Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

omvl dreem XXI - rozregulowanie na bezynie

12 Paź 2009 10:02 2675 11
  • Poziom 9  
    witam,

Posiadam Astrę II 1,6 16V z omvl dreem XXI. Po ostatnim czyszczeniu (zrzucał na na benzynę przy wyższych obrotach) pojawił się problem braku mocy na benzynie (zwłaszcza na niskich obrotach). Jeżeli jednak pojeżdżę trochę na benzynie problem znika. Po przejściu na gaz znowu się pojawia. Jeździłem do serwisu, ale nie pomogło.
    Doradzano mi wymianę rozdzielacza. Czy to jedyna droga?
  • Poziom 15  
    witam. masz najprawdopodobniej źle skalibrowana instalacje i dlatego rozjeżdża benzynę. poprawne ustawienie gazu powinno rozwiązac problem
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    komputer benzyny ma zdolność autoadaptacji do paliwa o różnych właściwościach. Ponieważ w wyniku "czyszczenia" instalacji lpg doszło do jej rozregulowania (np. zmiany ciśnienia reduktora lub jego uszkodzenia) ,komputer benzynowy zaadaptował swoje parametry (kąt wyprzedzenia zapłonu, czasy wtrysku) do nowych warunków zasilania gazem , które okazują sie zupełnie nieodpowiednie dla zasilania benzyną.
    Prawidłowo działająca i wyregulowana instalacja gazowa nie uruchamia autoadaptacji, czyli inaczej mówiąc komputer benzynowy nie zauważa że jest zasilany gazem.
    trzeba przeprowadzić cały proces konfiguracji instalacji lpg lub naprawić/wymienic uszkodzone elementy.
  • Poziom 9  
    Dzięki za radę, ale:
    Już byłem 2 razy na regulacji u mojego gazownika, ale nic to nie dało. Polegało to głównie na zmniejszaniu dawki gazu "na dole" obrotów i odesłania do fachowca od komputera benzynowego (ten powiedział, że jak komputer wraca do dobrego ustawienia to jest dobry i nie ma co w nim grzebać). Teraz pojawiła się więc koncepcja wymiany listwy na nową, gdyż stara się ponoć mogła wyrobić na gniazdach. Stąd moje pytanie na forum.
  • Poziom 27  
    masz racje mogla, ale gazownik powinien to wychwycić
  • Poziom 34  
    spróbuj sam zrobić autokonfigurację, będzie pewniej. Gazownik zanadto zubożył mieszankę i teraz udaje świętego. Nic tu na czuje nie ureguluje, bez OBDII czy sondy szerokopasmowej albo i hamowni.
    Czy są jakies inne objawy : gaśnięcie , falkowanie obrotów, wypadanie zapłonów na gazie ? To by mogły być objawy zużycia wtryskiwaczy.
    Jeśli wymianiać na nowe to polecam magic jet, w zakładce sterownika trzeba wybać matrix.
  • Poziom 11  
    Tak jak kolega już wcześniej pisał,żle wyregulowane lpg.Komp pb dokonuje samoadaptacji.Dostosowuje swoje mapy do paliwa którego częściej używasz.Trzeba jeszcze raz dokładnie przejrzeć instalacje lpg.Coś musiałeś nieświadomie przestawić podczas czyszczenia, szczególnie jeśli wszystko było ok przed czyszczeniem.Podaj więcej szczegółów,np.co rozbierałeś?
  • Poziom 9  
    Jestem laikiem. Czy auto konfigurację mogę zrobić sam bez podłączenia do kompa?
  • Poziom 34  
    oczywiście że nie . Musisz mieć interfejs , program i komputer. Autokonfiguracja to proces nadzorowany przez program, nalezy wykonywać polecenia wyświetlane na ekranie. Sprawa jest banalnie prosta, ale sprzęt misisz mieć :D
  • Poziom 9  
    Czy do omvl dreem XXI można wstawić magic jety? Ponoć wcześniejsze wersje nie obsługują. Jeśli tak, to czy mozna upgradować softa?
  • Poziom 34  
    nie wiem czy jest jakis nowszy soft do dream XXI bez literki N (taki masz sterownik?) , ale nie widzę problemu aby zmodyfikować isteniejącą mapę dla wtrysku fast pod potrzeby magic jet. Musisz jednak mieć soft z mapami . Wtedy wchdzi w edycje mapy i zmieniach ją jak na obrazku. Potem autokonfiguracja i weryfikacja średnicy dysz
    omvl dreem XXI - rozregulowanie na bezynie
  • Poziom 9  
    Dopisuję zakończenie historii.
    Niestety wymiana listwy na plastikową nic nie dała. Wróciłem do starej metalowej.
    Wkurzyłem się na to i zająłem się sprawą dalej sam.
    Zakupiłem kabelek w internecie, ściągnąłem softa z łatką z mapami.
    Po kalibracji ująłem po 10 na trzech pierwszych wierszach mapy. Trochę lepiej, ale nie nie całkiem. Ująłem po 10 na trzech pierwszych kolumnach i ... działa. Oba kompy zgrały się i problem ustał.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc, pzdr.