml - tylko czarny
    Ten ostatni wydaje się dobrą opcją, ale czy tusz jakości takiej że w lato nie wyschnie

Proszę o opinie.

Ja do mojego hp 3525 kupiłem w ciemno tusze inkteca (22zł za 100ml). Jestem bardzo zadowolony z jakości drukowania, co do wysychania tego tuszu nie jestem w stanie się wypowiedzieć, ponieważ drukarka prawie dziennie pracuje:)

• #101 18 Lip 2015 22:23
    kuferekczasu
    Poziom 31  

ALe tam pisze InkTech a nie Inktec....... A gdzie kupiłeś?

• #102 21 Wrz 2015 15:27
    lucrum.cesans
    Poziom 11  

Witam Was serdecznie.

Bardzo proszę Szanownych Forumowiczów o informację jakiej firmy tusz do regeneracji kartridży hp 350/351 warto kupić? Istotne jest by tusz ten nie zasychał w wypadku rzadkiego drukowania. A może kupować zamiennik, one nie będą zasychały?

Mam jeszcze resztkę tuszy oryginalnych, czy muszę je wykorzystać do końca przed uzupełnieniem by nie mieszać?

Przeglądałem aukcje ale nie potrafię nic sensownego wybrać, dlatego proszę tych, którzy już używali i mogą coś polecić:)

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

• #103 21 Wrz 2015 15:36
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Są tusze które można mieszać i są takie które nie można ze starymi resztkami.

Na pewno zasychają gdy są słabej jakości.
    Zamiennik nie będzie zasychał.
    Droższe ale ponoć dobre są tusze OCP, spytaj na agawa.pl

Z tego co mnie poinformował sprzedawca w sklepie gdzie również dolewają, nie poleca zamienników na lato, lecz w innych porach można śmiało skorzystać.
    Co do tuszu pod twoją drukarkę nie wypowiem się, ale dobrą markę na allegro ma LCink, świetna pomoc techniczna.

• #104 21 Wrz 2015 15:43
    wicy
    Poziom 22  

Kupuję OCP z Agawy od dłuższego czasu. Zasychają.
    Po 3-4 uzupełnieniach tuszu w Brother J925DW, głowica przestała drukować wszystkimi dyszami. Dobrze, że szybko kupiłem oryginał - przetkał dysze.
    Z moich obserwacji wszystko zależy od ilości drukowania, ale również od temperatury w pomieszczeniu i wilgotności. Każdy tusz wcześniej czy później zaschnie. Póki co oryginały innobelli sprawują się najlepiej.

• #105 22 Wrz 2015 20:08
    lucrum.cesans
    Poziom 11  

LCink pisze na Alle..., że tusze nie zatykają dysz. Ciekawe czy to prawda:)

• #106 23 Wrz 2015 12:15
    Ibish
    Poziom 10  

A jakie tusze polecicie do EPSON L850 z systemem CISS? Chodzi mi o zamienniki znalazłem kilka firm np. InkSystem (105zł za zestaw 6 kolorów po 100ml) , Partner (zestaw 6 kolorów za 95zł), InkTec około 18zł za butelkę 100ml. Chodzi mi o jak najlepszą jakość tuszu, za komplet 6 tuszy musiał bym zapłacić około 260zł 6 kolorów po 70ml. Drukuję dużo zdjęć wręcz rzadko kiedy drukuję jakieś dokumenty.

• #107 11 Paź 2015 13:47
    lucrum.cesans
    Poziom 11  

A jak z tuszami marki Peach, zasychają?

• #108 22 Mar 2016 16:09
    cooldanek
    Poziom 1  

mateuszj14 napisał:
    Witam
    Potrzebuję jakiś tusz do wkładów HP 901 i nie wiem jaki wybrać.
    Wybrać tusz SIC, LG, Vision Tech(_J_O_K_E_R_ ), C Media, LC Ink? Czy jakiś inny? Doradzicie coś?

Od lat stosuję do tych wkładów tusz SIC i jestem zadowolony. Barwa w porządku, tusz nie zasycha, drukuję rzadko, 1-2 razy w tygodniu a czasem rzadziej.

• #109 24 Mar 2016 19:40
    lucrum.cesans
    Poziom 11  

Drodzy forumowicze,

czy tusze w butlach Activejet różnią się od wkładów dedykowanych tejże firmy? Chodzi mi głównie o tusze do Brothera, np. LC985.

Z góry dziękuję za odpowiedź...

• #110 23 Maj 2016 16:29
    micha91
    Poziom 4  

Jaki tusz w butli mogę użyć do drukarki brother DCP-T500W ?
    Na allegro znalazłem jakąś firmę Max ink ale nie miałem nigdy z nią do czynienia

• #111 23 Maj 2016 22:08
    krakarak
    Poziom 39  

Tusze ActiveJet kupiłem 2 razy w butlach oraz jako kartridże i postanowiłem sobie - nigdy więcej wyrzucania pieniędzy w błoto!

• #112 03 Cze 2016 14:11
    lucrum.cesans
    Poziom 11  

krakarak napisał:
    Tusze ActiveJet kupiłem 2 razy w butlach oraz jako kartridże i postanowiłem sobie - nigdy więcej wyrzucania pieniędzy w błoto!

A co konkretnie było z nimi nie tak?
    W rodzinie używa się kartridży ActiveJeta od lat w Brotherach i zawsze działały bardzo dobrze. Co prawda było to drukowanie typowo biurowe, żadne zdjęcia na papierze do zdjęć, ale do tego nie było żadnych zastrzeżeń...

• #113 19 Cze 2016 18:35
    Matylda_26
    Poziom 12  

Kupiliśmy ostatnio tusz w butlach od ProInk z allegro. Sprzedawca zapewniał, że nie będą zasychać. Nasza drukarka to Lexmark S305. I wiecie co? Tusz co drugi dzień zasycha. Przed każdym drukowaniem trzeba wyciągnąć głowicę i polać płynem do udrażniania lub aby nie było problemu codziennie drukować stronę testową (sprawdzone). Sprzedawca umywa ręce. Czy na dzień dzisiejszy poleca ktoś dobre tusze w butlach do tych drukarek? Bo to co kupiliśmy z mężem to nadaje się do śmietnika.

• #114 03 Lip 2016 13:37
    as-2
    Poziom 11  

Witam
    Mam inny pomysł naczytałem się dużo o waszych kłopotach z doborem tuszy dobrej, jakości zwłaszcza czarnego
    Może używać oryginalnego tuszu Brother BT6000BK kupowanego w butlach jest tam 100ml za 30zł nie jest to wygórowana cena jak na oryginał z tym, że nie wiem czy jest kompatybilny z wszystkimi brotherami
    Mam drukarkę MCF-j5620DW kupiłem wieczne kartridże i jestem na etapie szukania najlepszego tuszu
    Pewnie już ktoś wpadł na taki pomysł przede mną
    Co o tym sądzicie?

--------------------------------------------------------------------------------

Widzę, że nikt nie podłapał tematu szkoda …
    Pozdrawiam wszystkich

• #115 14 Lip 2016 15:07
    coolterman
    Poziom 1  

Witam, podłączę się pod temat.
    Posiadam drukarkę HP DeskJet 5525 na tusze 655, do tej pory korzystałem z oryginalnych tuszy, jednak teraz będę drukował sporo materiałów i chciałbym obniżyć koszty, w internecie można znaleźć wiele ofert wiecznych kartidży jak i systemów ciss, czy ta drukarka wytrzyma wydrukowanie kilku czy kilkunastu tysięcy stron? Czy raczej nie warto inwestować.
    Jeśli warto to które rozwiązanie lepiej wybrać kartidże, czy ciss? Polecacie jakiegoś producenta?

• #116 14 Lip 2016 15:14
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Moim zdaniem sprawdz komentarze firm na allegro, zwłaszcza tych które same produkują i napełniają, a także mają fachową pomoc. Na pewno wydajnośc nie będzie porywająca, bo największym problemem ich jest zasychanie, wiem że w lato nawet fachowe firmy które regenerują nie biora się za to, bo nie warto.

• #117 31 Gru 2016 23:43
    thornlab
    Poziom 10  

Witam,

I ja się do tematu podepnę. Posiadam drukarkę Brother DCP-J515W. Kupowałem ją z myślą drukowania dokumentów... Do pierwszego wydrukowanego zdjęcia z mojego Nikona D3000... Teraz to głównie zdjęcia drukuję. Mam ją 5 lat, i nawet jednego dnia drukowałem na niej 3000 stron a do tej pory działa. Jak wiadomo drukowanie zdjęć pochłania ogromne ilości tuszu. Po startowym wkładzie bazowałem na zamiennikach ActiveJet - aż do dziś. Zakupiłem zestaw wiecznych wkładów z tuszami BARVA Link.
    I teraz mam wątpliwość co do lania czarnego tuszu barwnikowego. Instrukcja podaje, że czerń jest drukowana tuszem pigmentowym. Niby czarny ActiveJet jest pigmentowy, ale w to trudno mi uwierzyć, jak widzę czerń przez ten tusz generowaną. Niestety nie pamiętam już jak było na oryginale... Dam znać jak się to wszystko zachowuje. Drukarka ma już 5 lat i jest tak eksploatowana, że aż dziwi mnie, że jeszcze działa (pisząc ten post wypycham 79 zdjęć 10x15). Następne będą w kolejce - 79 w formacie A4 i kolejne 79 w 10x15. Co do ActiveJet to zauważyłem, że żółte tusze, kupione w różnych odstępach czasu, się różnią głębokością żółci. Te kupione niedawno są mniej żółte. Czyżby ActiveJet zaczął iść już na zasadzie: zdobyłem klientów to teraz mogę pojechać na jakości... To mnie pchnęło w kierunku zmian. Martwię się jednak o głowicę... Do tego zastanawia mnie oryginalny BT6000BK. Czy pasowałby do mojej plujki? Na pewno napiszę jak przetestuję tusze, o których wspomniałem. Firma wydaje się być OK - istnieje, co prawda na Ukrainie, ale to może być jakaś rozsądna alternatywa dla wszechobecnej garażowej produkcji. Niestety nie szarpnę się na profesjonalną drukarkę fotograficzną bo kosztuje koszmarne pieniądze a ja na tym nie zarabiam - pluję zdjęcia głównie dla mojej najbliższej rodzinki. Co do samej drukarki, to uważam, że jest genialna - żadnych chipów i innych utrudniających życie cudów, zdjęcia też całkiem znośne (tu sporo zależy od tuszu, papieru i profilu). Papier kupuję tu:
    Link
    Jak na razie jestem zadowolony (satin, metalik są w porządku, mat będę testował, a wysokopołyskowy na podłożu PE też polecam) - to żadna reklama, bo oryginalnych papierów Brother też używam. Wszystko zależy od tego dla kogo i co drukuję.

Pozdrawiam wszystkich dzielących się wiedzą forumowiczów!!!

• #118 02 Sty 2017 21:16
    Bertex18
    Poziom 8  

A ja chciałbym zapytać jakie tusze zakupić do wkładów LC121 ? Do DCP-J552DW

• #119 02 Sty 2017 21:28
    thornlab
    Poziom 10  

A do mnie właśnie dotarły tusze BARWA. Wlałem tusz żółty do zasobnika (bo właśnie żółtego przy druku zdjęć mi najszybciej ubywa), wypłukałem głowicę, wydrukowałem całą żółtą stronę w jakości fotograficznej i jak na razie jest OK. Zakup jest jak najbardziej opłacalny. Teraz nawet nie będę myślał o oszczędzaniu bo i po co.

• #120 10 Sty 2017 17:37
    thornlab
    Poziom 10  

Na wspomnianych przeze mnie tuszach BARVA poleciało już sporo wydruków (80 zdjęć na formacie A4). Niestety nie można podczas drukowania używać starych wkładów z tuszami i nowych. Ja część zdjęć musiałem drukować od nowa. Należy całkowicie opróżnić głowicę drukującą ze starego tuszu, przepłukać nowym i dopiero wtedy drukować. Tusze są całkiem OK. Niestety nie mam porównania bo nie mam zdjęć drukowanych na oryginalnych tuszach. Same wieczne wkłady są trochę denerwujące - następna drukarka będzie już z systemem CISS. Jak znajdę chwilę to wydrukuję jakieś zdjęcie z sieci, zeskanuję i wyślę na forum.