Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym mozna zdeasemblowac plik bin ?

31 Gru 2002 20:35 2859 9
  • Poziom 17  
    Mam Siemensa C35, chcialbym wyciagnac z niego soft, dostaje plik bin i chcialbym go zdeasemblowac, zeby zobaczyc jak to dziala. Moze nawet moglbym cos dopisac do kodu, wie ktos na jakim procesorze to pracuje, czym to zdeasemblowac a pozniej skompilowac ?
    Bawil sie ktos w ten sposob ?

Pozdrawiam
    Janusz
  • Spec od GSM
    nazwa jest na procesorze, ale nie wiem czy znajdziesz deassembler. Najpierw musisz znaleźć dokumentacje tego procesora, opisy rejestrów, przerwania i zarządzanie pamiecia (adresy, ROM itd). Cieżko bedzie to zdobyć.
  • Poziom 17  
    Chcesz powiedziec dziur, ze nikt sie raczej w to nie bawi?
    Moze ktos ma jakis link do stronek o takiej tematyce ?

Pozdrawiam
    Janusz
  • Spec od GSM
    sa to procki produkowane tylko dla potrzeb siemensa i majace wykonywac okreslone funkcje (tel.GSM) Nie sa to typowe procki majace szerokie zastosowanie takie jak np robi Atmel (te rozne riskowe cuda jak np AT90S8515) czy inne np PIC-i itd. Te maja dokumentacje do sciagniecia, a nawet całe kombajny pod windows assemblujace i deasemblujace. Napisano nawet komilator basic pod te atmele. Ale ten siemensowy procek? W siemensie napewno maja hehe ale kto to wyciagnie?
  • Poziom 17  
    Rozumiem doskonale.
    Dzieki

Pozdrawiam
    Janusz
  • Spec od GSM
    jak bys cos dorwał to krzyknij bede cie meczył. Pozdro
  • Poziom 17  
    Namierzylem stronke
    http://www.inside-gsm.com/Siemens/C35i/Inside...scription_C35i/sim_side_description_c35i.html

i stoi tam, ze na pokladzie C35 (bo takiego mam, wiec moge sie nim bawic) znajduje sie "Infineon E-GOLD PMB2851E" jako "GSM Baseband controller and DSP". Ale w opisie tego telefonu jest napisane jak byk "It is based on a 16bit chipset (80C166)". Moje pytanie:
    1) czy ten chipset 80C166 to wlasnie ten PMB2851E ?
    2) czy to on wykonuje program zawarty w pamieci FLASH telefonu?
    3) czy jak sie bede bawil pamiecia to nie skasuje bootloadera?
    4) czym sciagnac pamiec aby moc ja pozniej (ewentualnie) wgrac po (nieudanych) kombinacjach z pamiecia?

Pozdrawiam
    Janusz
  • Spec od GSM
    Infineon E-GOLD - to CPU, flash moze byc 1 lub 2, zalezy od płyty. Boot jest we fleszu a podczas fleszowania jest zaciagany nie z pamieci tylko z zewnątrz. (z kompa) Zgraj UNISIEMENSEM program autorstwa max-rfon
  • Poziom 17  
    Jezeli w pamieci FLASH znajduje sie program wykonywalny dla procka, to co znajduje sie w pamieci EEPROM? Jakies ustawienia uzytkownika? Ksiazka adresowa? Cos jeszcze?
    Obczailem, ze ten INFINON to na 100% 80C166 ale jakos mam problemy ze znalezieniem disassemblera.
    Jezel fon posiada pamiec w 2 kosciach to UNISIMENSem sciagne caly program bez wchodzenia w szczegoly?

Otrzymalem na forum Siemens Battery Tool ale nie mam pojecia jak go obsuzyc, sa tam jedynie jakies dziewne cyferki!

Pozdrawiam
    Janusz
  • Spec od GSM
    unisiemens zgra wszystko jak sa 2 flersze to 2, jak 1 duzy to cała jego zawartosc. W eepromie (emulowanym ) jest sp-lock area, Mapa IMEI, ustawienia usera (ostatnie połaczenia pierdoły...) Deassemblera poszukaj na stronie producenta, moze bedzie. Najważniejsza jest jednak dokumentacja od tego procka. Dam ci plik deassemblowany np od atmela 90s8515 i dopuki nic nie wiesz o rejestrach, przerwaniach funkcjach, to nic ci to nie powie. To nie to samo co zwykły assembler pod procka jaki jest w PC. (X86)