Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektromet EKO KWP 25 sterownik R 501. Cały czas rośnie tem

12 Paź 2009 19:27 12643 12
  • Poziom 15  
    Witam!
    Posiadam kocioł taki jak w temacie. Problem tkwi w tym że cały czas rośnie temperatura. Nawet o 30 stopni powyżej zadanej. Nie ma żadnego trój- ani czterozaworu. Martwi mnie to tym bardziej że mam ogrzewanie podłogowe.
    Jaki parametr mam zmienić aby to wyeliminować? Nie mam termostatu pokojowego ani CWU. Kocioł prawidlowo przechodzi w tryb podtrzymania. Dom ma 2 poziomy - cała góra ogrzewanie podlogowe, na dole 4 grzejniki + troche podlogowe.

Mam do dyspozycji takie parametry:
    n - zadana temp
    d - wypelnienie (ile % czasu b ma trwac podawanie wegla)
    U - predkosc pracy wentylatora
    b - czas przerwy pomiedzy kolejnymi podaniami wegla
    o - dlugosc cyklu podtrzymania
    L - liczba normalnych cykli w trybie p[odtrzymania
    u - nadwyzka temp. do ladowania CWU
    J - czas przedmuchu po zakonczeniu cyklu pracy
    F - czas wybiegu wentylatora po cyklach pracy w trybie podtrzymanie

może ktoś ma podobny kocioł i mógłby przesłać swoje parametry.
    Druga sprawa to ten zawór mieszający. Hydraulik tego nie zakładał. Wszyscy mówią że zniszczy sie podłoga. Jednak on mówi że robi cały czas swoim sposobem i jeszcze nikt nie narzekał. Jego sposób to połączenie rurkami wody wylotowej i powracajacej przy tej rozdzielni na ogrzewanie podlogowe. Kupic ten mieszacz czy nie?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam.Mam taki sam piec i ten sam sterownik.
    Albo za wysoki parametr d i w trybie podtrzymania za bardzo grzeje albo czas podawania za krótki.

n-to jest temperatura zadana i po przekroczeniu tej temperatury piec przejdzie w tryb podtrzymania.Ja mam takie ustawinia:
    n-60
    d-14 (węgiel z czech-spalone już około 35 worków po 20 kg cena 560 zł)
    c-50
    u-19 (przysłona otwarta na2 cm w najszerszym miejscu,szyber na 2/3-ten za piecem do komina)
    b-136
    o-22
    L-1
    u-10
    j-10
    f-10

Ja osobiście mamtermostat pokojowy (podł do pompy co) 2 zawory 3drożne,osobna popa co i cwo
    Dom 140 m2 ,6 grzejników,podłogowe w wiatołapie,przedpokoju,kuchni łazience i wc.
    Temperatura w domu 21/23C
    Pozdrawiam.
    Ps.minusem tego sterownika jest brak możliwości ustawienia priorytetów co czy cow i przy jakim spadku temperatury ma zaczą pracę.-chyba że może ktoś zna jakiś inny tryb serwisowy tego podajnika.
  • Poziom 15  
    dzieki za odpowiedź:)
    już wszystko gra. musiałem się sam za to zabrać bo "fachowiec" wcześniej mnie nie dopuszczał tylko mówił żebym na elektrodzie spytał sie czemu tak jest. ustawił za krótki czas przerwy. zwiększyłem go i jest ok.
    podłogi narazie też całe. typowego mieszacza niem (tylko te rurki z zaworami łączące wyjściową i powracającą). Jednak to też powoduje że grzejniki są zimniejsze. Temp zadana to u mnie 50 stopni. Slyszalem ze moze to powodowac zapychanie komina ale coż...

Proszę stosować zasady poprawnej polszczyzny. Drobne ostrzeżenie
    mod - mirrzo

• Moderator na urlopie...
    pelagiusz1 napisał:
    ...czy idzie jakoś nastawić piec żeby nagrzewał dom ....do temperatury np. 15 stopni ...

Po prostu na regulatorze pokojowym nastaw taką temperaturę.
  • Poziom 2  
    nie mam termostatu pokojowego :(

• Moderator na urlopie...
    Zatem należałoby go zainstalować. Może być nawet dobowy, z jedną temperaturą. Na allegro kupisz coś takiego za ok 30-40 PLN Najprostsze rozwiązanie.
  • Poziom 2  
    kopmpletnie sie na tym nie wiec, jak zainstaluje termostat pokojowy to piec sam bedzie sie przestawieł tak aby dogrzać do zadanej temperatury ?? Jaka jest ekonomia spalania jest przy takim termostacie pokojowy ??

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
  • Poziom 2  
    CZY EWENTUALNIE MOŻESZ MI POLECIC JAKIŚ TERMOSTAT POKOJOWY, MAM PIEC ELEKTROMET 25KW Z STEROWNIKIEM R-501

Proszę wyłączyć Caps Lock. Od tego krzyku uszy bolą
    mod - mirrzo
  • Poziom 10  
    pelagiusz1 napisał:
    CZY EWENTUALNIE MOŻESZ MI POLECIC JAKIŚ TERMOSTAT POKOJOWY, MAM PIEC ELEKTROMET 25KW Z STEROWNIKIEM R-501

Proszę wyłączyć Caps Lock. Od tego krzyku uszy bolą
    mod - mirrzo

Witam,
    także mam taki piecyk, a temperatury mi pilnuje Auraton 2005TX(bezprzewodowy). Koszt na allegro chyba w granicach 300zł. Palę z nim już 3 sezon i gorąco polecam, zwłaszcza jak na zewnątrz jest ciepło(tj. powyżej zera)

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam
    Problem polega na tym iz caly czas priorytetem dla pieca jest woda. Grzjniki sa gorace przez godzine moze dwie i nagle piec odcina wode na grzejniki i dogrzewa wode w bojlerze co skutkuje zimnymi grzejnikami. Czy mozna ustawic tak piec ze jak grzeje wode to zeby nie odcinal grzejnikow? Dom ocieplony 150 metrow parametry jakie sa ustawione :
    n-60
    C-49
    c-45
    d-12
    U-39
  • Poziom 1  
    Witam !!
    Mam ten piec od kilku lat ! próbowałem różnych utawień bo to również zależy od węgla ! teraz pale pieklorzem ale odnoszę wrażenie że jest z niego dużo sadzy ktora zatyka piec i komin co skutkuje tym ż w pewnym momencie przestaje się palić . podawanie mam ustawione na d=25 a predkośc dmuchawy u=30 przy większym nadmuchu wywiewa żar nie poprostu wygasa !! czy ma ktoś jakieś pomysły
  • Poziom 1  
    Witam! Czy ktoś mógłby podać przykładowe ustawienia dla tego pieca, węgiel dobrego gatunku, powierzchnia 160mkw