Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann Vitopend 100 -problem z ciepłą wodą użytkową.

rrobertn 12 Paź 2009 14:33 4942 5
  • #1 12 Paź 2009 14:33
    rrobertn
    Poziom 10  

Ponieważ >> ten << wątek, chyba z powodu przekomarzania się, nie z mojej winy został zamknięty, chciałem dopisać co zgodnie z zaleceniami zrobiłem.

Zadzwoniłem więc do Viessmann i powiedziano mi że, kod usterki wskazuje, że może być problem z modułem sterowania czy z płytą główną, co pisze i np >> tutaj <<. Jednocześnie tak jak wcześniej polecono mi żebym sprawdził, czy styków w połączeniu między płytą główną a modułem sterowania nie mam czasem zaśniedziałych. Wyciągnąłem wszystko zaniosłem do sąsiada, który zajmuje się naprawą laptopów, plazm, komputerów, który przejrzał zarówno płytę główną jak i moduł sterujący, nie znalazł usterek, styki wyczyściliśmy czystym spirytusem. Założyłem wszystko z powrotem do pieca. Nadal pokazuje usterkę " A trzy kreski 1" Kaloryfery działają bez problemu jest nadal problem z cwu, nadal żeby była ciepła woda muszę wyłączyć i włączyć na około 15 sekund piec, przy puszczonej wodzie z kranu i nadal mam ciepłą wodę w kranie i w kaloryferach, w czasie tego miga ciągle kod usterki.
    Ewentualny, przypuszczalny koszt naprawy usterki ( po rozmowie telefonicznej) to około 470 zł + 100 zł dojazd, w razie komplikacji roboczogodzina wg stawek Viessmann.

Poproszę jeszcze kogoś aby mi przejrzał cały układ w piecu, czy nie jest jakiś element zakamieniony, bo jak piszecie wcześniej nie ma połączenia między wodą cwu, a u mnie jest i to samo było wcześniej przy piecu Beretta super exclusive, która leży w piwnicy obok tego pieca, który ma tą samą usterkę.
    Może jeszcze ten zawór trójdrożny jest zakamieniony i coś miesza ale już sam nie wiem.
    pozdr Robert

• #2 22 Sty 2012 20:10
    382335
    Usunięty  
  • #3 23 Sty 2012 14:47
    1131673
    Usunięty  
  • #4 23 Sty 2012 16:29
    382335
    Usunięty  
  • #5 23 Sty 2012 17:06
    1131673