Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolot ciepłego powietrza do filtra astra f

opelastra1992 12 Paź 2009 09:35 5096 3
  • #1 12 Paź 2009 09:35
    opelastra1992
    Poziom 11  

Witam mam Astre F z silnikiem C14NZ zainstalowaną mam tam instalacje BRC mam dość duże spalanie ok 11litrów, gazownik powiedział że nie działa mi termostat w tej puszcze filtra powietrza, a zarazem leci przez cały czas ciepłe powietrze proszę powiedzieć czy jeśli ściągnę rurę która leci od kolektora wydechowego to czy zmieni się spalanie??? i według mnie auto powinno być mocniejsze silnik bardziej elastyczny bo dla silnika zimne powietrze jest korzystniejsze ?? Proszę mi doradzić co zrobić nie chce wymieniać tej całej puszki z tym termostatem ponieważ nie bardzo się opłaci do auta z roku 95 pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odp

0 3
  • #2 12 Paź 2009 09:41
    maszan
    Poziom 23  

Zblokuj termostat w pozycji tylko zimne.Zapewne nabawisz sie gasniecia przy wysprzeglaniu/dojezdzie do skrzyzowan bo tam dolot ma ladny dodmuch powietrza, wiec bedziesz cos musial pokombinowac zeby nie dmuchalo bezposrednio. Mozna tez podpiac kompensacje(pewnie reduktor AT90E wiec ma otwor do tego przystosowany).

0
  • #3 12 Paź 2009 09:47
    opelastra1992
    Poziom 11  

ja mam przedni dolot od chłodnicy z atrapy ściągnięty i mi nie gaśnie ale chodzi o ten drugi dolot co idzie nim ciepłe powietrze czy jeśli ściągnę tą rure czy będzie dobrze i czy spalanie się zmniejszy??? albo ten termostat jak go zablokować??

0
  • #4 12 Paź 2009 22:46
    maszan
    Poziom 23  

Czy sie zmniejszy ?powinno bo zimne powietrze daje lepsze napelnienie cylindrow przy rownoczesnym mniejszym otwarciu przepustnicy, a to sie przelozy na spalanie.Termostat musisz sam oblookac jak jest polozona klapka gdy zasysa zimne powietrze i w taki polozeniu go zablokowac np. dlugim wkretem

0