Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł BerettaII +termostat pomieszczeniowy

h.tarkos1 12 Paź 2009 15:47 1645 6
  • #1 12 Paź 2009 15:47
    h.tarkos1
    Poziom 9  

Do nowego kotła BERETTA II kompakt serwisant podłączył nowy termostat T436 firmy
    Honeywell gdy nastawię temp.np:21c to po dogrzaniu do niej wyłączy palniki ale pompa pracuje cały czas muszę obniżyć na termostacie o kilka stopni aby ją wyłączyć i tak w kółko serwisant tylko skasował 50zł aby potwierdzić ze piec jest z termostatem dobrze podłączony to znaczy od kotła do term, dwa kable jeden na zacisk oznaczony
    1 drugi 3 .Może jest na to rada .dzięki za ewentualną wiadomość .

0 6
  • #2 12 Paź 2009 19:20
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

A co znaczy /cały czas/? Pompa ma tzw.wybieg , więc może pracować jakiś czas po wyłączeniu palnika-ok.3 minuty np..

0
  • #3 13 Paź 2009 09:53
    h.tarkos1
    Poziom 9  

Dzięki za zainteresowanie tematem Cały czas to znaczy jak w opisie dopóki nie
    zmniejszę temperatury na programatorze np:z 20stopni na 17 c i aby się włączył
    po raz drugi nawet przy spadku temperatury do tych 17 muszę z powrotem termostat ustawić na te 20 -21 c. natomiast na włączenie cieplej wody reaguje okej .

1
  • #4 13 Paź 2009 09:58
    systemgaz
    Poziom 23  

Kocioł i regulator wymagają dobrego ustawienia. Firma Honeywell (Oddział gdański) mają doradców technicznych tzw. wsparcie techniczne dla klientów i serwisantów. Zadzwoń, napewno pomogą w rozwiązaniu problemu z zastosowaniem regulatora Honeywell do kotła Beretta. Biura regionalne: http://www.honeywell.com/sites/pl/Biura.htm

0
  • #5 13 Paź 2009 10:53
    h.tarkos1
    Poziom 9  

Mogę tylko dodać że termostat jest firmy HONEYWELL typ T6360A1079 230V ~50Hz
    Pompa piec wyłacza palniki pompa może pracować bez przerwy .

Dodano po 41 [minuty]:

Dzięki za adres zadzwoniłem i uzyskałem informacje i adres serwisanta.

Dodano po 5 [minuty]:

Okej dzięki za adres z tego biura dano mnie telefon do właściwego serwisanta .To tylko może być niewłaściwe ustawienie w sterewaniu kotla chodzi o czas wyłączania pompy

0
  • #6 13 Paź 2009 20:35
    ol_an
    Specjalista - systemy grzewcze

Wygląda na to, że kocioł się wyłącza, bo woda w kotle ma już nastawioną temperaturę. Natomiast nastawiona temperatura pomieszczenia nie jest osiągnięta. Zachowuje się tak jakby nie miał termostatu pokojowego. Proponuję zwiększyć temperaturę wody na kotle do ok 70 stopni. Na pewno pomoże.

0
  • #7 09 Sty 2010 10:19
    h.tarkos1
    Poziom 9  

Serwisant firmy Honeywell stwierdził że kabelki były nie tak podłączone w
    termostacie powinny być 1-2a nie 1-3 .ale i tak kupiłem termostat z programem monitującym cały tydzień jest wszystko okej Dzięki za porady.

1