Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dreambox 500, jak wrzucić newcmd5.25?

toto80 12 Oct 2009 13:42 28365 7
Computer Controls
 • #1
  toto80
  Level 14  
  może mi ktoś wytłumaczyć jak ręcznie wrzucić do dm500 newcamd 5.25??,czy jest jakieś image gdzie mogę to pobrać ?
 • Computer Controls
 • #2
  agorny
  Level 24  
  Jaki image masz w tej chwili? Binarkę wgrywasz do dreama, do tego konfig i tyle. Napisz z czym masz problem.
 • Computer Controls
 • #3
  studisat
  Tube radio receivers specialist
  Pierwsze pytanie po co Tobie taka staroć (od dawna zarzucony projekt) jak newcamd?

  Jeśli upierasz się przy parze softcam + cardserver to jako drugi polecam NewCS.
  Wersje 1.65 albo ostatnia 1.67. Jako softcam może być zapomniany już Evocamd 2.14 lub nowszy lub mgcamd 1.31.

  Inna możliwość to instalacja CCCam. Ona sam wystarczy do obsługi karty w czytniku.
  Szczerze go polecam.

  Instalacja - problemem mogą być modyfikowane enigmy pod kątem własnych menu różnych grup (IHAD Gemini, RuDream, SifTEam, PLI ...).

  Polecam pobranie sobie np.ostatniego Gemini dla DM500 a potem sciagnąć z zarówno CCCam jaki komplet plików konfiguracyjnych dla CCCam. Wybierasz z niebieskiego panela CCCam bez żadnego cardservera i musi zadziałać np. z karta Cyfry+ bez konieczności edytowania pliku konfiguracyjnego CCCam.

  Skąd wziąść Gemini? Strona www.i-have-a-dreambox.com. Trzeba się zarejestrować - rejestracja jest darmowa i bez ograniczeń. Konta pocztowego nie zaleją spamem. To jest strona domowa IHAD Gemini. Odradzam bezsensowne błąkanie się uploadach i stronach jak Laki. Pewnie z takich miejsc dowiedziałeś o newcamd 5.25 - szkoda że tak o kilka lat nieaktualne... Na podanym adresie masz zawsze najbardziej aktualne image i najnowsze dodatki.

  Pliki do pobrania masz pod przyciskiem Database.

  A teraz image Gemini dla DM500 -> Dreambox - Images DM500 | The Gemini Project
  Ostatnia wersja to 4.60 MaxVar (maksymalna wolna przestrzeń w /var - bez zbędnych wodotrysków - istotne dla DM500).

  SofCAM pobierzesz z The Gemini Project SoftCAM/Config DM500/600PVR/56xx/7000/7020 | SofCAM's. Z tego miejsca pobierz CCcam 2.1.2 - Complete

  A pliki konfiguracyjne dla softcamu pobierzesz z The Gemini Project SoftCAM/Config DM500/600PVR/56xx/7000/7020 | Config. dla CCCam 2.1.2 będzie to: CCcam-Config (19.07.2009)


  Image instalujesz za pomocą DreamUp. Po wgraniu image uruchamiasz Dreamboxa. Jak wystartuje będziesz poproszony o skonfigurowanie. Możesz to pominąć. Wybierz jedynie język (angielski) i ustaw strefę czasową (GMT+1 -Warsaw...). Konfigurację anten na razie daruj sobie. Skonfiguruj koniecznie parametry sieci.

  Jak już masz skonfigurowaną sieć to za pomocą FTP wgrywasz plik z CCCam'em do katalogu /tmp Z niebieskiego panela wybierasz funkcję instalowania manualnego jak dobrze pamiętam. Potwierdzasz. Pliki instalowanego pakietu jak dobrze pamiętam są usuwane. To samo robisz z plikami konfiguracyjnymi CCCam'a. Po zainstalowaniu CCCam'a i plików konfiguracyjnych tez niebieskiego panelu wybierasz EMU/softCAM - ma być SAM CCCam 2.1.2. Po kilku sekundach się uruchomi.

  Teraz możesz się zabrać za konfiguracje anteny, wgranie listy kanałów itp...


  W innym przypadku - no cóż trzeba załadować pliki z pakietu instalacyjnego do tunera. Rozpakować archiwum (tar albo 'sztuczka' typu gzip -cd <nazwa_pliku> | tar xvf - )- postąpić zgodnie z opisem. Wyedytować plik konfiguracyjny, Pamiętaj o atrybutach pliku CCCama - ftp nie przenosi atrybutów!!!! Bez atrybutu x programu nie da się uruchomić. Dla kontroli możesz z poziomu linii komend uruchomić cccam. To dobre dla sprawdzenia pliku konfiguracyjnego.

  A jak podpiąć to do automatycznego uruchamiania. Albo modyfikujesz skrypt /usr/bin/enigma.sh albo modyfikujesz skrypt startowy /etc/init.d/dcamd. Jeśli choć trochę znasz linuxa to poradzisz sobie bezproblemowo. Możliwości jest wiele.

  Ja polecam skorzystanie z Gemini - bezproblemowa instalacja. Przyjdzie czas na przyjrzenie się szczegółom....
 • #4
  toto80
  Level 14  
  sorrki może żle się wyraziłem,ja nie będe udostępniał,tylko ktoś udostępnił na tym protokole newcamd 5.25,i nie wiem jak wszystko ustawić :-(
 • #5
  studisat
  Tube radio receivers specialist
  toto80 wrote:
  sorrki może źle się wyraziłem,ja nie będe udostępniał,tylko ktoś udostępnił na tym protokole newcamd 5.25,i nie wiem jak wszystko ustawić :-(


  To co pisałem nie miało nic na celu udostępniania. Po prostu to wystarcza do odbioru (oraz i do ustępniania także - CCCamy śie świetnie nadaje - lepsza kontrola, więcej protkołów...)

  No ale jeśli chodzi o protokół newcamd to w zasadzie każdy softcam umie się dogadać z nim.
  W odróżnieniu od samego software;u to protokół żyje i ma się jeszcze dobrze. NewCS od samego początku wykorzystywał protokół newcamd.

  Zapewne Twój znajomy ma znacznie nowszy cardserver niż newcamd.

  CCCam dogaduje się z newcamd. Pobierz pełny pakiet CCCam'a i masz tam domyślny plik konfiguracyjny z wieloma bogatymi w treść komentarzami. Dopisujesz do pliku konfiguracyjnego tylko źródła z serwerami newcamd i po kłopocie.
 • #6
  pandaga
  Level 2  
  Podpinam sie pod temat.
  Zakupilem Dreamboxa600. Czy zadziala na ním karta cyfry+ jesli zainstaluje opisane tu image i cam?

  /pandaga
 • #7
  studisat
  Tube radio receivers specialist
  Tak zadziała.
  Polecam CCCam'a 2.1.2. Samego bez cardservera (bo i po co jeśli CCam odczytuje karty podłączone do tunera)

  Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

  I krótka informacja o konfiguracji CCCam'a....

  Opcja F - czyni z Twojego CCCam zasób dostępny dla innych. Za pomocą F określasz kto i do czego ma dostęp z kart (lokalnych czy zdalnych) obsługiwanych przez Twój CCCam. CCCam jest też routerem pomiędzy klientami i serwerami CCCam.
  Definicji tyle ilu klientów chcesz mieć.
  Dla domowego zastosowania wystarczą tylko następujące parametry - nazwa konta (login), hasło, uphops, czy korzystać ma z Twojego EMU, czy ma podsyłać EMM'y i adres IP.
  uphops - O co biega - no CCCam może routować zapytania. Zero oznacza korzystanie tylko z kart podłączonych bezpośrednio do Twojego CCCama (czyli kart w czytnikach Twojego tunera)
  Czyli uphos 0 również dla domowego sharingu. Korzystanie z EMU - zbędne - nie piratujemy, korzystamy z legalnych kart. EMM'y - niech przechodzą - nie zaszkodzi, czlyi 1. Adres IP np. 192.168.1.16. Czyli:
  F: cccam cccam 0 0 1 192.168.1.16
  Jeśli nie masz innego tunera w domu, który miałby współdzielić kartę cyfry+ nie definiujesz żadnej opcji F.
  Inne parametry opisane w komentarzach.

  Opcja C - To poinformowanie CCCama że ma być klientem innego CCCama który jest serwerem. Np. Masz dwa tunery. W jednym jest karta Cyfry+ a w drugim np. TNK.
  Struktura definicji - adres IP, konto, hasło i opcja czy chcesz skorzystać z EMU ze zdalnego CCCama. Do ilu serwerów CCCam'a chcesz się podłączyć - tyle opcji C.
  Jeśli masz drugi tuner w domu a na nim CCCam i w jego slocie kartę innego nadawcy, a adres IP tego drugiego tunera to 192.168.1.16 to możesz sobie dodać:
  C: 192.168.1.16 12000 cccam cccam no
  Jeśli nie masz innego tunera w domu. który miałby wsadozną kartę z której chcesz korzystać, to nie definiujesz żadnej opcji C.
  Parametr yes na końcu to prośba o korzystanie z EMU drugiego tunera/CCCam'a. Obecnie EMU to przeżytek a ponadto to piractwo... Dla kart legalnych nie potrzebujesz EMU. Czyli no. Jasne?

  N, R, L, G - To dla łączenia się z cardserverami czy gbox'em. Nie masz potrzeby korzystania z cardservera a połączenie się z innym softcamem czy z siecią gbox wykracza poza regulamin tego forum.
  Dla korzystania na Twoim tunerze z karty Cyfry+ oraz dla współdzielenia karty z drugim tunerem w Twoim mieszkaniu te opcje są zbędne.

  SERVER LISTEN PORT - Port na którym nasłuchuje CCCam. Jeśli nie podłączasz innego tunera to możesz wyłączyć funckję serwera CCCam'a poprzez podanie 0 jako numeru portu.
  Jeśli chcesz mieć współdzielenie karty dla drugiego tunera w Twoim mieszkaniu to nie definiuj tej opcji - domyślna wartość numeru portu jest OK.

  SHOW EXTENEDED CLIENT INFO - Nie masz podłączonych wielu korzystających z Twoich kart. Więc nie ma sensu definiować tej opcji.

  CCCam ma bardzo użyteczny interfejs administracyjny dostępny poprzez telnet lub przeglądarkę WWW. Można sobie np sprawdzić stan uprawnień na karcie, sterować pracą CCCama. Warto mieć dostęp do tej funkcjonalności.
  Dlatego zdefiniuj poniższe opcje:
  ALLOW TELNETINFO: yes
  ALLOW WEBINFO: yes

  WEBINFO USERNAME, WEBINFO PASSWORD - Konto i hasło do zalogowania się do usługi informacyjnej o tym co robi CCCam za pomocą przeglądarki WWW. Proponuję użyć poniższych linii:
  WEBINFO USERNAME : cccam
  WEBINFO PASSWORD : cccam

  TELNETINFO USERNAME, TELNETINFO PASSWORD - Konto i hasło do zalogowania się do usługi informacyjnej o tym co robi CCCam za pomocą telnet'u. Proponuję użyć poniższych linii:
  TELNETINFO USERNAME : cccam
  TELNETINFO PASSWORD : cccam


  TELNETINFO, WEBINFO - Zmiana portów na którym nasłuchuje usługa informacyjna o tym co robi CCCam. Proponuję użyć poniższych:
  TELNETINFO LISTEN PORT : 16000
  WEBINFO LISTEN PORT : 8080
  Jeśli adres IP twojego tunera to 192.168.1.15 to w przeglądarce wpisujesz http://192.168.1.15:8080/ a jak chcesz się połączyć telnetem to w linii komend windows'a (linux'a) piszesz komendę: telnet 192.168.1.15 16000

  ZAP OSD TIME - Przez ile sekund będzie wyświetlane okno informujące o dekodowaniu kanału (system, klucz, provider, slot, timing). Proponuję ustawić 3 sekundy, czyli
  ZAP OSD TIME : 3

  OSD USERNAME, OSD PASSWORD - Konto i hasło aby się CCCam zalogował do Enigmy (domyślnie root i dreambox - chyba zę zmieniłeś sobie hasełko) . Za pomocą tego konta i hasła CCCAm informuje o tm jakie systemy kodowania są wykorzystywane na oglądanym kanale i jaki system jest użyty do dekodowania. To dla tych fajnych ikonek symbolizujących Seca, Viacces, Conax ... (konto zdefiniowane w systemie tunera)

  OSD PORT 80 - Wartość domyślna (80) do pozostawienia. Za pomocą tego portu CCCAm informuje o tym jakie systemy kodowania są wykorzystywane na oglądanym kanale i jaki system jest użyty do dekodowania. To dla tych fajnych ikonek symbolizujących Seca, Viacces, Conax ... Enigma domyślnie słucha na porcie 80.

  SERIAL READER - Nie podłączasz czytnika Phoenix poprzez COM na USB lub port COM. Nie ustawiaj tej opcji - po co CCCam ma tracić czas na próbę odczytania czegoś czego nie ma?

  SMARTCARD WRITE DELAY - No masz co najwyżej dwa czytniki. Jedna kartę, może dwie naraz w porywach. Nie ustawiaj więc tej opcji.

  SMARTCARD CLOCK FREQUENCY - To opcja pozwalająca zmienić taktowanie karty. Dla nawet współdzielenia na dwa tunery nie ma potrzeby zmieniać taktowania karty.
  Dodam nowe karty mają mechanizmy zabezpieczenia sie przez podkręceniem zegara taktującego. Czyli nie definiuj tej opcji.

  SHOW TIMING - Jeśli używasz Enigmy niemodyfikowanej (original image lub 'niegrzebane' CVS) to ona nie ma okna z informacją o timingu odebrania ECM'a. Jeśli potrzebujesz tego to włącz. Dla rozbudowanych wersji Enigmy to tylko niepotrzebne powielenie tej samej informacji. (domyślnie jest: off)

  MINI OSD - Jeśli używasz Enigmy niemodyfikowanej to ona nie ma okna z informacją o kodowaniu. Jeśli potrzebujesz tego to włącz. Dla rozbudowanych wersji Enigmy to tlyko niepotrzebne powielenie tej samej informacji. (domyślnie jest: off)

  DEGUG - Jak masz wiedzę i ciekawość może sobie szczegółowo podejrzeć działanie CCCama. Dla normalnego używania nie włączać! (domyślnie jest: off)

  NEWCAMD CONF - Nie rozdajesz swojej karty po protokole newcamd (bo nie masz takiej potrzeby). Czyli wyłączasz tę opcję (domyślnie jest: off). Po co ma CCCam analizować plik konfiguracyjny newcamd?

  B: To blocker. Karty w czytnikach wewnętrznych 'maja nazwy' /dev/sci0, /dev/sci1 itd... Opcja blockera opisane w komentarzach. Dla każdego slotu z przyporządkowaną do niego kartą oddzielna definicja. Normalnie powinieneś przepuszczać wszystkie EMMy (chyba że nie czysto z Cyfrą+ grasz....) czyli dla karty wsadzonej do pierwszego slotu:
  B: /dev/sci0 00
  i jeśli tuner ma więcej niż jeden czytnik:
  B: /dev/sci1 00

  DISABLE EMM - No chyba chcesz żeby uprawnienia dochodziły do Twoje karty. Domyślnie jest; no - i niech tak będzie.

  EXTRA EMM LEVEL - Nie rozdajesz karty w sieciach zbudowanych z CCCam serwerów. Czyli ni ustawiasz tej opcji (domyślnie jest: no)

  EMM THREADS - Ustawiasz na tyle ile jednocześnie masz kart różnych systemów kodowania, z których jednocześnie korzystasz (PVR) . Jak jedną to 1.
  EMM THREADS : 1

  PIN - możesz podać PIN do karty.... Wtedy tuner nie musi Ciebie pytać o niego. To nie tylko chodzi o blokadę rodzicielska. Chodzi też o kanały PPV - pytany jesteś o PIN by przypadkowo nie wyczerpać załadowanych żetonów na kartę.
  Cyfra+ nie ma PPV więc ta opcja nie jest potrzebna a blokada rodzicielska może być pożądana.

  CAMDATA, CAMKEY, BOXKEY - Cyfra+ plus nie paruje kart. Ale może sobie wpisać dane by np. karta Posatu się u Ciebie aktywowała na CCCam'ie albo jak znasz takowe użyć jej gdy była sparowana z innym tunerem.
  różne opcje z racji z różnych szczegółów mechanizmu parowania w Nagravision, Conax, Videoguard... Co byś tu nie wpisał i tak nie będzie użyte w przypadku Cyfry+. Dalsze info o tych opcjach narusza regulamin forum.

  BEEF - No nie masz takowych kart (pirackich) spreparowanych by poprzez specjalnego providera mieć emulacje karty innego systemu kodowania w module CAM typu multicam. Dziś to zupełnie zbędne. Tym bardziej dla legalnych kart.

  SOFTKEY FILE - Złote czasy EMU się skończyły..... Nie potrzebujesz tej opcji EMU (klucze operacyjne).

  AUTOROLL FILE - Złote czasy EMU się skończyły..... Nie potrzebujesz tej opcji EMU (klucze do autoupdate'u).

  STATIC CW FILE - Niektórzy nadawcy dla swoich kanałów kodowanych nie wysyłają ECM'ow ale używają stałej wartości CW. To po to. Cyfra+ do takich nie należy - to dotyczy niektórych kodowanych przekazów, więc niepotrzebne to Tobie.

  CAID PRIO FILE - Po co to? A np. mamy Discovery Channel jest w Polsacie jak i w Cyfrze+. Masz karty obydwu nadawców. W ten sposób decydujesz z której karty korzystać. Jeśli nie ma kanału w opłaconym pakiecie na wskazanej spróbuje skorzystać z kary drugiego operatora.
  Na obecna chwilę nie jest to Tobie potrzebne. (Było np. gdy były aktywowane nowe karty. Mogłeś mieć obydwie wsadzone - do oglądania wykorzystywałeś starą kartę a nowa czekała na aktywację. A jak 'wyłączyli' stare karty to CCCam automatycznie wybierał nowa kartę. Karta czekała na aktywacje a mając starą nadal oglądałeś kanały Cyfry+. Proste?).

  PROVIDERINFO - Możesz sobie zdefiniować plik i podczepić. Plik to przypisania nazw wartościom provider ID.
  Wtedy na okienkach informacyjnych będziesz miał nazwy provider'ów a nie tajemnicze liczby.

  CHANNELINFO - Nie jest potrzebny. Przecież sam wiesz jaki kanał oglądasz. To po co tobie takie info?

  LOG WARINGS - Jak chcesz analizować logi z działania CCCama gdy coć dzieje się niewłaściwie ale nie są to błędy, to proszę bardzo możesz sobie zdefiniować tę opcję. Ale jak działa wszystko OK to nie ma potrzeby zapisywania ostrzeżeń do logów CCCam'a do pliku.

  NEWCAMD STEALTH - Nie mawz potrzeby łączyć się do cardserver'ów zgodnych z newcamd, nie potrzebujesz więc ukrywania faktu zalogowania się do nich...

  LOADBALANCE - Nie robisz sharingu mając np. 5 kart Cyfry+... Masz jedną kartę wiec loadbalancing nie ma tu zastosowania.

  MINIMUM CLIENT VERSION - Nie podłączasz innych tunerów z CCCam'em czy też innych CCCam serwerów.
  A jakbyś używał sharingu w obrębie swojego mieszkania to przecież nie zablokujesz dostępu jeśli ten drugi ma starsza wersję.

  TRY ALL CHIDS - To dotyczy tylko kart Irdeto. A Cyfra+ nie używa takich kart.

  POSTINIT - to zapisane w pliku instrukcje jakie należy wysłać do karty po jej zainicjowaniu. Jest to zbędne dla kart Cyfry+.

  DVB API - CCCAm wykryje że Twój tuner to Dreambox i prawidłowo ustawi wersję API. Nie definiować.

  GLOBAL LIMITS - Karta jest dla Ciebie. I raczej nie chcesz mieć ograniczeń do korzystania z niej. Opcja ta Ciebie nie dotyczy.

  MINIMUM DOWNHOPS - Twój tuner nie będzie centrum sharingu dla okolicy. Czyli po co Tobie sterować routingiem i dostępem do zdalnych kart ?

  IGNORE NODE - No cóż nie bawisz się w sharing dla mas (niezgodne z zasadami forum ...) więc nie masz potrzeby blokowania jakiegoś podejrzanego prowokatora...

  SECA HANDLER - Nie ma potrzeby definiowania opcji dla używania kart Cyfry+.

  SMARTARD SID ASSIGN - Opcje nie są Tobie potrzebne. Służą one do ograniczenia dostępu do karty tylko niektórym kanałom. A chyba nie po to płacisz za Cyfrę by do opłaconych kanałów nie mieć dostępu...
 • #8
  pandaga
  Level 2  
  Wielkie dzieki Studisat!
  Biegne po karte cyfry i weekend zapowiada sie obiecujaco ;-)
  W razie problemow odezwe sie ponownie.

  Moderated By GKVIDEO:

  Temat zamykam.
  Regulamin p. 10.2 poza tym pisownia!