Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 1,1 problem ze światłami pozycyjnymi i drogowymi

12 Paź 2009 19:14 11012 32
  • Poziom 19  
    Tak jak w temacie z tymi światłami mam problem przekręcam włącznik na pozycyjne i nie działają na liczniku nie widać kontrolki na światła długie też nie reaguje, światła mijania działają normalnie. Czego to może być wina ?
    reszta świateł działa , czy to wina jakiegoś bezpiecznika ?
    A gdzie jest wogole skrzynka bezpieczników ? bo pod kierownicą w tych okolicach nie ma nigdzie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 17  
    Bezpieczniki muszą być w pobliżu kierownicy...napisz jeszcze który model 1, 2 czy 3
  • Poziom 19  
    Jest to model 1.
    A koło kierownicy nic nie ma ;/
  • Poziom 17  
    Powinna być chyba po lewej stronie na wysokości kolana za raz pod kratką nawiewu i tam powinno się odtykać albo odkręcać dekielek ale nie jestem pewien, proszę sprawdzić bo musi tam być
  • Poziom 11  
    tak jak mówi ancus są tam bezpieczniki - sprawdź je
  • Poziom 19  
    A to możliwe że to wina jakiegoś bezpiecznika że nie działają te światła ?
    Zauważyłem jeszcze że na liczniku do 80km/h się świeci podświetlenie dalej juz nie widać i na obrotomierzu tak samo.
  • Poziom 17  
    Na 95% bezpiecznik...sprawdź i wtedy będzie jedna opcja mniej:)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 19  
    znalazłem bezpieczniki i sprawdziłem wyglądają na całe

Dodano po 150 [sekundy]:

włożyłem nowe za te które tak dziwnie wyglądały ale dalej to samo; /
  • Poziom 17  
    A na tym dekielku co odkręciłeś to powinna być taka tabelka z ułożeniem i numerami bezpieczników i tam zobacz dokładniej na bezpiecznik od długich i pozycyjnych...a jak światło tylne przeciwmgielne??
  • Poziom 19  
    tylne przeciwmgielne działają.
  • Poziom 17  
    Gdyby było coś ze światłami pozycyjnymi to wtedy mijania by nie świeciły więc może coś z masą...niestety na elektryce zbytnio się nie znam więc więcej nie raczej pomogę. Tak mi chodzi po głowie że może być to wina przełącznika zespolonego
  • Poziom 19  
    Też tak nad tym myślałem że to może być wina tego przełącznika, ale czy wtedy na liczniku by te dwie diody też nie świeciły przez ten włącznik?
  • Poziom 17  
    chodzi Ci o diody od pozycyjnych i mijania??
  • Poziom 32  
    Przełącznik zespolony zasila światła drogowe plusem , światła pozycyjne zasilane plusem po 15/54 , po drodze skrzynka z odpowiednimi bezpiecznikami , parę minut i usterka znaleziona
  • Poziom 19  
    Chodzi mi o dwie diody od podswietlania licznika.

Michu10 mógłbyś jaśniej? Bo nie ogarniam :/
  • Poziom 19  
    możliwe że coś z masą jest ?
  • Poziom 14  
    proste jak drut przepalily ci sie zaroweczki w liczniku jak polowa swieci
  • Poziom 19  
    No dobra ok.
    A co jest wtedy z resztą świateł ?
    Też żarówki?
  • Poziom 17  
    Jak masz znajomego co ma takie punto to spróbuj zamienić przekaźnik od świateł bo możliwe że to on może być do wymiany...szwagier miał podobny problem u felicji

Dodano po 2 [minuty]:

Nie wiem na pewno czy to się przekaźnik nazywa ale to taka kostka sześcienna prawdopodobnie czarnego kolory w skrzynce bezpieczników:)
  • Poziom 19  
    I wymiana tej kostki pomorze ?
  • Poziom 16  
    To jest jedna z mozliwosci.Sprawdz to sie przekonasz.
    Pozdrowionka.
  • Poziom 19  
    A macie jakieś oznaczenie tej kostki? I gdzie ona jest ? Przy bezpiecznikach?
  • Poziom 17  
    na pewno musi przy bezpiecznikach być ale oznaczenia nie znam
  • Poziom 19  
    czy te żarówki będą pasowały do mojego punta ?
  • Poziom 39  
    Regulamin zabrania podawania linków do Allegro .
    Nie będą pasowały .
  • Poziom 36  
    A czy ktoś wie, jakie Ty masz punto? Tamte są od 2004r. Jak masz punto I, to nie. A w ogóle to są nic nie warte.
  • Poziom 19  
    Mam punto I , dlaczego nie są nic warte ?
    A jakie dobre żarówki wstawić ?
  • Poziom 36  
    Co może być wart komplet zabarwionych na niebiesko żarówek za trzydzieści parę zyli?
  • Poziom 19  
    a to jakie kupić żeby dobrze świeciły ?
  • Poziom 36  
    Kup normalne żarówki H4, ew. jakieś markowe, jak chcesz mieć więcej światła. Ale zapłacisz więcej. Jeżeli masz słabe światła, to przede wszystkim zmierz napięcie na samych żarówkach. Spadek 1V względem alternatora jest już widoczny.